Jste zde


Kokršpaněl - absolutně šťastný pejsek
Doktorka Romana

Kokršpaněl - absolutně šťastný pejsek

Nejlepší a nejvýstižnější popis kokra je šťastný pejsek. Kokr je šťastný se svojí rodinou, s ostatními psy, dokonce i s úplně cizími lidmi.

 

Býváte mrzutí? Řešíte často problémy a máte starosti? Pořiďte si kokra. Pokud přijdete domů se špatnou náladou, buďte si jistí, že ihned za dveřmi na vás skočí veselý a šťastný pejsek a bude za vámi tak dlouho chodit, strkat do vás čumáčkem a olizovat jakoukoli část vašeho těla, na kterou dosáhne a to bude dělat tak dlouho, dokud se neuklidníte. Pak už vám svět bude připadat jako super místo k životu. Kokr je opravdu šťastný pejsek. Pokud si pořídíte kokra, už nikdy nebudete mít špatnou náladu. 

To ovšem neznamená, že kokr nezlobí. Je občas trošku umanutý, strašně rád mlsá, a pokud se přitulíte ke svému partnerovi a začnete se s ním mazlit, váš kokr se bude hlasitě dožadovat, abyste ho přibrali – a víte co? Mazlení a pusinkování ve třech vůbec není špatné, pokud máte mezi sebou kokra.

Kokršpaněl je samozřejmě lovecký pes, vyšlechtěný k lovu kachen a jiných vodních ptáků, které ochotně přináší z vody. Je to velká legrace, když chodíte na procházku kolem vody, kde kachny bývají. Váš kokr vám je chce mermomocí přinést a kachny s hlasitým protestováním plavou na opačnou stranu. Kokrovi to moc nevadí, koupání je totiž prima. Pokud na vaší procházce není potok nebo rybník, vezme zavděk i louží. Čím hlubší a bahnitější, tím lépe. V těch hlubokých loužích se dá totiž krááásně koupat. Bohužel kokři jsou přesvědčeni, že i koupání v zimě v napůl zamrzlém potoce je bezva a právě tak naše Betty zahučela v únoru do potoka a nemohla ven. Nakonec jsme tam spadly obě. Následoval běh ve vodou nacucaných sněhulích se zmáčeným kokrem domů a rovnou do sprchy, prohřát tlapky, bříško a sněhem obalený kožíšek. Už jste se sprchovali se svým psem? Ne? Tak to asi ještě nemáte kokra, viďte?

Hledáte kvalitní krmivo pro svého psa?

Už nemusíte. Pečená kanadská holistická krmiva Oven-Baked Tradition si zamiluje

Vstáváte občas nenaložení? I pro vás je kokr báječný kamarád, vstává totiž z pelíšku s radostným očekáváním všech skvělých věcí, které ho dnes čekají. Svět je tu totiž proto, aby těšil kokršpaněla. Dokonce i přicházející návštěvy jsou tady kvůli němu a považuje za svou povinnost je oblažovat svou dobrou náladou. Kokr bude dělat všechno s vámi, aby o nic nepřišel. Pokud odcházíte z domu a nevezmete ho s sebou, bude mu to moc líto. Bude vypadat tak zarmouceně, že budete v pokušení vzít ho s sebou. Kokr se ale velmi rychle otřepe a zaujme ho zase něco jiného.

Kokří srst je hedvábná, je třeba ji udržovat. Jistě jste už někdy viděli výstavního kokra v plné parádě. Kokra je třeba pravidelně česat a kartáčovat a nejméně jednou za měsíc vykoupat. Pravděpodobně to ale budete dělat častěji, vzhledem k jejich nehynoucí lásce k loužím a potokům. Potom je praktičtější udržovat srst kratší a pravidelně stříhat. Naše Betty chodí v létě se sestřihem, kterému říkáme malý setřík. Stříhání kokry moc nebaví, ale když pochopí, že není úniku, nechají se trpělivě ostříhat, vykartáčovat, ostříhat drápky, vytrimovat bloňďaté chloupky na hlavičce a cokoli jiného si jejich pán vzpomene. Nezapomeňte pak na odměnu!

Betty v jahodách :-)

Kokršpaněl i přes svou veselou a kamarádskou povahu potřebuje důslednou výchovu. Nemusíte být přísní, stačí trvat si na svém a být trpěliví. A odměňovat! Kokři jsou velmi žraví a mlsní, takže když ho pochválíte a odměníte pamlskem, příště se přetrhne, aby vám zase udělal radost. Pokud nebudete důslední a pevní, kokr je dost chytrý na to, aby využil skulinku, kterou mu necháte.

Kokr je sportovní lovecký pes a potřebuje se pořádně proběhnout každý den. Není pro kokra větší potěšení než běžet s větrem o závod a vlajícíma ušima a do čumáku chytat všechny ty úžasné vůně, které mu svět nabízí. Je zařazen mezi slídiče a skutečně vyslídí cokoli. Jakmile zachytí čerstvou srnčí stopu nebo dokonce uvidí zajíce a nemáte ho perfektně vycvičeného, určitě ho ze stopy neodvoláte. Ale zajíc mu vždycky nakonec uteče a vaše zlatíčko celé uhnané se k vám vrátí. Jen pěkně počkejte na místě, vrátí se po své vlastní stopě. V prostředí, kde to neznáte ani vy ani váš kokr, ho raději z vodítka nepouštějte. Řekli jsme, že kokr je sportovec. A pokud má možnost trénovat, prakticky jej nelze utahat. Po návratu z procházky sebou plácne na gauč nebo do pelíšku, ale po pár minutách je opět připraven na vzrušující zážitky. Těší se na další hru s vámi, a pokud se vám nechce a toužíte relaxovat na sedačce u televize, váš kokr se k vám přitulí a bude spokojeně spát, dokud se nepohnete.

Takže pokud přemýšlíte, jakého psa si pořídit, nechcete moc velkého ani moc malého, toužíte po veselém, oddaném a vždy šťastném kamarádovi, pořiďte si kokršpaněla.

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno