Jste zde


Horoskop na rok 2004 pro jednotlivá znamení
Mgr. Blanka Vojáčková

Beran (narození 22.3.-18.4.)*

 

 

V lednu bude procházet vaším znamením Mars, to je planeta, která je vám blízká. Bude podporovat vaši aktivitu, průbojnost, odvahu, soutěživost, potřebu být všude první. Využijte této podpory k odvážným krokům, Mars prochází vaším znamením přibližně jednou za dva roky. Velký pozor si ale dejte zejména při sportování již okolo 1. ledna. Při kvadratuře Mars - Saturn snadno narazíte na tvrdou překážku, hrozí úrazy při nerespektování pravidel.

 

Od 8. února do 5. března bude ve vašem znamení Venuše. Ta ukazuje život z lepší stránky, můžete se zamilovat, můžete si více dopřávat, můžete i mile a přitažlivě působit na ostatní. Venuše - planeta lásky vám bude nakloněna ještě v září a v druhé polovině prosince.

 

Slunce vstoupí do Berana už 20. března v 7:50. V tuto chvíli začne jaro a také vláda vašeho znamení. Pokud slavíte narozeniny 20. nebo 21. března, pak bude příští rok (do dalších narozenin) znamenat důležitý začátek v horizontu více let. Pokud jste se narodili 26. března, pak se můžete v následujícím roce potýkat s potížemi, které posílí vaši houževnatost a odolnost. Pozor si dejte okolo 28. března na kvadraturu Mars - Uran, při které máte sklon k riskování a může dojít k úrazu. Tato konstelace se opakuje i na Silvestra, takže dvakrát opatrně!! Pokud máte narozeniny okolo 6. dubna, tak si do dalšího roku neberte příliš velké závazky a úkoly, mohli byste špatně odhadnout své možnosti. Berani narození 11. dubna mohou v příštím roce posílit své postavení, získat větší vliv.

 

Okolo 25.5. koncentrujte svou sílu na nějaký důležitý problém, který máte šanci zdolat. Okolo 10. září se připravte na střet s nějakou silnější autoritou, nebudete se chtít vzdát. Nové odvážné plány můžete začít realizovat okolo 27. září, kdy vám přeje Jupiter.Býk (narození 22.4.-19.5.)*

 

Znamení Býka náleží planeta Venuše. Už v polovině ledna vám může připravit nějaké překvapení, do vašeho usedlého života může vnést zajímavou změnu nebo oživení. Venuše bude vnášet pohodu a harmonii do vašeho života od 5. března do 3. dubna. Její březnové konstelace vám mohou případně přinést i materiální zisky.

 

Slunce probudí vaši přirozenou energii v době, kdy prochází znamením Býka, tedy od 19. dubna do 20. května. Pokud máte narozeniny 21. dubna, pak vám trinus Venuše - Neptun romantickou náladou zpříjemní nejen tento den, ale i následující rok. Okolo 2. května bude Venuše v opozici k Plutu, v těchto dnech si můžete uvědomit hlubší pouta, která vás k něčemu nebo někomu váží. Lásku mohou provázet hluboké emoce, snažte se vyvarovat nátlaku na svého partnera nebo partnerku. Pluto připomíná, že jsou věci, se kterými je třeba se také v životě rozloučit. Tato konstelace se opakuje ještě 3. června a 25. července.

 

Vhodným obdobím pro studium, získávání nových poznatků a zkušeností bude od 1. do 13. dubna a od 16. května do 19. června. V tomto období můžete být také ochotni více komunikovat a navazovat nové kontakty.

 

Býci narození 2.-3. května se budou muset v roce 2004 potýkat s dlouhodobou kvadraturou Neptuna ke svému Slunci. Zbavte se iluzí, vyhýbejte se řešením, která slibují jednoduchý a zázračný recept na vaše problémy. Stůjte pevně na zemi, nenechte se oklamat ani svést na scestí.

