Jste zde


Horoskop na rok 2005 pro jednotlivá znamení
Mgr. Blanka VojáčkováBeran Býk Blíženci Rak Lev Panna
Beran Býk Blíženci Rak Lev Panna
Váhy Štír Střelec Kozoroh Vodnář Ryby
Váhy Štír Střelec Kozoroh Vodnář RybyBeranBeran (narození 22.3.-18.4.)*

 

Rok 2005 může přinést vašemu znamení nějaké důležité setkání, ale iniciátory byste měli být vy.


Obdobím, kdy se můžete snáze zamilovat, kdy si můžete užívat příjemnějších stránek života a také působit laskavě a vyrovnaně, bude od 22. března do 15. dubna, kdy bude v Beranu Venuše. Pouze okolo 8. dubna se můžete cítit, že vám láska nebo štěstí tolik nepřeje.


Od 12. června do 28. července si můžete něco vybojovat, můžete dosahovat dobrých sportovních výkonů, můžete být sebevědomější a odvážnější. Naopak rizikové konstelace, kdy je vhodné jednat s rozvahou a pokorou, budou okolo 7. března, 2. června, 31. července, 18. listopadu a 28. prosince. Síla a energie vám může scházet okolo 28.8. a 7.11., to raději více odpočívejte, bude dokonce vhodnější dát někomu jinému přednost, i když to pro vás bude těžké.


Slunce vstoupí do znamení Berana 20. března ve 13:34 našeho času. Pokud máte narozeniny 31. března, pak až do těch následujících narozenin bude Venuše přispívat k vaší vyrovnanosti, uměleckému projevu nebo aspoň k lepšímu sebehodnocení. Kdo má narozeniny okolo 10. dubna, ten se bude v následujícím roce muset vypořádat s nějakou nepříznivou situací, smyslem a výsledkem by ale měla být větší odpovědnost a odolnost. Berani narození 14. dubna si mohou v následujícím roce zlepšit své pracovní postavení nebo svůj vliv ve společnosti.


Od 1. října do 10. prosince bude Mars couvat znamením Býka, v této době je také vhodnější těžit z toho, co již bylo získáno nebo vybojováno, můžete investovat energii do budování vlastního zázemí, vytvářet si zásoby pro následné období expanze.
BýkBýk (narození 22.4.-19.5.)*


Rok 2005 může přinést ujasnění v tom, která z vašich přání zůstanou jen snem a která bude možné uskutečnit.


Venuše bude procházet znamením Býka od 15. dubna do 10. května. Prožijte si tyto jarní dny s láskou ke svým nejbližším i s radostí v srdci nad vzkvétající přírodou. Pozor si dejte na příliš velké požitkářství nebo samolibost, které mohou s přechodem Venuše přes Slunce souviset. Od Štědrého dne bude Venuše couvat, snažte se více projevit to, co je uvnitř vaší duše dobrého, než abyste lpěli na vnějších požitcích.


Dny, které mohou přinést oživení do vašich citových vztahů nebo i do vaší finanční situace, budou 13. ledna, 23. dubna nebo 12. listopadu, nenadálé ztráty vás mohou potkat okolo 31.7. a 14.10.. Úspěchy či zisky můžete zaznamenat okolo 17. února, 17. května, 6. července, 1. září a 8. listopadu. Více šetřit byste měli okolo 27. ledna, 8. dubna, 26. června a 18. září.


Od 27. července až do konce roku bude vaším znamením procházet planeta Mars, může vás povzbudit k větší průbojnost a odvaze, ale opatrní buďte zejména v říjnu a listopadu, kdy bude Mars couvat a vy byste mohli být ve svých aktivitách sami proti sobě.


Slunce vstoupí do znamení Býka 20. dubna v 1:38 letního času. Pokud jste se narodili okolo 8. května, pak byste měli v následujícím roce odolávat vlivu Neptuna. Buďte poddajnější, pokud bude nutné něco opustit, nebraňte se tomu za každou cenu. Při tom se ale snažte držet země, snadno můžete být svedeni a zlákáni někam, kam jste se dostat nechtěli. Pokud máte narozeniny okolo 13. května, pak by vám v následujícím roce měly přát okolnosti a k úspěchu pomáhat vlastní odpovědný a houževnatý postoj.
BlíženciBlíženci (narození 23.5.-20.6.)*


Pro osoby ve znamení Blíženců může být přínosná a úspěšná především první polovina roku 2005.


Lidé s výraznou energií znamení Blíženců jsou všestranní, nepokojní, stále něco hledají, stále se snaží vyzkoušet něco nového. Tento zvídavý nepokoj podporuje planeta Merkur, která bude ve vašem znamení od 28. května do 11. června. V této době se můžete nejsnáze něco naučit nebo dozvědět. Vhodné termíny pro důležitá jednání nebo skládání zkoušek budou 10.2., 6.7., 5.a 28. srpna, případně 5. října. Dobré vyjadřovací schopnosti podpoří Saturn okolo 27.2., 25.5., 26.6., 25.9. a 21.12. K chybám nebo omylům, případně špatným rozhodnutím může docházet okolo 25.1., 7.5., 13.7., 26.8., 15. a 18.10.. Nejlepší intuici a zajímavé nápady můžete mít okolo 13. ledna, 20. února, 18. května, 16. června a 13. října.


V době, kdy je Merkur takzvaně direktní, jde učení a produktivní myšlení nejlépe, když Merkur zdánlivě couvá, je vhodnější opakovat a upevňovat to, co jste se naučili, uspořádat si zážitky a informace, aby se vaše kapacita nezahltila. V roce 2005 bude Merkur couvat od 20. března do 12. dubna, od 23. července do 16. srpna a od 14. listopadu do 4. prosince.


Slunce bude ve znamení Blíženců od 21. května, 48 minut po půlnoci letního času. Blíženci narození okolo 1. června se mohou v roce do následujících narozenin v něčem změnit, jen by se měli snažit neutíkat zbrkle od toho, co už je nebaví.


Od 10. května do 3. června bude ve vašem znamení Venuše, užívejte si lásky i kulturních aktivit, můžete i působit a vypadat lépe, než obvykle.


Mars se v roce 2005 do vašeho znamení nedostane, pokud budete chtít v něčem prosadit svou vůli, využijte alespoň podpůrného vlivu Marsu ve Vodnáři od 20. března do 1. května.
RakRak (narození 23.6.-21.7.)*


Počátkem roku 2005 bude nutné překousnout nějaké nepříjemnosti, druhá polovina roku může přinést nové naděje.


Začátkem ledna přechází Saturn přes Slunce Raků narozených 17. července, a během první poloviny roku 2005 přejde přes Slunce těch, co se narodili 12.-22. července. Nepodléhejte pocitu bezmoci, ani se nesnažte lámat věci přes koleno. Pamatujte, že co vás nezničí, to vás posílí. Okolo 22. března se Saturn obrací, to mohou pocítit nejsilněji ti, co se narodili 12. července. Jakkoli obtížná situace by ale měla v této době získat jasnější východisko. V sobotu 16.7. Saturn znamení Raka na následujících skoro 30 let opustí.


Venuše – planeta lásky, krásy a umění, bude procházet znamením Raka od 3. do 28. června. Snažte se přelom jara a léta využít tak, abyste měli v srdci radost a dokázali lásku šířit okolo sebe. Příznivá konstelace pro štěstí a lásku bude 6. července, přibližně 16.7. můžete své city prožívat nejhlouběji.


Léto začne 21. června v 8:46 letního času – to je okamžik vstupu Slunce do vašeho znamení. Pokud máte narozeniny začátkem července, pak můžete v následujícím roce něco změnit, můžete přestat lpět na nějakých svazujících jistotách a být vnitřně svobodnější. Díky působení Urana na Slunce se nebojte být více sví. Jen pozor na zbytečně vysoké nároky a nespokojenost, při kvadratuře Jupitera na Slunce bývá ke skromnosti daleko. Pokud jste se narodili okolo 12. července, pak bude o narozeninách Mars v Beranu v kvadratuře na vaše Slunce. Abyste předešli zraňujícím útokům druhých lidí, budete asi muset projevit více aktivity a rozhodnosti. Frustraci může způsobovat to, když nevíte, co chcete.
LevLev (narození 24.7.-21.8.)*


Někteří Lvi mohou v roce 2005 něco zajímavého vytvořit, někteří mohou trochu plavat ve zmatcích a nejistotách.


