Jste zde


RECENZE: Domov pro tělo i duši
RenataP

Domov pro tělo i duši je o cestě za snem. Jakýmkoliv. Může to být vysněný dům. Může to být váš životní projekt, životní vize nebo jen boj se svými zlozvyky v touze mít lepší a naplněnější život. Je úplně jedno, co je tím cílem. Ale když se do toho opřete jako autorka do stavby domu, nejspíše projdete stejnými fázemi přemýšlení, příprav, prvních kroků, zjištění, že je všechno moc dlouhé, slzy, zoufalství, sem tam nějaká chyby, někdo vám něco pokazí, něco neohlídáte sami a na světě je pestrobarevná cesta, která je sama o sobě cílem.

 

Stavíme dům, stavíme svůj život

Je to nejen o těle, ale i o duši. Na světě potřebujeme mít místo, kde jsme doma tělem i duší. Autorka vás naučí pohlédnout na svůj domov jinýma očima. Ukázala mi, že mám být ráda za to, co mám a naučila mne vidět na mém bydlení obrovské výhody, které jsem neocenila i díky množství nevýhod. Ukázala mi druhou stranu mince.

On i ten její vysněný dům má druhou stránku mince, jak na konci knihy přiznává, je těžké si i jenom zvyknout na zcela nový život a bydlení. Nic není růžové. Všechno vyžaduje práci. Práce i zvyk na výsledky – a to je například věc, kterou mám jen tak někdo nepřizná.

„A pak už bylo všechno zalité sluncem,“ tvrdí nám i pohádky. Ale nemají pravdu. To nejhorší přišlo ve chvíli, kdy se splnil sen. Zvyknout si na něj, přijmout ho. A zjistit i to, že někdy by nevadilo, kdyby se věci nasunuly zase do starých bývalých kolejí.  No ano, kdo z permanentně šťastných lidí vám tohle přizná?

Stejná je i životní cesta.

Domov pro ženskou duši: krásný pocitovník a deník

Knihu bych shrnula asi jako mužské téma pojaté ženským okem. Rozhodně neříkám, že jsem všemu stavebnímu rozuměla, ale drtivou většinu jsem si alespoň představit uměla. Vysvětlovat technická témata polopatě – to autorka umí. A pochvala ještě za úžasnou čtivost, kdy na skoro malé ploše dokázala vytvořit mistrné plné a bohaté věty, které vás přenesou přímo do jejího vlastního života, deníčku.

Domov pro tělo i duši je kniha, kterou otevřete ve chvíli, kdy chcete cítit, že „NA TO NEJSEM NIKDY SAMA“.

Krásný deníček plný obyčejných lidských, bylinkových, kamínkových, rituálních, vymazlených tipů na to, jak si udělat život barevnější, krásnější a vědoměji prožitý i ve chvíli, kdy se jím brodíte v zablácených holínkách a sbíráte vajgly po těch, kteří vám jimi zašpinili vaše území.

O autorce: Renáta Kiara Vargová je malířka, redaktorka, žena, která šla za svým snem a napsala o tom nenápadnou, ale o to důležitější knihu. Kdo ji jednou otevře, tomu se jeho vlastní sny zhmotní před očima a položí tu otázku „Tak co, chceš taky?“. Ráda s ostatními sdílí poznání o seberozvoji, učí se žít svobodně a podle vlastních představ. Mrkněte na její stránky, www.kiara.cz

Knihu vydalo nakladatelství Eminent, 2018, www.eminent.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více