 

Jupiter ve znamení Panny až do září povzbuzuje vaši cílevědomost a důslednost, můžete se odvážit na delší cestu, můžete realizovat své plány.Blíženci (narození 23.5.-20.6.)*

 

Větší energii vlije do vašich žil planeta Mars, která bude procházet znamením Blíženců od 21. března do 7. května. Můžete se aktivněji zapojit do nových aktivit, které chcete vyzkoušet. Můžete se blýsknout i při sportovních výkonech, ale zbytečně neriskujte. Úrazy hrozí zejména okolo 28. března.

 

Venuše vnáší do života harmonii a krásu, probouzí lásku a vztah k umění. Letos k vám bude opravdu štědrá, zacouvá vaším znamením, takže přes Slunce většiny Blíženců přejde celkem třikrát. S její podporou můžete počítat od 3. dubna do 7. srpna. K setkání Venuše a Slunce dojde ve vašem znamení 8. června, okolo tohoto data se budou rodit mimořádně krásné a umělecky nadané děti. Pokud v tuto dobu slavíte narozeniny, pak i příští rok může být planetou Venuší více ovlivněn. Jen se příliš nezahleďte sami do sebe. Slunce bude letos vstupovat do znamení Blíženců 20. května v 19 hodin a setrvá zde do 21. června.

 

Merkur bude letos ve vašem znamení jen krátce - proběhne tudy mezi 5. a 19. červnem, to může být období intenzivního studia, poznávání, cestování, experimentování. Vhodné konstelace pro důležitá jednání nebo skládání zkoušek budou 25. dubna, 24.-25. května a 29. září. Fantazii k psaní literatury podpoří konstelace okolo 12. června, to můžete být také přístupnější k vnímání krásy a umění, projevit svůj soucit a obětavost.

 

Blíženci narození 11.-12. června se v roce 2004 potýkají s opozicí Pluta na Slunce. Možná musíte čelit něčemu silnějšímu, nepodléhejte nátlaku, nesnažte se násilně změnit situaci, řešení je ve vaší vlastní proměně.Rak (narození 23.6.-21.7.)*

 

Raci bývají citlivé a vnímavé povahy, jejich život bývá provázen pocity a náladami, které mohou být proměnlivé v závislosti na pohybu a aspektech Luny. Někdo může špatně spát při úplňku nebo citlivě reagovat na lunární čtvrti. V roce 2004 dojde dvakrát k zatmění měsíce, které se odehraje při úplňku 4. května večer a 28. října ráno. To může být výzvou k prožívání životní zkušenosti novým způsobem, na věci se podívat nově, více se zaměřit na budoucnost.

 

Mars bude letos procházet znamením Raka od 7. května do 23. června. V této době se můžete snáze prosadit, dosáhnout toho, co potřebujete. Nebuďte příliš podráždění, choďte hodně plavat, pohyb ve vodě vám udělá dobře. Ke konjunkci Mars - Saturn dojde 25. května, okolo tohoto data se vám může zdát, že vašim snahám stále něco brání, pokud ale koncentrujete svou veškerou energii na zdolání problému, máte velkou šanci pohnout s ním výrazně kupředu. Tato konstelace nejsilněji dolehne na Raky narozené 3. července.

 

Merkur přispěje k vaší větší otevřenosti a komunikativnosti od 19. června do 4. července. Přes Saturn bude Merkur přecházet 27. června, to je třeba brát informace více vážně.

 

Léto začíná vstupem Slunce do Raka, letos to bude 21. června ve 2:58 letního času. Až do 22. července můžete nejlépe projevit svou přirozenost, rozvíjet svou osobnost. Více pohody a lásky do vašeho života může přinést Venuše, která bude v Raku od 7. srpna do 6. září. Pozor ale na její setkání se Saturnem okolo 31. srpna, zde si člověk více uvědomuje své povinnosti a odpovědnost vůči svým láskám a své rodině.