V letošním roce mohou výrazně posílit svůj vliv ti, co se narodili 14.-17. srpna. Pokud budete mít ve svých rukou moc, hospodařte s ní moudře, je velmi snadné svého postavení využít ve vlastní prospěch. Pluto bude v trinu na vaše Slunce, pomáhá vám výrazněji ovlivňovat i svůj vlastní život, ale od konce března do začátku září bude Pluto couvat, dejte pozor, aby se vám vaše snaha mít vše pod kontrolou nějak nevymkla z rukou.


Slunce vstoupí do znamení Lva 22.7. v 19:41 letního času. Od této chvíle až do 23.srpna (2:46) se budou rodit děti – Lvi. Ty, které se narodí 23.7., budou potřebovat hodně lásky, aby získaly důvěru ke světu, ale mohou vyrůst ve velmi pevné a odpovědné charaktery. Pokud máte v tento den narozeniny, pak budete potřebovat v následujícím roce obstát sami před sebou, nesnažte se to dokazovat nějakými vnějšími úspěchy a posty. Šťastné a optimistické děti se budou rodit okolo 6. srpna, ale zvykejte je na to, že nemohou mít úplně všechno. Okolo 8. srpna se budou rodit umělci a snílci. Zde na Slunce působí opozice Neptuna. Kdo se narodil 7.-10. srpna, může v letošním roce prožívat velmi zajímavé a obohacující období, může být ale i nebezpečné v těch případech, kdy člověk hledá únik z reality a může sklouznout do různých závislostí.


Od 28. června do 4. září bude procházet vaším znamením Merkur, letní prázdniny budou ideálním obdobím pro poznávací nebo studijní cesty. 6. července a 5. srpna se můžete nejen něco zajímavého dozvědět, ale můžete i rozdávat rady a dělat moudrá rozhodnutí.
PannaPanna (narození 25.8.-21.9.)*


V roce 2005 budete možná muset čelit změnám, buďte stále tvůrčí a snažte se vidět v každé situaci tu lepší stránku.


Lidé narození ve znamení Panny mají tu výhodu, že se s praktickými otázkami každodenního života dokážou velmi snadno a efektivně vypořádat. K lepší výkonnosti a získávání praktických zkušeností bude napomáhat planeta Merkur v zemských znameních, což bude od 10. do 30. ledna, od 12. do 28. května a od 4. do 20. září. Krátkodobě však zapůsobí konstelace, při kterých byste měli zvýšit svou opatrnost, protože je snazší udělat nějakou chybu nebo přehmat. Bude to 23. a 25. ledna, 7. a 22. května, 15. a 26. června, 15. a 18. října, 6. a 21. listopadu a 19. prosince. Nejvíc práce můžete udělat 10. a 27. února, 31. března, 18. a 22. května, 6. července, 5., 28. a 31. srpna, 16. září a 21. prosince.


Slunce bude ve znamení Panny od 23. srpna, 2:46 letního času. Pokud jste se narodili přibližně 1. září, pak byste se měli připravit na to, že v následujícím roce do vašich dalších narozenin může váš pečlivě uspořádaný život něco narušit. Možná to budete vy sami, koho přejde pověstná trpělivost, a budete se chtít více odpoutat od země. Nebojte se víc projevit to, v čem jste nějak výjimeční. Panny narozené 13. a 14. září budou muset v následujícím roce velmi dobře rozmýšlet, kam napřít svou energii. Mars v Býku si dokáže jít za svým velmi tvrdošíjně, ale kvadratura Pluta k vašemu Slunci vás může donutit něco opustit, něčeho se vzdát, aby se vytvořil prostor pro nové možnosti.


