Jste zde

Rak - horoskop na rok 2012
Redakce

Co můžete očekávat v roce 2012?
Po více než dvou letech starostí se situace s vaším zdravím, případně starosti o staršího, nemocného člena rodiny uklidňuje. Do října se jistě všechny starosti typu rodina a práce rozplynou. Navíc většinu roku jste plní entuziasmu, umíte se nadchnout a zapálit novou myšlenku a také pro to něco udělat. Příliv energie vás dělá mnohem aktivnějšími a činorodějšími než v běžných letech. Po celý rok řešíte problém s osobou nebo institucí, která má moc a chce vás manipulovat. Nedejte se, hlavně vy červnoví, hlavně tento rok. Jako zbraň a pomůcka je tu vaše intuice, šestý smysl, který vám vždy správně napoví, co je správné a co ne, i to, jakým způsobem je třeba přistupovat k řešení různých situací. Štěstí vám je více nakloněno v první polovině roku, ale ani v druhé polovině není proti vám. Jen na ten pravý rok si musíte počkat ještě rok.

 

Domov a rodina
Vaší touhou je mít pěkný a harmonický domov, pěkně zařízený, uklizený a v něm milou osobu, která by svým chováním i vzhledem zpříjemňovala vaše chvíle strávené v rodinném kruhu. V druhé polovině roku se vaše sny naplní. Do té doby ne že by byla disharmonie, ale v dnešních časech téměř není rodiny, kde by alespoň jeden člen neměl problémy a byl nějakým způsobem nespokojený. Taková je doba a není divu, pokud se to dotýká i vaší rodiny. Ale v druhé části roku opravdu dojde k výrazné nápravě, hlavně po materiální a finanční stránce. Přibývá i pocit štěstí, což je důležité. Říjen a listopad jsou nejšťastnější měsíce.

Láska a manželství
Pocit zamilovanosti a šťastné osudové zvraty v oblasti citů potěší hlavně červnové raky. Nechybí nová inspirace a příjemné podněty. Po zakázané, kluzké ploše se nevyplatí chodit hlavně v zimě, abyste neuklouzli, to je logické. Červencoví, máte kritické měsíce jen na jaře. V manželství a pevném svazku se všem dobře daří do léta. Po "bouřce" o letních prázdninách přichází opět klidnější období, naváže se staré, nebo dokonce vznikne nové spojení. Poslední měsíce roku jsou na lásku jako stvořené, pravda, v manželském trojúhelníku nebudou chybět hádky. V mladé rodině lze čekat nový přírůstek, nebo alespoň "zasetí semínka" a přírůstek přijde zanedlouho. Příznivé období na lásku, více harmonie a procítění krásy, hudby, umění a dodržování máte v době od 14. I. - 7.II.,  5.III. - 3.IV., dále od  7.VIII. - 6.IX., kdy Venuše přímo prochází vaším znamením a nejvíce zvýrazní váš šarm a krásu, a pak ještě znovu od 3. - 28. X. a  22.XI. - 15. XII. V tomto čase vy starší můžete očekávat více ženských návštěv, drobné dárky a pozornosti, radost z dětí, dobrého jídla, hudby či jiného umění. Jednodušeji si vyberete vkusné šaty, doplňky, šperky, kosmetiku, sami vytvoříte hodnotná umělecká díla. Méně příznivé období na lásku je jen v době od  8.II. - 4.III., 29. X. - 21. XI. V tomto období snadněji podlehnete nezkrotné vášni a erotice, jakož i touze po labužnických a nápojových požitcích. Ženy by tehdy neměli chodit po obchodech, protože zbytečně utratí moc peněz.

Peníze
Vaše finanční situace od loňska se nemění. Možná se dostanete až do mínusu s penězi, pravda, pokud nemáte dobrého sponzora. V létě dochází k prudkému obratu. Měli byste se chytit nové příležitosti, stojí za to a taková tak rychle zas nepřijde. Přes léto můžete počítat s přebytky. Pravda, vaše umělecká povaha vám dává schopnost utratit za krátký čas všechny peníze "in cash", ať by jich bylo jakkoliv hodně, a pak zas lamentovat, že jste "švorc". Proto doporučuji, nechte si rezervu na horší časy, sponzor už možná od podzimu nebude fungovat. On se také dostane do finančních potíží, s tím je třeba počítat. Šťastné období na nákupy, prodej a vůbec finanční otázky je od  14.II. - 2.III. a znovu od 23. III. - 16. IV., 9. - 24. V., dále od 7. - 25. VI., prochází Merkur přímo vaším znamením a způsobí vydařenou předsezónní dovolenou, přihraje vám peníze, šťastné nákupy, nebo alespoň více návštěv, cest a telefonátů. I při jednání a psaní máte tehdy největší úspěchy. Další dobré období na nákupy máte ještě od 1. - 16. IX., 5. - 29. X. a znovu od 15. XI. - 10. XII. V těchto termínech snadněji vnímáte i vyjadřujete se, čas je vhodný na cestování i lépe se vám i studuje. Méně příznivé období na merkurovské otázky je od 8. - 27.I.,  3. - 22. III. a znovu 17. IV. - 9.V.,  17.IX. - 4.x., kdy méně úspěšně nakoupíte, i vyřizování bude trvat déle. Letos se vám vyplatí nakupovat raději ve velkém, tam bývají slevy, než po troškách platit, ale dohromady více.

Práce a zdraví
Rok je plný nervozity a drobných problémů. Přesto se vyplácí vydržet na starém místě v zaměstnání a neměnit práci. Ideální je spolupráce s cizinou, avšak abyste přitom raději seděli za počítačem, jako za volantem. Riziko zranění na služebních cestách je vysoké. Zdravotně je třeba také dávat velký pozor na psychický stav, udržovat vnitřní pohodu. Rozčilování a nervozita u někoho může přerůst až do hysterie. Někdo zas nebude moci vykonávat své pracovní povinnosti kvůli zánětlivým, infekčním a podobným onemocněním, případně kvůli častým horečkám. Pozor i na zlomeniny a pracovní úrazy. Zvýšené riziko zánětlivých a horečnatých onemocnění, infekcí, infarktových situací, případně i fyzických zranění při sportu či na cestách je zvýšené od  3.VII. - 23. VIII. a od  17.XI. - 25. XII., kdy snadněji podlehnete epidemii, infarktu či infekčnímu onemocnění. V této době jste i nervóznější a podrážděnější, možná to bude jen pracovní horečka a zánět, se kterým se pouštíte do řešení nových pracovních problémů. Ukazuje se výhodné držet v té době na uzdě svou výbojnost. Pokud jste vážně nemocní, berte antibiotika! Naopak více energie a odvahy, případně i sportovní bojovnost a fyzicky namáhavé akce vám Mars přináší v době od 1. I. - 2.VII., Tedy celý první půlrok, ??což je neobvykle příznivé, a ještě  24.VIII. - 6.x. Práce se starými knihami, uměleckými hodnotami i lidmi vás může uspokojovat do podzimu, ale pak už víc vyčerpává. Ve vedoucí funkci se více daří v druhé polovině roku.

Cesty a studia
Možná si neuvědomujete, co společné mají cesty se studiemi. A je toho opravdu dost. Pokud chcete něco nového poznat, buď tam odcestujete, nebo si o tom přečtete. Rozdíl kromě jiného je v tom, že u knížky, počítače ani u televizoru vám nehrozí havárie ani jiný úraz, tedy, pokud nešťastnou náhodou na vás nespadne ten televizor. V letošním roce je to však podstatný rozdíl. Zatímco na cestách vám v prvním pololetí hrozí nebezpečí zranění a úrazu, při knize a počítači si klidně můžete studovat a nic se vám nestane. Avšak Mars v oblasti studií může znamenat i zvýšenou ambici a touhu po poznání, což je tedy pozitivní a chvályhodné. Jinými slovy, raději studujte a vzdělávejte se a cesty odložte na druhé pololetí.

Přátelství a plány do budoucna
Skvělý rok na upevňování starých a hledání nových přátelství pokračuje i v letošním roce. V kruhu svých přátel i nyní budete šťastní a veselí. Bezproblémové je i kutí plánů do budoucnosti, projektování, a to hlavně v prvním pololetí, podobně jako i pěstování přátelství. Na jaře se všechny plány vydaří, všechny přátelské akce budou úspěšné. V druhé polovině roku sice také, ale už s menšími zádrhely. Na léto doporučuji kvůli bezpečnosti stáhnout se se svými přátelstvími "do ilegality". Znamená to, že se nemáte chlubit svými kontakty s vlivnými osobnostmi a o vydařených přátelských posezeních byste neměli ostatním vyprávět, neboť by vám záviděli.

V čem vám přeje štěstí
Prostřednictvím informací z televize, internetu nebo knih a časopisů se dostáváte k novým poznatkům, které rozšiřují vaše obzory a dodávají vám chuť a sílu vyzkoušet něco nového, mocného. Možná začnete cvičit nové, účinné cviky, možná se energicky prosadíte ve svém okolí. Vlivní přátelé a patroni vám dobře radí i pomáhají řešit problémy, které jak přicházejí, tak odcházejí.

Dobrá rada
Jste neobyčejně vnímaví na přímo nehmotné impulsy a vlivy, máte vynikající intuici, kterou letos ještě více podporuje Neptun, planeta umělců, romantiky i snílků. Dejte na své instinkty, sny a pocity, vedou vás správným směrem. Často dříve než se k vám dostanou oficiální informace, váš šestý smysl jednoznačně napoví, co kdy máte dělat. Blížící se nucené změny v životě lze brát pozitivně. Už teď se můžete začít zbavovat zbytečností kolem sebe.

 

BeranBýkBlíženciLevKozorohVodnář
Beran
horoskop na rok 2012

Býk
horoskop na rok 2012

Blíženci
horoskop na rok 2012
Lev
horoskop na rok 2012
Kozoroh
horoskop na rok 2012
Vodnář
horoskop na rok 2012
 
RybyPannaVáhyŠtírStřelecRak
Ryby
horoskop na rok 2012
Panna
horoskop na rok 2012
Váhy
horoskop na rok 2012
Štír
horoskop na rok 2012
Střelec
horoskop na rok 2012
Rak
horoskop na rok 2012