 

Saturn v roce 2004 přejde postupně přes Slunce osob narozených mezi 28. červnem a 20. červencem. Touto důležitou etapou vyzrávání a utužování charakteru můžete projít jednou za 29 let.Lev (narození 24.7.-21.8.)*

 

Znamení Lva odpovídá Slunce - nejsilnější zdroj energie, kolem kterého obíhají planety. Proto se někdy i osoby narozené se Sluncem ve znamení Lva přirozeně středem světa cítí, nebo se opravdu okolo nich druzí točí. Slunce letos vstoupí do Lva 22. července ve 13:51 letního času a opustí je 22. srpna. Konstelace, které působí o vašich narozeninách jsou důležité pro průběh následujícího roku do dalších narozenin. Pro osoby narozené 4.-6. srpna je to především opozice Neptuna na jejich Slunce. Toto působení může oslabovat vaši vůli, ale na druhou stranu může zjemnit váš charakter, obohatit život fantazií, probudit zájem o duchovní oblasti. Lvi narození 14.-15. srpna se těší podpoře Pluta, proto se jim může v tomto i v příštím roce podařit dosáhnout společenského úspěchu, mohou díky své pozici mnoho věcí ovlivnit.

 

Venuše podpoří vaši chuť umělecky se realizovat v době od 6. září do 3. října. Neptun jí dodá fantazii a inspiraci okolo 18. září. Kolem tohoto data můžete být i soucitnější a obětavější. V lásce ale nepropadejte zbytečným iluzím, Neptun situaci zkresluje a idealizuje. Příznivá období pro lásku budou také od 8. února do 5. března a od 16. prosince 2004 do 10. ledna 2005.

 

Mars bude podporovat vaši odvahu, průbojnost a chuť sportovat v období od 23. června do 10. srpna. V této době ale také můžete mít sklon k bezohlednému chování, proto si občas připomeňte, že naslouchat druhým a brát je více v úvahu může být i užitečné. Zvídavost a chuť do nových aktivit může přinést průchod Merkuru vaším znamením, což bude od 4. do 25. července a od 25. srpna do 10. září. Mimořádnou kuráž argumenty dosáhnout svého podpoří konjunkce Marsu a Merkuru okolo 10. července.Panna (narození 25.8.-21.9.)*

 

Pro osoby narozené ve znamení Panny 3. až 23. září může tento rok znamenat větší naděje nebo úspěch díky přechodu Jupitera přes jejich Slunce. Toto jupiterské "povzbuzení" se odehrává jednou za 12 let, proto ho neváhejte využít. Může vám dodat více sebevědomí, větší chuť po poznání nebo po rozmachu v jakékoli oblasti. Nic se však nesmí přehánět, sebejistota se může přiblížit k aroganci a zneužívání výhod, příliš ambiciózní plány mohou narazit. Přesný termín tohoto tranzitu je třeba spočítat individuálně. Spojení Slunce a Jupitera bude významné především pro ty, kteří se narodili okolo 21. září, protože se odehraje právě při jejich narozeninách. Celý následující rok do dalších narozenin se můžete setkávat s důležitými příležitostmi, využijte jich správně!

 

Slunce letos vstoupí do vašeho znamení 22. srpna ve 20:54 letního času. Znamení Panny obvykle klade důraz na ochranu a bezpečnost, proto si dejte pozor okolo 10. září, kdy vrcholí agresivní kvadratura Mars - Pluto. Okolo 15. září se Slunce setká s Marsem, průbojnost a odvahu probudí zejména v těch, co právě slaví narozeniny. Probíhající novoluní vám navíc může usnadnit něco začít nanovo, s čistým štítem.

 

V citech se znamení Panny může projevovat zdrženlivě, přesto využijte laskavého působení Venuše v termínech 5. března - 3. dubna a 3.-29. října a nechte se více rozehřát k otevřeným projevům lásky. V této době můžete i něco hodnotného získat.

 

Strategické plánování a konstruktivní myšlení podpoří Merkur v srpnu a v září. Okolo 22. září si ale dejte pozor na jazyk, Pluto bude dráždit Merkur ke kousavosti a neuváženým výrokům.

