Jste zde


Co se můžete dozvědět z horoskopu svého dítěte?
Mgr. Blanka Vojáčková

Horoskop je symbolickým obrazem člověka. Vypovídá o potřebách, které musí být naplněny, aby se člověk stal celistvou osobností. Je zde naznačen optimální způsob, jak by člověk k tomuto naplnění mohl dospět.

 

Při narození dítěte mají rodiče obvykle ty nejlepší plány a předsevzetí udělat pro dítě vše, co je možné. Čím je dítě menší, tím je pro ně důležitější, jak na ně působí rodiče a vychovatelé. Teprve postupem času se pomalu rozvíjí jeho vlastní Já a rodiče zjišťují, jaké dítě je, co potřebuje a jak vidí svět. Případné problémy jsou často rozpoznány ve chvíli, kdy je už obtížné je zvládnout. Výchovou dětí se zabývá mnoho speciálních oborů, píše se o tom v knihách. Jenže každá maminka, která má více dětí, velmi dobře ví, že každé dítě je docela jiné a na každé musí působit trochu jinak.


Velkou pomocí proto může být rozbor horoskopu narození provedený zkušeným astrologem. Ty nejdůležitější informace pro správný vývoj každého dítěte mohou mít rodiče již brzy po narození, kdy ještě nebylo nic zanedbáno.


Rozhodující okamžik


Podle vědeckých předpokladů vychází signál, který vyvolá porod, ze strany dítěte. Dítě dosáhlo určitého stupně zralosti a aktivně se hlásí na svět. Je samozřejmě nejlepší, když vše probíhá podle přirozeného běhu, kdy nejsou nutné lékařské zásahy, které různými prostředky porod urychlí nebo oddálí.


Faktem je, že dítě získává svůj "učební plán" v podobě horoskopu ve chvíli, kdy se poprvé nadechne, začne fungovat jeho vlastní oběh krve a malý člověk zahajuje svou samostatnou existenci. Nejsou na místě spekulace "jaké by bylo, kdyby se narodilo v jiném termínu". Maminka by se měla podívat na hodinky ve chvíli, kdy uslyší své dítě poprvé zakřičet. Na pozdější hledání v zápisech o porodu již není takové spolehnutí, i když jsou i takové porodní sestry, které zapisují narození na minuty přesně. Časové určení s přesností do pěti minut se dá považovat za velmi přesné a dostatečné. Čím přesněji čas narození známe, tím lépe. Rozdíly jsou patrné i v horoskopech dvojčat, jejichž narození od sebe dělí pouhé minuty.


Co vyčteme z horoskopu


U nejmenších dětí jsou důležité informace o tom, jaké jsou jejich největší potřeby, v čem spočívá zdroj jejich jistoty, jaký budou vyžadovat režim a jak vnímají své rodiče. Dále se dozvíte i to, které hračky budou vaše dítě nejvíce zajímat a rozvíjet, jakým způsobem můžete podporovat různé dovednosti, jak uvolňovat jeho napětí, jak reagovat na projevy vzteku a nevole, jak dítě upoutat, jaké fyzické aktivity budou pro ně nejvhodnější. U odrostlejších batolat už nás budou zajímat vztahy k sourozencům a jiným dětem, nejvhodnější způsoby hry, jak rozvíjet intelekt, jak podporovat jeho rozhodování, jaké umělecké aktivity pro něj budou vhodné a jak přijme případný pobyt ve školce.


U školních dětí opět budou důležité vztahy ke spolužákům a autoritám. Dozvíte se, v čem je třeba dítě povzbuzovat, v čem mu naopak musíte ukázat hranice. Pro to, aby dítě ve škole dobře prospívalo, bude dobré znát způsob, jak posilovat jeho sebevědomí, jakým způsobem si bude nejlépe osvojovat nové poznatky a jak a s kým se bude nejlépe učit. Na astrologa se mohou rodiče obracet i ve chvílích, kdy se děti (nebo rodiče) rozhodují pro volbu dalšího vzdělání nebo kdy se u dětí objevují různé problémy. Horoskop je nevyčerpatelným zdrojem informací. Pomocí symbolů, ze kterých se skládá a dalších planetárních cyklů, které se od něho stále odvíjí, může člověk hledat aktuální řešení a správnou cestu po celý svůj život.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno