Jste zde


Vnitřní dítě - Metoda RUNA
Mirek Procházka

Co je vnitřní dítě

 

Když jsme byli malí, měli jsme nějaké potřeby.
Potřebovali jsme lásku, něhu, pohlazení, oporu, pochopení, bezpečí, jistotu atd. Rodiče nám mohli dát jen to, co sami dostali, nebo pokud byli již pokročilí, mohli dát to, co si sami pro sebe vytvořili. V každém případě, dávali jen to, čeho dle vlastních schopností a zkušeností byli schopni. Nedokázali se vcítit do všech našich potřeb a my nebyli schopni si o všechny potřeby říci, nebo jsme si o ně říkali způsobem, o kterém rodiče dle svých zkušeností rozhodli, že na ně nemáme právo.

"Nic si nebudeš vynucovat, nebudeme tě rozmazlovat, takhle se chovat nesmíš, takhle se chovat musíš atd".

I když to s námi mysleli dobře, jejích představa o tom co je pro nás dobré, se většinou neschodovala s naší potřebou. Přizpůsobivé děti nevzdorovaly a smířily se s tím co jim rodiče dali a ti o nich říkali, my máme hodné děti. Ostatní rodiče jim záviděli, protože jejich děti se nespokojily s tím co dostaly, ale vynucovaly si různými prostředky to co cítily, že je jim upíráno.

V tomto období, kdy vztahy mezi dětmi a rodiči probíhají tak, že rodiče přece nejlépe vědí co je pro dítě dobré se vytváří náš vztah k vnitřnímu dítěti. Tvoříme si model chování sami k sobě. Nejsme si toho vědomi, ale když si před sebou představíme své vnitřní dítě a konfrontujeme ho se vzorci svého chování, to co cítí jako nepříjemné, je to co jsme nechtěli, aby se dělo nám a v dospělosti sami sobě nevědomě tímto ubližujeme.

Pro šťastný a harmonický život sám se sebou, je třeba se na své vnitřní dítě napojit, dozvědět se čím mu ubližuji a tyto vzorce chování transformovat.

Co je Metoda RUNA

Jmenuji se Mirek Procházka a jsem absolventem všech pěti kurzů metody RUŠ. Pro absolvování této metody jsem se rozhodl, protože jsem celý život vnímal, že nejsem tím, kým chci a mohu být.

Díky této metodě jsem poznal svoji sebehodnotu. Přestal jsem obviňovat rodiče, lidi, život a uvědomil jsem si, že jen já nesu zodpovědnost za to, kým jsem. Přesto se některé vzorce mého chování opakovaly a metoda, kterou jsem se naučil, mi již nedokázala pomáhat. Až na pátém kurzu jsem přišel na to, jak postupovat dál a odstranit poslední nedostatky, které mi bránily najít své pravé já a žít spokojený a šťastný život. Pochopil jsem, že žádný problém není tak velký, abychom ho nedokázali odstranit a ani tak malý, aby se nemusel řešit. Je na každém z nás, jaký život žijeme. Můžeme žít život, o jakém sníme. Můžeme dělat věci, které chceme dělat. Jediné, co potřebujeme, je odstranění našich starých vzorců (programů) v naší mysli.

Runa je unikátní metoda prožitku, pochopení a změny vzorců myšlení, které nám byly v životě předány a podle nichž jednáme. Přitahujeme si do našeho života situace, které v nás vyvolávají negativní emoce a ty nám brání žít život svobodný, o kterém sníme.

Metoda RUNA je nadstavba Metody RUŠ Karla Nejedlého. Nepoužívá přijímání jako RUŠ a je obohacená o myšlenky a prožitky těch, o kterých si myslíme, že nám naše problémy způsobili. Formou přímé řeči, vyříkávání, se zbavujeme zablokovaných a potlačených emocí a díváme se na sebe očima toho, o kom si myslíme, že nám problémy způsobil. Tento nový úhel pohledu nám umožňuje hluboko v podvědomí přehodnotit své životní postoje a stát se tím, kým chceme být.

Po odblokování negativních vzorců, (programů), které jsme si během života osvojili, objevujeme své skutečné svobodné já a s ním nacházíme nové myšlenky, nové pohledy a nové možnosti.

Protože záměrem mých terapií je, abychom terapie a terapeuty nepotřebovali, připojil jsem k RUNĚ metodu, která se nazývá Transakční analýza. Viz Wikipedie. Po vyčištění RUNOU můžeme pomocí Transakční analýzy získat kontrolu nad svým jednáním.

                                                                                                         Mirek Procházka

www.rus-runa,cz

metodaruna@gmail.cz

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Mirek Procházka

Zaměření: Osobní rozvoj, terapie.

Kontakt: Mirek Procházka ČIMICKÁ 94 PRAHA 8 181 00

Web: www.rus-runa.cz

Telefon: 777 648 577