 

Osoby narozené 23. - 31. srpna musí počítat s probíhající opozicí Urana na své Slunce, to může svádět k ukvapeným změnám, chuti od něčeho utéct.Váhy (narození 25.9.-22.10.)*

 

Rok 2004 začíná přítomností Venuše ve vzdušném znamení Vodnáře. Až do 14. ledna si můžete užívat společenských radovánek a příjemné atmosféry mezi přáteli. S dalším vlídným působením Venuše můžete počítat od 3. dubna do 7. srpna, dopřávejte si kulturní zážitky, od každého žánru něco. Do kalendáře si můžete předem označit dny, které by měly mít obzvlášť romantický nádech - 21. dubna, 12. června, 17. července, 8. listopadu a 27. prosince. Naopak nemilovaní nebo opuštění se můžete cítit okolo 14. února a 20. listopadu.

 

Slunce bude letos ve vašem znamení od 22. září 18:31 hodin let. času do 23.října. Dne 25. září vstoupí do vašeho znamení Jupiter a do konce roku už jej neopustí. Přes Slunce bude v tomto období přecházet těm, co se narodili 22. září až 6. října. To vám dodá víru, optimismus, větší chuť na úspěch. Ti, co mají narozeniny 27. září, mohou v následujícím roce uplatnit větší odhodlání, odvahu a nadšení pro to, čeho chtějí dosáhnout. Spojení Marsu a Jupitera, které to umožňuje, ale zhoršuje schopnost správně odhadovat meze, proto se snažte vyvarovat přehánění ve všech oblastech, hlavně šetřete vlastními silami. Okolo 29. září se k této dvojici přidá ještě zvědavý Merkur, který vás v lepším případě bude nutit více přemýšlet, v horším vás bude rozptylovat pochybnostmi. Merkur prochází znamením Vah od 28. září do 15. října. Může zvýšit vaši komunikativnost, i váš neklid.

 

Mars zvyšuje chuť více se projevit, dát ostatním najevo, kde byste se chtěli více prosadit. Můžete jeho působení využít k větším výkonům, ale pozor na bezhlavé skoky. Přes vaše Slunce bude přecházet někdy mezi 10. srpnem a 26. zářím.Štír (narození 25.10. -20.11.)*

 

Znamení Štíra vládne planeta Pluto, která má snahu proměnit a transformovat vše, co se jí připlete do cesty. Symbolizuje mocnou sílu, kterou lze pozitivně využít třeba v léčení a uzdravování, ale může se snadno zvrtnout v destruktivní živel, pokud se moc dostane do nesprávných rukou. Pluto má největší sílu při svých obrátkách, což bude letos 24. března a 30. srpna.

 

Venuše - planeta lásky - vám bude nakloněna ve znamení Ryb od 14. ledna do 8. února a ve znamení Raka od 7. srpna do 6. září. Přes vaše Slunce bude přecházet Venuše mezi 22. listopadem a 16. prosincem. V této době se věnujte nejen vašemu přitažlivému vzhledu, ale můžete také zapůsobit vnitřní vyrovnaností. Problémy ve vztazích a bouře emocí se mohou projevit při napjatých aspektech Venuše a Pluta, což bude okolo 1. února, 2. května, 3. června a 25. července. V této době můžete být také tlačeni k nějaké důležité volbě.

 

Planeta Mars bude povzbuzovat vaši průbojnost a také sexuální aktivitu někdy mezi 11. listopadem a 25. prosincem. Okolo 7. listopadu ale buďte opatrní, při kvadratuře Mars - Saturn může dojít snáze k úrazu, překážky se mohou objevovat častěji.

 

Slunce letos vstupuje do Štíra 23. října ve 3:50 letního času. Šťastné a optimistické děti se budou rodit 5. listopadu při konjunkci Jupitera a Venuše. Pokud v tento den slavíte narozeniny, můžete počítat s tím, že vám příští rok něco hodnotného přinese, ať už v citové nebo materiální oblasti.

 

Štíři narození 23. až 30. října mohou po celý rok počítat s podporou Urana, to vám usnadní zbavit se stereotypního způsobu života, podpoří to chuť pustit se do pozitivních změn.Střelec (narození 24.11.-20.12.)*

 

Rok 2004 bude převratným rokem zejména pro Střelce, kteří se narodili mezi 11. a 14. prosincem. Přes jejich Slunce totiž přechází Pluto, což se vzhledem k oběžné době Pluta (248 let) stane opravdu jen jednou za život, a to ještě zdaleka ne každému. Záleží na věku a vyzrálosti každého jedince, jak tento důležitý tranzit využije. Tato doba často vyzývá k tomu, aby se člověk zbavil všech přežitých způsobů chování, aby se naučil pokoře, ale nepodléhal pocitům bezmocné oběti. V situacích, ve kterých se můžete ocitnout, pomůže to, že se vzdáte všeho, co už nepotřebujete, a že budete k sobě i k druhým přistupovat poctivěji. Tlak Pluta můžeme pocítit nejsilněji při jeho obrátkách, to bude koncem března a koncem srpna.

 

Mars vás bude povzbuzovat k odvaze a chuti dobývat svět v lednu a po celý červenec. Na Nový rok se ale probouzejte velmi opatrně, rok začíná velmi nepříjemnou konstelací, která vyžaduje naprosté respektování společenských norem, předpisů a zákonů. Mimořádných výkonů můžete dosáhnout okolo 20. ledna.

 

Slunce do Střelce letos vstoupí už 22. listopadu 23 minut po půlnoci středoevropského času a opustí ho 21. prosince. V prosinci bude vaším znamením couvat Merkur, což by vás mělo přimět k přemýšlení a k dořešení problémů, které byly díky rychlému tempu života v minulých týdnech zanedbány nebo odsunuty.

 

Venuše bude ve znamení Střelce až od 16. prosince, takže láskou a štěstím můžete zářit zejména koncem roku, ale Venušina příznivého vlivu si můžete užít už v únoru a pak ještě v září, kdy prochází ohnivým znamením Berana a Lva.Kozoroh (narození 23.12.-19.1.)*

 

Rok začíná v době vlády znamení Kozoroha, proto je leden obdobím, kdy se vaše přirozená osobnost rozvíjí a projevuje nejsnáze. Letos ale začíná rok při opozici Slunce a Saturna, takže pokud máte narozeniny na přelomu prosince a ledna, bude rok 2004 možná o něco obtížnější, než jiné roky. Nic vám nespadne zadarmo do klína, ale houževnatá a vytrvalá snaha překonat případné krize vás může posílit. Saturn bude 1. ledna navíc v kvadratuře k Marsu, takže pozor na riskantní počínání při novoročních oslavách, může snáze dojít k úrazu.

 

Venuše do vašeho znamení v roce 2004 bohužel nezavítá, proto si vychutnejte alespoň jejího podpůrného vlivu od 5. března do 3. dubna a od 3. do 29. října, kdy bude Venuše procházet zemskými znameními Býka a Panny. V této době můžete také lépe stabilizovat své materiální poměry a finanční situaci, vhodné termíny k upevnění vašich vztahů budou okolo 11. března a 26. října.

 

Saturn bude celý rok v protilehlém znamení Raka, takže v průběhu roku zapůsobí v opozici na Slunce těch, co se narodili 28. prosince až 17. ledna. Tuto lekci Saturna můžete využít k tomu, abyste se objektivně podívali na své zbytečné obavy a zábrany a pokusili se jich zbavit a abyste se naučili své síly více koncentrovat na to, co je opravdu důležité.

 

Okolo 25. května bude přes Saturn přecházet Mars, to vám může pomoci s plnou energií se pustit do činnosti, na kterou jste dříve neměli dost odvahy a zbytečně jste ji odkládali. Překážky a omezení v této době dokážete zdolat s větším odhodláním.

 

Slunce opět vstoupí do znamení Kozoroha 21. prosince 2004 ve 13:43 středoevropského času.Vodnář (narození 22.1.-17.2.)*

 

Rok začíná přítomností Venuše ve vašem znamení. První polovina ledna je vhodná pro různé společenské a sportovní aktivity s přáteli, Venuše ve Vodnáři upřednostňuje nezávazné kamarádské vztahy, nerada se zavazuje.

 

Přesně 20. ledna v 18:43 středoevropského času vstoupí do Vodnáře Slunce. Hned následující den bude novoluní, to je příležitost v dlouhodobé perspektivě začít nově a bez předsudků pro ty, co mají narozeniny. Pokud jste narození okolo 29. ledna, pak bude následující rok vhodný pro cestování nebo studia v cizině, trinus Merkur - Jupiter usnadňuje také správné rozhodování a používání zdravého rozumu.

 

Lidé narození 31. ledna až 2. února se budou po celý rok potýkat s působením Neptuna na své Slunce. Neptun otevírá hranice do duchovního světa, člověk se pod jeho působením ale může cítit bezbranný, dezorientovaný. Je snadné naletět někomu nebo něčemu, co slibuje snadnou spásu, pozor na úniky pomocí alkoholu nebo drog. Můžete ale prožít také velmi šťastné období plné uměleckých inspirací a zajímavých vizí. S intuicí je třeba pracovat velmi opatrně. Důležitá rozhodnutí, která se týkají osobního rozvoje, je lepší odložit na pozdější dobu. Děti, které se narodí 2. února, ovlivní planeta Neptun na celý život.

 

Merkur bude podporovat váš intelekt a zvídavost od 7. do 25. února. Okolo 5. února ale bude přecházet přes Neptun, to mohou provázet zmatky, raději si všechny informace prověřujte.

 

Lidem narozeným 9.-11. února pomáhá po celý rok podpora Pluta. Můžete ji využít k tomu, abyste svým působením mohli lépe ovlivňovat společenské dění.Ryby (narození 20.2.-19.3.)*

 

Ryby jsou tiché citlivé vodní znamení, které ale svým nenápadným působením může mnohé ovlivnit. Slunce letos vstoupí do znamení Ryb 19. února v 8:51 středoevropského času. Na začátku znamení Ryb bude po celý rok Uran, takže s jeho vlivem musí počítat ti, co se narodili 18.-26. února. Uran je rebel, který do života vnáší změnu, je orientován na to, co bude, podporuje intuici a výjimečnost. Období, které člověk prožívá pod vlivem Urana může být plné změn, mimořádných zážitků a zkušeností. Je snazší najít v sobě něco, co vás odlišuje, v čem můžete nad jinými vyniknout. Můžete mít pocit, že jste si v životě ještě málo užili a díky netrpělivosti a nespokojenosti pak zbytečně rozbijete to, co jste dlouho budovali. Více vás to tlačí ke snaze před problémy utíkat, než je odpovědně řešit.

 

Lásku a harmonii bude vnášet do vašich duší Venuše mezi 14. lednem a 8. únorem. Napomůže i vaší schopnosti vidět věci z lepší stránky a být spokojeni sami se sebou.

 

Merkur vstoupí do vašeho znamení 25. února a až do 12. března vás bude motivovat k tomu, abyste byli více sdílní, abyste mluvili o tom, co cítíte. Okolo 27. února počítejte s vlivem konjunkce Merkur - Uran, může se objevit nějaká nečekaná zpráva nebo zajímavý nápad, podpoří to vaši intuici. Okolo 15. března ale na logiku příliš nespoléhejte, kvadratura Merkur - Saturn bude komplikovat jak myšlení, tak dopravu a přenos informací.

 

Optimistické a šťastné děti se budou rodit okolo 17. března, kdy Venuše bude v trinu k Jupiteru. Pokud máte v tento den narozeniny, může se na vás v příštím roce usmívat štěstí v lásce i ve finanční situaci.

 

Mars se letos do vašeho znamení nepodívá, ale na nebezpečí úrazu si dejte pozor zejména první a poslední den v tomto roce.
* pokud jste se narodili ve dnech, které u žádného znamení uvedeny nejsou, mohou vzniknout pochybnosti, do kterého znamení patříte. O správné určení svého slunečního znamení můžete zdarma požádat astroložku Blanku Vojáčkovou na adrese astro@aksos.cz (uveďte prosím své jméno, celé datum narození včetně roku, čas a místo narození, do předmětu zprávy napište: Slunce). Podrobný placený rozbor vašeho horoskopu si můžete objednat na adrese www.astro.aksos.cz

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno