Jste zde


Je-li život hra, pak má tato pravidla - V.
Katka Svobodová

Páté pravidlo Učení nekončí
Neexistuje žádná součást života, která neobsahuje lekce. Dokud jste naživu, máte se co učit.

 

Bez ohledu na věk, společenské postavení či míru úspěchu nikdy nebudete osvobozeni od lekcí, jimž se musíte učit, abyste mohli dál růst.
Výzvou pátého pravidla je chopit se své role věčného studenta života. Znamená to poddat se myšlence, že opravdu nevíte a nikdy ani nebudete vědět všechno, co byste potřebovali.
Abyste se mohli chopit té výzvy a přijmout roli věčného studenta, musíte se učit lekcím odevzdanosti, odhodlání, pokory a flexibility. Bez těchto důležitých lekcí nikdy nebudete schopni dostatečně otevřít svou mysl, srdce a ducha, abyste dokázali obsáhnout vše, co vás chce život naučit.


Odevzdanost
"Odevzdanost nebrání naší moci; posiluje ji."
Mariance Williamsonová


Odevzdanost je překonání vlastního ega a rezignování na kontrolu. Když se odevzdáte svým lekcím, které se před vámi objevují, budete moci plynout v rytmu života, místo abyste s ním zápolili.
Když se odevzdáte faktu, že vesmír vám bude stále znovu a znovu předkládat lekce, můžete si ušetřit snahu uhádnout plán svého života. Budete šokováni, o kolik se život stane snadnějším, když mu přestanete vzdorovat a ovládat ho, a místo toho budete surfovat po vlnách směrem k naplnění svého osudu.


Odhodlání "Naše největší slabost spočívá v tom, že se vzdáváme. Nejjistější cesta k úspěchu je vždy to zkusit alespoň ještě jednou."
Thomas Edison


Odhodlání znamená vydat se něčemu nebo někomu a v tomto stavu setrvávat - ať se děje cokoli. Přijmout roli řádného studenta od vás vyžaduje se odhodlat a zavázat se sobě a vesmíru, že se budete učit a snažit se zvládat všechny své lekce.


Pokora
"A až vystoupíš na vrchol té hory, teprve pak začne výstup."
Kahlil Gibran


Pokorný člověk sebejistě, avšak zároveň skromně chápe vlastní hodnotu, má však také pochopení pro svá omezení. Pokora je lekce, která bolí, neboť spolu s ní s obyčejně dostavuje v nějaké podobě ztráta či pád.
Pyšněte se tím, kdo jste a čeho jste dosáhli. Když však v sobě objevíte skryté arogantní či domýšlivé postoje, připomeňte si lekci pokory dřív, než to vesmír udělá za vás. Takto to bude bolet mnohem méně.


Flexibilita
"Zlepšit se znamená změnit se; stát se dokonalým znamená změnit se často."
Winston Churchill


Flexibilitu definujeme jako schopnost změnit se. V průběhu života budete v pokušení snažit se zadržet to, co je, i když ve skutečnosti to, co je, je pouze dočasná fáze, která se téměř okamžitě vyvine v to, co bylo. Lekci flexibility se naučíte tehdy, jakmile dokážete plynout s tím, co teprve přijde, místo abyste lpěli na tom, jak se věci mají nyní.
Učte se být flexibilní, budete tak mnohem snáze zvládat své životní zatáčky.
Pokračování příště


Použitá literatura: Je-li život hra, pak má tato pravidla; Chérie Carter-Scottová; COLUMBUS, Praha 2000Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více