Jste zde


Labradorský retrívr – nejvšestrannější plemeno v celé psí říši
Doktorka Romana

Labradorský retrívr – nejvšestrannější plemeno v celé psí říši

Nenajdete druhého takového psa.

Labradorský retrívr dostal jméno podle Labradorského moře. Jeho předkem je Novofundlandský pes. Labradorský retrívr pochází z oblasti New Foundland, kde byly chovány dva druhy psů. Toho velkého můžete potkávat, jsou to obrovští Novofudlanďané, dobrácká stvoření s hustou srstí, dobráci milující svou rodinu. Jsou přímými předky Labradorských retrívrů, kteří od nich zdědili společenskou přítulnou povahu. Na New Foundland bylo chováno ještě jedno menší lovecké plemeno, kterým je právě Labradorský retrívr. Slovo retrívr dříve označovalo jakéhokoli loveckého psa. Předchůdci dnešních Labradorských retrívrů byli dovezeni do Anglie díky svým loveckým schopnostem při lovu ptáků.  Jsou menšího vzrůstu, mezi prsty jim jako pozůstatek loveckého období zůstaly plovací blány a mastná srst, odolná i ledové vodě, díky které pes zůstává v teple, i když plave ve vodě, ze které se nám ježí chlupy po celém těle. Přesto ho v ledové vodě plavat nenechte, i labrador se může nastydnout. Jelikož je to původně vodní lovecký pes, pravděpodobně neodolá žádnému potoku, rybníku nebo jakékoli vodě, kterou na procházce potkáte. Prostě si musí zaplavat.

Dnes je z Labradora dokonalý rodinný pes, ale také pracovní plemeno, které se dobře cvičí. Je všestranný, díky svým schopnostem a snadnému výcviku je používán jako pes záchranářský, hledající v sutinách zavalené osoby, dokáže vyhledávat bomby, velmi často jej můžeme spatřit jako asistenčního nebo slepeckého psa. A nejbáječnější na tom všem je, že ho to baví, neprovádí příkazy za úplatky, ale s radostí, často až nepochopitelnou. Je prostě rád, že je s vámi, udělá, co vám na očích uvidí a ještě ho to bude těšit.  Je bystrý a absolutně oddaný svému pánovi. Labradorský retrívr - nejvšestrannější plemeno v celé psí říši

 

Labradorský retrívr má obrovskou empatii, je fantasticky přizpůsobivý. Jdete sportovat? Půjde s vámi. Chcete od něj práci? Udělá ji. Máte chuť se jen tak povalovat na gauči? Bude z něj nedostižný gaučový povaleč. Opravdu neexistuje jiné plemeno, které se přizpůsobí bez sebemenších problémů vašemu životnímu stylu, ať už je jakýkoli.

Hledáte kvalitní krmivo pro svého psa?

Už nemusíte. Pečená kanadská holistická krmiva Oven-Baked Tradition si zamiluje

Labradorský retrívr je robustní plemeno, dožívá se průměrně dvanácti až třinácti let věku, jeho srst je nenáročná na péči. Pokud si budete pořizovat Labradorského retrívra, vybírejte ze zdravého chovu. Jako ostatní větší plemena i Labradorský retrívr může trpět vrozenou dysplazií kyčlí, to je nesprávný vývoj kyčelního kloubu.

Můžete si vybrat ze tří základních variant: žlutá, černá a čokoládová. Vybere si opravdu každý.

Jediné, co vám retrívr nesplní, je úloha polštářového pejska. Tenhle polštářek totiž zabere polovinu vašeho gauče.  Ale ochotně se posune, abyste se k němu vešli. Není to jen společenský pes. Skutečně vás miluje. Miluje vás, když jej milujete. A pokud ho někdo nemiluje, nevadí, i tak jej miluje. Američané rádi Labradorského retrívra přirovnávají k Petru Panovi. Všeobjímající láska k lidské rase a obzvláště dětem je neodolatelná a nikam se před ní neschováte. Zvláštní na ní je, že se vám nevnucuje. Zadívejte se do něžných očí Labradorského retrívra a máte nejlepšího přítele na celý život. Bude vám absolutně oddaný, ochotně se pro vás přetrhne, bude s vámi celé odpoledne lítat po lese, poslechne na první zavolání, bude s vámi sjíždět divokou vodu, pokud si to zamanete, donese vám cokoli včetně bačkor, a večer vás bude krásně zahřívat na gauči u televize. Pes je přítel člověka, Labradorský retrívr je nejlepší přítel svého pána a celé rodiny, kterou bezmezně miluje.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno