Jste zde


Horoskop na rok 2012
astroservis

Máme před sebou přestupný rok. 29. únor způsobuje, jakoby ostatní znamení začínali o den dříve, ale je to jen otázka číslování. První jarní den, tedy začátek znamení Berana, bude letos již 20. Března, znamení Býka také začíná zdánlivě o den dříve, tedy 20. dubna, Blíženci a Rak 21. 5. a 6., Lev už 22. 7. atd…

 

Další zajímavost roku je předpovězen konec světa na 21. 12. 2012, neboť tři odborníci vypočítali, že mayský kalendář končí v přepočtu v tento den. Málokdo ví, že kromě těchto propočtů počítalo dalších devět odborníků a každému vyšel konec světa, resp. konec mayského kalendáře na jiný den, dokonce v jiných stoletích. Rozdíl mezi prvním a posledním takto vypočteným "koncem" světa je přes tisíc let, o sto let po nás je další vypočítaný termín. Přitom není jisté, zda Máyové koncem počítaného letopočtu, který byl na kruhu, mysleli konec světa, nebo jen konec nějakého cyklu. Já jsem přesvědčen, že se v prosinci nic podobného nestane. Možná je jistá vypočítavost v rámci jisté politiky, zdánlivá chytrost, přičemž kvůli malému zisku kdosi přijde o možná velké peníze. Jen to nedomyslel. Může se to týkat nejen soukromého života, ale i v celospolečenském měřítku.

Podle čínského horoskopu je rok 2012 rokem Vodního Draka, který bude v tomto roce chrlit vodu, tedy hasit. Ale jak víme, Drak, když je ohnivý, tak chrlí oheň, tedy zapaluje. V tomto roce něco takového naštěstí nehrozí, ať jen hasí všechny nešvary! Může však přinést povodně a záplavy, s tím třeba počítat.

Dominující den v týdnu je středa, den obchodníků, bankéřů, ale i zlodějů, neboť, jak víme, vládcem středy je Merkur, a ten má bystrý rozum, ale i šikovné prsty a rychlé nohy. Více než umělcům se daří byznysmenům, ale i cestovatelům, vědcům a redaktorům v časopisech i ostatních masmédiích. Rok je plný racionality a rozumu, kdy "chytřejší vyhrává". 

V první polovině roku stoupne zájem o stavební, ale i zahrádkářské pozemky a o veškerou živou přírodu na nich. V módě jemnou pastelovou zelenou a jiné pastelové odstíny různých barev vystřídá od léta směs všech barev, která se občas slije v diplomatickou šedivou. Politici si až potom přijdou na své a budou moci ukázat své mistrovství, zahaleni do šedi, z níž nikdo nevyčnívá ani záblesk jejich skutečné, řekněme, politické orientace.

 

BeranBýkBlíženciLevKozorohVodnář
Beran
horoskop na rok 2012
Býk
horoskop na rok 2012
Blíženci
horoskop na rok 2012
Lev
horoskop na rok 2012
Kozoroh
horoskop na rok 2012
Vodnář
horoskop na rok 2012
 
RybyPannaVáhyŠtírStřelecRak
Ryby
horoskop na rok 2012
Panna
horoskop na rok 2012
Váhy
horoskop na rok 2012
Štír
horoskop na rok 2012
Střelec
horoskop na rok 2012
Rak
horoskop na rok 2012