Jste zde


Je-li úspěch hra, pak má tato pravidla - závěr
Katka Svobodová

Desáté pravidlo Cesta za úspěchem nikdy nekončí
Z každé horské plošiny vede nová cesta vzhůru. Jakmile dosáhnete vrcholku, objeví se před vámi nový štít, který musíte zdolat.
Úspěch není konečný stav
Jisté věci, které musíte udělat, jsou rozhodující, pokud chcete dál růst, vyvíjet se a na stále se měnícím hřišti si udržovat ten správný náhled. Chcete-li dosáhnout úspěchu, musíte si udržet rovnováhu - pevně a oběma nohama stát tam, kde právě jste, a zároveň už se dívat za obzor, na příští náročný úkol nebo příležitost, kterými dál porostete. Je to skutečný paradox.

 

Věčný koloběh
To, čemu housenka říká konec světa, mistr nazývá motýlem. Richard Bach
Důvod, proč je úspěch procesem, který nikdy nekončí, tkví v tom, že naše definice úspěchu se neustále mění a vyvíjejí.
Nezapomeňte se zastavit, rozhlédnout se, podívat se, kde vlastně jste, a zhodnotit zkušenosti. Avšak podobně jako tomu v životě často bývá, to nejdůležitější, co určuje, zda se budete nekonečnými možnostmi cítit vyčerpaní nebo naopak nadšení, je váš pohled na věc. Spokojenost závisí na tom, kam soustředíte svou pozornost. Jestliže žijete naplno v přítomnosti, budete mít mnohem víc příležitostí vychutnávat půvab cesty. Klíčem k úspěchu je umět rozlišovat mezi štěstím a spokojeností a udržovat v rovnováze uspokojení a ctižádost. To nejhorší, co vás může potkat, jestliže sami neuznáte svá vítězství, je stres a nakonec naprostá prázdnota. Přestáváte vědět, co tady vůbec děláte, jestliže se nezastavíte a neprožijete si svou radost.


HRDĚ SE HLASTE KE SVÝM VÝKONŮM
Zastavte se na chvíli a položte si tyto otázky:
1. Co jsem před nedávnem vykonal/a tak pozoruhodného, že na to mohu být hrdý/á?
2. Čemu jsem se naučil/a cestou "odtud" a "tam"?
3. Jak jsem vyrostl/a?
Jestliže si tyhle otázky položíte, dostanete se do té správné "přestávkové" nálady. Až si na ně odpovíte, zjistíte, kde se na své cestě nacházíte. Když uznáte věci, které jste vykonali a kterým jste se naučili, a pochválíte se za ně, získáte hmatatelný důkaz o svém pokroku. Kdykoli se vám naskytne příležitost, zastavte se a potěšte se výhledem z každého dosaženého vrcholku svého životního výstupu, i kdyby se vám zdál sebemenší. Vždycky je důležité soustředit se na cíle před sebou, ale stejně důležité je čas od času se ohlédnout, abyste viděli, jak velký kus cesty už jste urazili.


Smysl hry
To, čemu říkáme začátek , bývá často konec. A končit zase často znamená začínat. Konec je tam, odkud začínáme. T.S.Eliot
Největším smyslem hry, kterou hrajeme, není vlastní uskutečnění snů a cílů. Smyslem hry je hra sama a lekce, které si v jejím průběhu osvojíte.
Růst je proces, který nikdy nekončí. Jestliže živá bytost přestává růst, stagnuje a umírá. Každý člověk má schopnost zdokonalovat se a vyvíjet. Nezáleží na tom, kolik jste se už naučili, stále ještě zbývá spousta toho, co byste se naučit mohli. Životní naplnění je svým způsobem stav bytí. Cítíte přímo v kostech, že jste šťastní a že ve vašem světě má všechno své místo a svou cenu. Avšak růst je stav konání. Hrajete-li hru, jste v akci.


Váš čas na tomhle světě je do poslední vteřinky vyhrazen učení a sebezdokonalování. Cíle, které si stanovíte, a úspěchy, kterých dosáhnete, to všechno jsou prostředky, jimiž rostete. Na čem po celou cestu záleží je, abyste si čas od času odpočinuli, podívali se na to, co jste vykonali, a uvědomili si, kdo vlastně jste, než se vydáte na svou další vzrušující pouť. Jméno této hry je úspěch a odměnou za vítězství není nic víc, ale ani nic méně než zkušenost.
Použitá literatura: Je-li úspěch hra, pak má tato pravidla; Chérie Carter-Scottová; COLUMBUS, Praha 2001Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více