Jste zde


David Frej: Kompas dokonalého zdraví
RenataP

David Frej tentokrát svou knihu postavil na návodu, jak své tělo co nejvíce očistit, ulehčit mu a spustit i samoléčivé schopnosti těla do té míry, do jaké je to jen možné. Dozvíte se tu maximum informací o způsobech, jak toho docela lehce dosáhnout, ve zkratce půjde hlavně o přerušovaný půst, půst, otužování a úpravy jídelníčku. Plus samozřejmě další metody, aromaterapie, bylinky, různé denní rutiny a samozřejmě, oblíbené téma Davida Freje, dotkneme se i biologického rytmu člověka.

 

Jinak je dobré jíst v létě, jinak v zimě, jinak má vypadat první jídlo dne a jinak také poslední.

 

Chcete-li se nad svým zdravím a životním stylem zamyslet hlouběji, logičtěji, pak je tohle pěkný návod. Ze kterého si lze vybrat to, co potřebujete, nebo to, co vám nejvíce vyhovuje.

Upozornila bych na to, a autor to také nepopírá, že každé tělo funguje trochu jinak a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

Jako bonus, nebo možná pro někoho hlavní nosnou částí knihy, je tu třítýdenní očistný program. Můžete ho zkusit, autor vám bude dokonalým průvodcem.

Ostatně, půst nebo omezení jídla je  zdravé…

„Kalorická restrikce se snížením kalorií o 15 – 40 % prodlužuje u zvířat život až o 50 %, pokud výživa obsahuje potřebné mikronutrienty, a uvažuje se o tom, že složení stravy a genetika hrají v tomto případě marginální roli. Ideální vliv KR měl půst u myší, které měly dostatečné tukové zásoby.“

A to je  zmiňováno na více stranách knihy, zejména v částech věnujících se IF (časově omezenému půstu), kdy ve zkratce. Dáváte pozor na kvalitní večerní jídlo a ráno začínáte jíst, až když máte hlad, noční pauza (půst) by tak měl být 14 – 16 hodin, u mužů můžete uvažovat až o prázdném 18 – 20 hodinovém okně. Kdo zná tento styl stravování, tak asi tuší, že se jeho poznatky o této přirozené metodě ještě rozšíří.

Často k tomuto stylu tíhneme i přirozeně, ne každý rád snídá… ne každému je po snídani dobře.

Pak možná vaše tělo přirozeně tíhne k přerušovanému půstu.

Mnoho informací, mnoho novinek

Určitě k přečtení doporučuji i všechny další knihy Davida Freje, tato je však velmi dobrá ve chvíli, kdy chcete efektivně a poměrně snadno napravit svůj životní styl. Základní pravidla a pochopení cyklu dne i života, by mělo jít snáze.

Líbí se mi, jak autor v každé své další knize zjednodušuje své poznatky a zároveň k nim sbírá i nové.

 

Vydalo nakladatelství Eminent, 2022, www.eminent.cz