Jste zde


Německá doga – ušlechtilý národní poklad
Doktorka Romana

Německá doga – ušlechtilý národní poklad

Německá doga je velice ušlechtilé psí plemeno. Už ze samotného názvu vyplývá původ tohoto psa a lze konstatovat, německá doga je národní německé plemeno. Jakoby tento klidný a hrdý pes korespondoval s podobnými vlastnostmi německého národa. Hlavní dojem, kterým německá doga působí navenek, je skloubení fyzické krásy s inteligencí, věrností i odvahou, což jsou v podstatě ideální psí vlastnosti.

 

Původ německé dogy sahá do dob římské říše. Ve středověku dogu používali k nahánění a pastvě dobytka, k lovu, ke štvaní zvěře i šelem, ale převážně k osobní ochraně. Postupně byla vyšlechtěna současná podoba, kdy známe několik typů lišících se hlavně zabarvením a druhem srsti. Německá doga má srst krátkou, lesklou a hustou a zbarvení je žluté, žíhané, černé, skvrnité apd.

Německá doga je nápadně velkým psem, se silnou kostrou, ale zároveň působí velice elegantně a ušlechtile. V dospělosti dosahuje hmotnosti 55 až 75 kg, takže její krmení vyžaduje poměrně velké náklady.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého psa?

Už nemusíte. Pečená kanadská holistická krmiva Oven-Baked Tradition si zamiluje

Charakterově můžeme německou dogu označit jako velice inteligentního, hrdého a klidného psa. Vyznačuje se přátelským vztahem k lidem i jiným zvířatům. Přes svou značnou velikost a hmotnost jsou tito psi neuvěřitelně přítulní k dětem. Je to plemeno, které je velice společenské, ale zároveň se výborně hodí ke hlídání a pro ochranu svého pána i jeho majetku.

Vzhledem ke své velikosti a značné hmotnosti vyžaduje skutečně kvalitní krmení.

Dobře jí dělá dostatek pohybu a větší fyzická zátěž. Pokud nemáte k dispozici velkou zahradu, která by vašemu psu umožnila permanentní pohyb, je potřeba s ním konat delší procházky.

Německá doga bývá jedním z plemen, které je nejčastějším a nejúspěšnějším účastníkem výstav psů. Pokud si budete chtít pořídit psa, se kterým byste upoutávali pozornost na výstavách, ale i v běžném životě, pak je německá doga ideálním psem, kterého lze úspěšně naučit chování, které se hlavně na výstavách oceňuje vedle exteriéru a dalších faktorů.

Německá doga – ušlechtilý národní poklad
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno