Jste zde


Je-li úspěch hra, pak má tato pravidla - VII.
Katka Svobodová

Osmé pravidlo Ovládnutí zdrojů násobí vaše výsledky
Váš čas, vaše energie, vaše vztahy a finance jsou vašimi nejcennějšími vklady. Pokud s nimi budete zacházet moudře, zvýší se možnost vašeho úspěchu.
Zatímco běh času zvrátit nemůžete, svůj život můžete vzít do vlastních rukou, a to tak, že ovládnete rozmanité zdroje, jež jsou ve vaší moci.
Čas, energie, vztahy a finance jsou prvky, které úspěch buď znásobí, nebo ho budou ohrožovat. Ovládání zdrojů je vzpruhou života. Jestliže se naučíte pracovat s energií, kterou máte k dispozici - udržujte ji v rovnováze, rozvrhněte si ji a pracujte s ní - váš život poběží jako hodinky.

 

Klíč k úspěchu - ZORGANIZUJTE SI ŽIVOT
V organizaci kupodivu spočívá svoboda. Dobrá organizace vám dává svobodu tvořit, jasně myslet a vůbec žít klidný a smysluplný život, jako protiklad stavu, kdy vás zavalují nesplněné úkoly, polozapomenuté myšlenky, štve časová tíseň a ničí všeobecný zmatek. Jádrem organizace je sladění času a energie. Jestliže tyto dva prvky fungují, kolečka vašeho života zapadnou na své místo a poběží hladce jako hodiny. To, čeho si ceníte, se odráží v tom, jak rozdělujete svůj čas. Máte-li mnoho cílů, vysoké aspirace a chcete uspět, ale zároveň vést klidný a vyrovnaný život, pak vám pomůže, když najdete způsob, jak správně zkombinovat jednotlivé dílky skládačky.


KAM SE NÁM ZTRATIL ČAS?
Máte přesně tolik času, kolik vám ho bylo přiděleno, nic víc, nic méně. Čas je neutrální prvek, o nikom nebo o ničem si nic zvláštního nemyslí. Nestará se o to, zda pracuje pro vás, nebo proti vám. Jestliže si předem stanovíte program dne tak, abyste splnili všechny své úkoly, dostaví se hluboký pocit uspokojení. Jestliže vás ale vlastní omluvy a výmluvy odchýlí z promyšlené dráhy, váš den vykolejí. Pokud si naplánujete, co chcete každý den vykonat, a skutečně to uděláte, budete se vždycky, až budete v noci ležet v posteli, cítit jako vítěz.


ENERGII VYDÁVEJTE MOUDŘE
Dáváte-li víc, než máte, aniž byste si poskytli čas na nové natankování, způsobíte si emocionální prázdnotu. Je to psychické strádání, při němž zanedbáváte duševní potravu. Všechno, co děláte, vyžaduje energii. Pokud cítíte, kolik energie na co spotřebujete, můžete začít rozvažovat, kam ji vlastně chcete investovat. Trávíte-li čas na místech a v situacích, které vám nesedí, neladí s vámi, vysiluje vás to. Někdy se energie vyplýtvá bezděčně. Jestliže promrháte energii na neuspořádané myšlenky, na nezpracované city, na lidi, kteří berou víc, než dávají, pak vám nezbude energie na věci, které jsou vaší skutečnou životní náplní a přinášejí vám radost.


Moudře spravujte své finance
Když začnete skutečně respektovat sami sebe, ty, které milujete, a své peníze, začnete také své peníze kontrolovat. Z toho vyplyne i kontrola nad vlastním životem. Suze Ormanová
Víte, kam jdou vaše peníze? Máte přehled, za co je vydáváte? "Správné" odpovědi neexistují. Existují pouze příčiny a následky.
Peníze jsou jako energie, chvíli tu jsou a najednou je po nich. Nebudete-li vědět, jak je uchovat, může se vám stát, že se jednoho dne probudíte a zjistíte, že nemáte ani floka. Dnes šetřit a moudře investovat znamená mít zítra něco, co jste si vždycky přáli. Rozumné hospodaření s financemi je nezbytné pro klid v duši. Jste-li v pohodě, váš život plyne bez problémů. Zároveň se stupňuje vaše schopnost dosahovat nových úspěchů.


Úspěšní lidé umějí využívat svých zdrojů. Také vy se musíte naučit jak se chovat k lidem a jak nakládat s časem, energií a financemi. Čím jasněji si to uvědomíte, tím účinnější bude vaše počínání. Zdroje mají své hranice. V jejich mezích je ale můžete využívat, jak jen si budete přát.
Pokračování příště


Použitá literatura: Je-li úspěch hra, pak má tato pravidla; Chérie Carter-Scottová; COLUMBUS, Praha 2001Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Katka Svobodová

Zaměření: Zajímám se o psychologii, psychoterapii, bylinky, astrologii a zdraví životní styl. Studuji grafologii. Cvičím několik let taoistické tai-chi.

Kontakt: plicnik.jinak.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více