Od 23. července do 17. srpna byste měli pod vlivem Venuše více pečovat o svůj vzhled a tím se hned sami cítit lépe, radost vám může udělat i přítomnost na nějakých kulturních akcích.
VáhyVáhy (narození 25.9.-22.10.)*


Znamením Vah v roce 2005 prochází planeta Jupiter, až do 26. října, kdy se přesune do následujícího znamení Štíra. Pokud jste se narodili 2.-24. října, pak v tomto období přejde Jupiter alespoň jednou – možná i třikrát – přes vaše Slunce. Pokud vás zajímá, kdy se to týká právě vás, požádejte o výpočet astrologa. V této době se totiž mohou objevovat zajímavé příležitosti, kterých je škoda nevyužít.


Váhy obvykle usilují o harmonii a vyváženost ve svém životě, ale často se právě ve snaze o tuto rovnováhu pohybují jako na houpačce prudce nahoru dolů. K tomu, abyste se cítili vyrovnaní a nad věcí, přispívá Venuše ve vzdušných znameních, což bude od 2. do 26. února, od 10. května do 3. června a od 17. července do 11. září.


Podzim začne vstupem Slunce do znamení Vah 23. září, 23 minut po půlnoci letního času. Konstelace, které probíhají v den vašich narozenin, bývají důležité i pro následující rok. Lidé narození okolo 2. října proto mohou až do dalších narozenin využívat podporu Saturna, který přispívá k odpovědnosti a odolnosti. Pokud jste se narodili 8. října, pak bude následující rok pod vlivem Neptuna. Můžete životem proplouvat bez velkých nárazů, ale může vás také provázet iluze, že je vše v pořádku, i když ve skutečnosti třeba není. A pokud máte narozeniny 22. října, pak můžete v následujícím roce opravdu zazářit, jen si neberte příliš velká sousta.


Od 12. června do 28. července bude Mars v protilehlém znamení Berana, méně váhejte a více prosazujte to, co sami chcete, jinak budete muset čelit útokům těch, co se umí za své zájmy prát lépe.
ŠtírŠtír (narození 25.10. -20.11.)*


V první polovině roku by měla nahrávat situace a vnější okolnosti těm Štírům, kteří se narodili 13.-23. listopadu. Saturn bude v trinu na vaše Slunce, to znamená, že v tomto období se můžete dostat nejdále díky vlastní vytrvalosti a disciplíně. A pokud budete respektovat stanovená pravidla, můžete díky nim stoupat jako po schodech.


Citové problémy a ztráty prožívají lidé narození ve znamení Štíra obtížněji, protože rány do duše jsou hluboké a trvalé. Při některých konstelacích ale můžete přecitlivěle reagovat i na méně významné situace, to může být okolo 3. ledna, 18. března, 29. května, 10. srpna a 29. října. Hojivě na vás může láska působit zejména okolo 21. února, 11. dubna, 16. července a 4. září.


Někteří Štíři toho mnoho nenamluví, ale jsou okamžiky, kdy dokáží říci přesně to, co druzí nechtějí slyšet. Na svůj ostrý a zraňující jazyk si dejte pozor ve dnech 4. ledna, 8. června, 16. září a 31. prosince. Napravovat nedorozumění a léčit cizí chmury naopak můžete okolo 13. února, 31. srpna a 3. října.


Slunce letos vstupuje do znamení Štíra 23. října v 9:42 letního času. Pokud jste se narodili okolo 3. listopadu, pak budete v následujícím roce možná muset čelit nějakým nepříznivým okolnostem, krize řešte konstruktivně, nevyhýbejte se rozhodnutím. Ti, co se narodili přibližně 7. listopadu, mohou soustředit své úsilí v období do dalších narozenin na nějakou intenzivní uměleckou tvorbu, ale pragmaticky založeným lidem hrozí spíš zmatky a nejistota.


V druhé polovině roku by neměli nechat zapadnout zajímavé příležitosti ti, co se narodili 23. října až 5. listopadu.
StřelecStřelec (narození 24.11.-20.12.)*


I v letošním roce potká některé Střelce zásadní věc, a to tranzit Pluta přes Slunce. V roce 2005 se to týká těch, co se narodili 14.-16. prosince. Je to významná příležitost pro zásadní transformaci člověka, ale nikdy není zaručeno, že vše dopadne dobře. V některých situacích se člověk střetává se silami, na které nemůže stačit. První obrátka Pluta nastane okolo 27. března, a až do další obrátky začátkem září můžete procházet důležitou vnitřní proměnou, může docházet ke změnám v mocenské pozici, případně i životní orientaci.


Mars prochází znamením Střelce od začátku roku do 6. února. Využijte jeho podpory ke sportovním aktivitám, můžete být odvážnější a rychlejší. Další aktivní období můžete prožívat od 12. června do 28. července, kdy bude Mars v Beranu.


Obdobím vhodným pro lásku, kulturní vyžití a umělecké aktivity bude od 8. října do 5. listopadu, kdy bude ve vašem znamení Venuše. Okolo 14. října můžete mít sklon k nějakým výstřelkům, 17. října dejte přednost osvědčenému a 21. října můžete o něčem snít. Okolo 29. října můžete své city prožívat nejhlouběji.


Děti ve znamení Střelce se budou rodit od 22. listopadu, 19:35 hodin, až do 21.12. večer. Okolo 24.11. se budou rodit chytré hlavy, okolo 29.11. svéhlavé a nespoutané charaktery, a 16. prosince silné a komplikované osobnosti se silou Pluta.


Pokud máte narozeniny okolo 3. prosince, pak byste v následujícím roce mohli stabilizovat svou situaci a dobře využít svých schopností. Střelci narození 26. listopadu až 2. prosince mohou být k některým změnám zbytečně tlačeni svou netrpělivostí a nespokojeností.
KozorohKozoroh (narození 23.12.-19.1.)*


V první polovině roku 2005 spoléhejte především na svou vlastní vůli a disciplínu, v druhé polovině můžete v něčem i spoléhat na štěstí.


Ke Slunci ve znamení Kozoroha se 9. ledna přidá i Venuše a bude zde až do 2. února. Snažte se, aby i v tomto mrazivém období vaše srdce více hřálo. Kozorozi obvykle působí spíš s odstupem a přísnou tváří, zkuste být alespoň pod vlivem láskyplné Venuše o něco shovívavější. Letos se k vám vrátí ještě jednou, od 5. listopadu do 15. prosince. Zejména okolo 8. listopadu se na vás může usmát štěstí.


Přestupky a ležérnosti neodpouští Saturn, ten bude ještě do poloviny července v Raku a během této doby nastaví přísné zrcadlo těm, kteří se narodili 11.-20. ledna. Nejvíce sebedůvěry a houževnatosti budou muset projevit ti, co mají narozeniny přibližně 13. ledna.


Od 10. do 30. ledna bude v Kozorohu Merkur, to je dobrá podpora zejména pro ty, kteří mají zkouškové období a musí vstřebat co nejvíce informací. Velmi bystří můžete být 13. ledna, 14. ledna můžete skloubit své znalosti se šarmem a příjemným vystupováním. Okolo 23. ledna se můžete v něčem mýlit a 25. ledna si možná nebudete ve svých znalostech tolik věřit.


Od 6. února do 20. března budete mít příležitost k tomu, abyste aktivněji přistoupili k realizaci toho, co máte zatím jenom v plánech. Využijte podpory Marsu a neváhejte udělat některá strategická rozhodnutí. Jen pozor okolo 7. března, to můžete snadno narazit na nějakou překážku.


Zimní Slunovrat opět zahájí vládu znamení Kozoroha 21. prosince v 19:35. Na pozitivní změny v roce následujícím (2006) se mohou těšit Kozorozi narození přibližně 29. prosince.
VodnářVodnář (narození 22.1.-17.2.)*


Do roku 2005 vstupujte s důvěrou a pevným přesvědčením, že se nenecháte ničím nikam svést.


