Jste zde

Štír - horoskop na rok 2012
Redakce

Co můžete očekávat v roce 2012?
Mnoho osudových setkání a zážitků, okouzlení, inspirace, lásky i velkých fyzických výkonů čeká hlavně Štíry, narozené v říjnu a na začátku listopadu. Od podzimu však přibude nová starost. Všechny Štíry čekají i v letošním roce větší výdaje, možná investice, ale do léta se problémy vyřeší. Od září je třeba počítat s novou situací, v níž se ocitnete. Bude spíše příjemná, ale i tak si na každou změnu budete muset zvyknout, takže buďte připraveni. Nejprve se to bude týkat Štírů, narozených v listopadu a teprve potom v říjnu. Možná to bude změna v práci, možná v lásce, možná v bydlení... rozhodně vás čeká změna. Listopad a prosinec jsou nejradostnější měsíce roku, a to i když na dveře klepe nemoc ... možná ne na vás, ale na staršího člena rodiny, o kterého se však vy budete muset starat. Obavy se nemusí naplnit v tomto roce, možná začnou až za rok. Kolem vašich narozenin se možná zamilujete a potkáte novou lásku. Možná v tom bude problém, že budete muset této osobě pomáhat s rodičem nebo dítětem, o které se má starat. Pro starší může jít o odchod do důchodu, sanatoria, menšího bytu a podobně. Kamkoli se takto dostanete, nebudete sami a bude vám dobře!

 

Domov a rodina
Loňské tendence přetrvávají až do června: Zůstává vám spolehlivý patron, který vás i vaši rodinu drží nad vodou a pomáhá materiálně nebo morálně. Po celý rok jsou možné mírné inovace jak v domě, tak i v rodině, ale od léta začíná výslovně přát vašemu domovu a rodině štěstí. Jistá silná osobnost, která do loňského roku ovlivňovala chod domácnosti, jakoby změnila předmět svého zájmu ... a vám se uleví. Oproti loňsku bude doma méně nervozity a napětí, prožijete ve své rodině docela klidný rok. Koncem roku, ale možná až v tom dalším, se budete trochu znepokojovat kvůli starší nemocné osobě z rodiny, o kterou se bude třeba postarat. Rozluka může být dočasná, ale i trvalá ... tak už to chodí.

Láska a manželství
První pololetí jednoznačně přeje vážnému vztahu, manželskému svazku, kde bude vládnout harmonie, láska a pohoda. Je to také vhodná doba na uzavření sňatku, pokud jste tak ještě neučinili. Pokud fandíte snadným známostem, v prvním pololetí nebude pro vás problém navázat kontakt nebo flirtovat s milou osobou. Avšak hádky a konflikty budou mnohem častější než jindy. Pokud si do června nenajdete známost, ve druhém pololetí bude situace na navazování známostí mnohem těžší. Nic neponechejte náhodě, protože štěstí by vám nepřálo. Plánovaně můžete udržovat vztah, ale rozchod od podzimu nebude problém. Nová láska je na obzoru!  Vztah se nevyvíjí hladce, jistěže s problémy, ale bude krásný! Více štěstí v lásce, drobné dary, jakož i zdar při nákupu pěkných věcí, jako jsou šperky, bižuterie, šatstvo, módní doplňky, umělecké předměty, květiny, kosmetika a jiné luxusní zboží, máte v době od  14.I . - 7.II.,  7.VIII. - 6.IX.,  3. - 28. X., kdy se i vám samotným lépe daří vytvořit něco pěkného, ??vkusně se obléknout a upravit. V této době dostanete více dárků a malých pozorností. Od  22.XI. - 15.XII. Venuše prochází přímo vaším znamením, zvýrazní vaše přednosti a přidá štěstí v lásce. Všechny tyto termíny jsou vhodné i na zásnuby. U starších se spíše jedná o více ženské a umělecké společnosti, radosti z pěkných šatů, doplňků, z dětí, hudby či jiného umění. Méně příznivé období na lásku je od  1. -13.I.,  5.III. - 3.IV.,  7.IX. - 2.X. V této době pociťujete až přehnanou milostnou náklonnost, jste více vlastnický a žárlivější než běžně.

Peníze
Na stejnou situaci se dá dívat ze dvou stran. Optimistický pohled je, že bude na vás sice vyvíjen tlak, abyste finančně podpořili své děti nebo svou lásku nebo projekty přátel, ale přijdou nové možnosti vydělání peněz, takže i zvýšené výdaje vykryjete zvýšenou pracovní aktivitou, pravděpodobně na více místech. Pesimistický pohled vyjadřuje přísloví, že prací i kůň zdechne. Pro vás z toho vyplývá, že musíte znát míru, dokdy je pro vás únosné se honit za výdělky, abyste pokryli výdaje, a kdy je třeba zpomalit, žít skromněji, ale nedostat infarkt, a nepodlehnout autohavárii, pokud se chcete řítit za zisky. Takže: do práce utíkejte pomalu! Dobré období na nákupy,  jednání, studium, cestování a finanční otázky je od  8. - 27.I.,  14.II. - 2.III. a znovu od 23.III. - 16.IV.,  7. - 25.VI.,  1. - 16.IX.  Od  5. - 29.X. a od 15.XI. - 10.XII. prochází Merkur přímo vaším znamením a přidává vám na vtipu a výřečnosti, zlepšuje finanční i společenské otázky, zvyšuje vaše úspěchy jak v obchodu, tak i ve studiu, na cestách i při oslavách narozenin. Méně příznivé období na merkurovské otázky je od  28.I. - 13.2.,  9. - 24.V. a od  26.VI. - 31.VIII., tedy celé letní prázdniny. Na cestách v cizině se vám může ztratit zavazadlo, vykradou vám auto či prodraží kupované zboží. I doma na nákupech dávejte pozor na zloděje.

Práce a zdraví
Dnešní doba není vhodná na to, abyste byli v "první linii", ve vedoucí pozici, kam se upírá mnoho očí. Pouze v letním období si v takto exponované funkci trochu odpočinete a pookřejete. Okurková sezóna dokonale vyhovuje vašim záměrům - něco vyřídit a pohnout kupředu. Avšak od září se opět změní situace a vypadá to na změnu pracovní náplně, případně rozluku s podřízeným, který vám byl pravou rukou. Může jít také o léčebný pobyt nebo něco, kvůli čemu se nebudete moci naplno věnovat svému povolání. Pokud však jste v nějakém řadovém pracovním umístění, po celý rok vám bude dobře a i přes případné přechodné kolize se na svém místě udržíte a ke konci roku si budete pochvalovat, že jste na starém místě vydrželi. Koncem roku pozor na riziko zánětlivých onemocnění, případně fyzických zranění při sportu nebo na cestách, lehčí podlehnutí epidemii a infekčnímu onemocnění, a to v době od  26. - 31.XII. Vyplatí se držet na uzdě svou výbušnost. Případnou havárii přežijete. Mars přímo přechází vaším znamením od  24.VIII. - 6.X. Zvyšuje riziko zranění, ale zlepšuje sexualitu a přináší pravděpodobnost větších výkonů i větší chuť do milování. Naopak větší sportovní a fyzicky náročné výkony můžete podávat v době od:  1.I. - 2.VII., Tedy celý první půlrok a ještě od  17.XI. - 25.XII., kdy máte více energie, odvahy, i sportovní bojovnosti.

Cesty a studia
První polovina roku přináší na cestách mnoho překvapení, občas i mrzutosti a nucené změny trasy, ale jisté je, že nakonec každá cesta navzdory různým překážkám dobře dopadne. Letní dovolená u nás doma, někde na chatě či u jezera, je hotová katastrofa. Pokud přes letní dovolenou chcete cestovat, jeďte někam daleko do ciziny. V srpnu bude tato cesta spojená s láskou, ať už odjedeme ve dvojici, nebo sami, ale na místě pobytu se láska najde. Takže ... můžete si vybrat. Je-li váš partner narozen ve Štíru, v srpnu ho samotného nikam nepouštějte, aby se nezapletl s někým jiným. Pozor na vysoké riziko havárie na cestách, letadlo po astrologické stránce pro vás také není bezpečné, nejkrásnější by byla plavba lodí. Zážitek z moře, ať už na lodi nebo na břehu, bude fantastický. Ve škole vám studium půjde snadněji, budete mít štěstí při zkoušení, od podzimu byste měli začít školu i studium brát vážně.

Přátelství a plány do budoucna
Vaši přátelé jsou letos mimořádně agilní a aktivní, máte co dělat, abyste stíhali všechny akce, které pro vás vymyslí a připraví. Krizové akce, ale s dobrým koncem, jsou v únoru, květnu a v červnu. V tomto roce končí období, kdy můžete ztratit přítele, pokud jste ho neztratili už loni. Avšak od podzimu se zase začíná "aktivní fáze". Šance rozšířit si okruh svých přátel je tu zas. Možná už letos, možná až napřesrok zapadnete do společnosti staro - nových přátel, kde se budete cítit báječně a kde pookřejete. Není však vyloučeno, že nové kontakty přinesou i nové výdaje, ale jisté je, že to bude stát za to! Srpen a září je ideální na akce s přáteli i na projektování nových plánů.

V čem vám přeje štěstí
Po celý rok se můžete spoléhat na svůj šestý smysl, intuici a novou inspiraci, které vás povedou správným směrem. Máte za sebou i vlivné patrony, kteří vám pomáhají řešit složité situace. Daří se vám zbavit se zlozvyků, ale i starých krámů v bytě, v práci, v počítači...  jarní úklid v rozšířeném slova smyslu. Od podzimu buďte připraveni na změnu situace. Čeká vás nové zapojení, určitě příjemné, konečně se budete moci seberealizovat v něčem, v čem jste byli dosud blokováni. Nebude to zadarmo, bude třeba převzít určitou odpovědnost a o něco nebo někoho se starat.

Dobrá rada
V tomto roce neexistuje ani jeden zcela bezproblémový měsíc. To pro vás znamená, že nemůžete hned od ledna vyrazit "plnou parou vpřed", protože by vám vaše "pára" velmi rychle unikla. Určitě by nevydržela do konce roku. Proto již od začátku roku nasaďte jen mírně tempo a hlavně se šetřete! Berte to z lepšího konce: alespoň se nenudíte - a Štír se nerad nudí.

 

BeranBýkBlíženciLevKozorohVodnář
Beran
horoskop na rok 2012

Býk
horoskop na rok 2012

Blíženci
horoskop na rok 2012
Lev
horoskop na rok 2012
Kozoroh
horoskop na rok 2012
Vodnář
horoskop na rok 2012
 
RybyPannaVáhyŠtírStřelecRak
Ryby
horoskop na rok 2012
Panna
horoskop na rok 2012
Váhy
horoskop na rok 2012
Štír
horoskop na rok 2012
Střelec
horoskop na rok 2012
Rak
horoskop na rok 2012