Jste zde


Mirek Procházka


user avatar

Jmenuji se Mirek Procházka a jsem absolventem všech pěti kurzů metody RUŠ. Po absolvování této metody jsem se rozhodl, protože jsem celý život vnímal, že nejsem tím, kým chci a mohu být.
Díky této metodě jsem poznal svoji sebehodnotu. Přestal jsem obviňovat rodiče, lidi, život a uvědomil jsem si, že jen já nesu zodpovědnost za to, kým jsem. Přesto se některé vzorce mého chování opakovaly a metoda, kterou jsem se naučil, mi již nedokázala pomáhat. Až na pátém kurzu jsem přišel na to, jak postupovat dál a odstranit poslední nedostatky, které mi bránily najít své pravé já a žít spokojený a šťastný život. Pochopil jsem, že žádný problém není tak velký, abychom ho nedokázali odstranit a ani tak malý, aby se nemusel řešit. Je na každém znát, jaký život žijeme. Můžeme žít život, o jakém sníme. Můžeme dělat věci, které chceme dělat. Jediné, co potřebujeme, je odstranění našich starých vzorců (programů) v naší mysli.

Runa je unikátní metoda prožitku, pochopení a změny vzorců myšlení, které nám byly v životě předány a podle nichž jednáme. Přitahujeme si do našeho života situace, které v nás vyvolávají negativní emoce a ty nám brání žít život svobodný, o kterém sníme.

Metoda RUNA je nadstavba Metody RUŠ Karla Nejedlého. Nepoužívá přijímání jako RUŠ a je obohacená o myšlenky a prožitky těch, o kterých si myslíme, že nám naše problémy způsobili. Formou přímé řeči, vyříkávání, se zbavujeme zablokovaných a potlačených emocí a díváme se se na sebe očima toho, o kom si myslíme, že nám problémy způsobil. Tento nový úhel pohledu nám umožňuje hluboko v podvědomí přehodnotit své životní postoje a stát se tím, kým chceme být.
Po odblokování negativních vzorců, (programů), které jsme si během života osvojili, objevujeme své skutečné svobodné já a s ním nacházíme nové myšlenky, nové pohledy a nové možnosti.

Protože záměrem mých terapií je, abychom terapie a terapeuty nepotřebovali, připojil jsem k RUNĚ metodu, která se nazývá Transakční analýza. Viz Wikipedie. Po vyčištění RUNOU můžeme pomocí Transakční analýzy získat kontrolu nad svým jednáním.

Co je Transakční analýza
Je to metoda, jak získat informace o vztahu k sobě a svému okolí.
Člověk, který je schopný sebereflexe, má možnost analyzovat své postoje a emoční stavy.

Co je transakce
Je to proces, kdy něco nějak sdělujeme a někdo druhý na toto sdělení nějak reaguje. Sdělení může být verbální i neverbální /gesto, mimika atd.../.
Naše chování má vliv na celý náš život. Žijeme podle toho, co jsme a jak se chováme.


Hodnocení autora:

user_rating: 
0
Zatím nehodnoceno

Sdílet autora na facebooku

Zaměření: Osobní rozvoj, terapie.

Kontakt: Mirek Procházka ČIMICKÁ 94 PRAHA 8 181 00

Web: www.rus-runa.cz

Telefon: 777 648 577


Články autora


  • Vnitřní dítě - Metoda RUNA


    Co je vnitřní dítě Když jsme byli malí měli jsme nějaké potřeby. Potřebovali jsme lásku něhu pohlazení oporu pochopení bezpečí jistotu atd. Rodiče nám mohli dát jen to co sami dostali nebo pokud byli již pokročilí mohli dát to co si sami pro sebe vytvořili. V každém případě dávali jen to čeho dle... více