Vláda znamení Vodnáře začíná 20. ledna brzy po půlnoci, kdy do něj vstoupí Slunce. Okolo 3. února se budou rodit umělecky nadané a snadno ovlivnitelné děti, které budou potřebovat více ochrany před záludným světem. Pokud máte v tento den narozeniny, pak budete pod vlivem planety Neptun po celý rok. Nedělejte žádná důležitá rozhodnutí, můžete být trochu v zajetí snů a iluzí, ale můžete odhalovat nové dimenze života díky zvláštním zážitkům nebo vizím. Snažte se držet toho, co je nezpochybnitelné. Lidé narození 7. února mohou zaznamenat nějaký úspěch nebo rozmach.


Vodnáři jsou obvykle lidé svérázní, chuť vymknout se z každodenní šedi a obrátit něco naruby zvyšuje působení Urana, který bude nejsilněji působit v obrátkách okolo 15. června a 16. listopadu. Okamžitá a rázná rozhodnutí můžete dělat okolo 15. února, 15. května a 14. srpna, více trpělivost a rozvahy hledejte okolo 29. listopadu, kdy byste svou neuvážeností mohli něco pokazit.


Venuše bude procházet znamením Vodnáře během února a v druhé polovině prosince, to si můžete užívat společnosti kamarádů a přátel. Přibližně 17. února byste měli být plni optimismu, jen to se svou velkorysostí nepřežeňte. Okolo 21. února vám může něco k srdci přirůst víc, než by se vaší touze po nezávislosti zamlouvalo.


Ke sportování, ale také třeba k tomu, abyste si zažádali o vyšší plat, můžete využít podpory Marsu od 20. března do 1. května. Nejlépe budete prosazovat svou vůli 23. dubna, zatímco 13. dubna spíš ustoupíte. V tento den se ale mohou k aktivitě probudit lidé narození 6. února a začít uskutečňovat své sny.
RybyRyby (narození 20.2.-19.3.)*


Rok 2005 může přinést nějakou výraznější změnu těm, kterým přechází Uran přes nativní Slunce. Týká se to všech lidí narozených 23. února až 1. března. I když jindy raději splýváte s proudem, toto období může přinést výraznější chuť něčemu se vzepřít a v něčem vyniknout. Snažte se, abyste měli stále o co nebo o koho se opřít.


Slunce prochází znamením Ryb od 18. února, 14:32 hodin do začátku jara, které začne 20. března po poledni. Pokud jste se narodili 10. března, pak může být následují rok provázený konstruktivními činy, snáze najdete pevné opěrné body, které vám pomohou v cestě dopředu. Ti, co mají narozeniny okolo 14. března, ti se mohou příští rok dostat do situace, která bude nad jejich síly. Neměli by se bránit nutným změnám.


Od 26. února do 22. března můžete někomu snáze otevřít své srdce. Okolo 4. března se můžete zcela nečekaně zamilovat. 15. března raději zůstaňte u toho, na co jste zvyklí, zde vítězí spíš setrvačnost a odpovědnost. Okolo 18. března budete hůře snášet jakoukoli zradu nebo ztrátu, vyvarujte se žárlivosti a výčitek.


Pokud se vám něco nelíbí, dejte to jasně najevo, nejlepší to bude někdy mezi 1. květnem a 12. červnem, kdy vám dodává kuráž planeta Mars. Pozor okolo 15. května, to byste se mohli v něčem unáhlit, týká se to zejména lidí narozených 1. března.


Nejvíc věcí a poznatků se můžete dozvědět nebo naučit v době od 16. února do 5. března, kdy bude ve vašem znamení Merkur. Okolo 20. února můžete zářit bystrostí a vtipem, 22. února budete schopni rychle se rozhodovat, ale důležitá a zodpovědná rozhodnutí nechte až na konec února.

* pokud jste se narodili ve dnech, které u žádného znamení uvedeny nejsou, mohou vzniknout pochybnosti, do kterého znamení patříte. O správné určení svého slunečního znamení můžete zdarma požádat astroložku Blanku Vojáčkovou na adrese astro@aksos.cz (uveďte prosím své jméno, celé datum narození včetně roku, čas a místo narození, do předmětu zprávy napište: Slunce). Podrobný placený rozbor vašeho horoskopu si můžete objednat na adrese www.astro.aksos.cz

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno