Jste zde


15 tipů pro spolehlivou podporu erekce
Esoterika.cz

 

O podporu erekce by měl usilovat každý. Pevná erekce dokazuje zdraví. Pokud zdravě nežijete a chcete erekci podpořit rychle, zapojte tyto rady. Erekci zlepší v řádu týdnů.

Erekci udržíte pomocí erekčního kroužku

Kroužek je jednoduchá erotická pomůcka, kterou natáhnete na penis. Po dosažení erekce kroužek blokuje odtok krve z penisu, díky čemu je penis tvrdý a erekce trvá déle.

Existují pevné kroužky z kovu, plastu nebo dřeva. Pro začátečníky doporučujeme pružné nebo nastavitelné kroužky, které se přizpůsobí rozměrům penisu. Erekční kroužek koupíte za pár desítek až stovek korun v drogerii nebo sex-shopu.

Kroužek podpoří erekci okamžitě.

Oblast genitálu prokrví Kegelovy cviky

Kegelovy cviky pomáhají lépe prokrvit svaly pánevního dna, které ovlivňují i prokrvení penisu. Kegely se cvičí stahováním a zatínáním svalů, které běžně používáme pro zastavení a uvolnění proudu moči.

Kegely cvičte několik minut každý den, ideálně aspoň 4 série po 15 zatnutí a uvolnění svalstva pánevního dna.

Zvlášť vhodné jsou pro muže, kteří prodělali léčbu zvětšené prostaty nebo rakoviny prostaty a okolí, kvůli kterým mohlo dojít k narušení cév nebo nervů.

Cvičení zlepší erekci za 4 až 6 týdnů.

TIP: O všech funkčních, ale i zbytečných metodách podpory erekce informuje stránka Proerecta.cz, kde zároveň nakoupíte ověřené, bezpečné a účinné doplňky stravy pro podporu erekce.

Průchodnost cév ochrání zdravá strava

Nezdravé a nezdravě zpracované potraviny zhoršují zdraví srdce a cév. Ucpávají, zužují a namáhají cévy, zvyšují krevní tlak a oslabují přítok krve do penisu, co vede k dlouhodobě slabé erekci.

Pro zachování zdraví srdce a průchodnosti cév lékaři a výživoví specialisté doporučují středomořský způsob stravování. Ten zahrnuje šetrně upravenou zeleninu, ovoce, ryby, celozrnné výrobky, mléčné výrobky, ořechy, semínka, zdroje zdravých tuků a dietní maso.

Zdravé stravování podpoří erekci po 4 až 6 týdnech.

Cukrovka poškozuje cévy a nervy

Mnozí pacienti s cukrovkou 2. typu trpí zároveň erektilní dysfunkcí. Diabetes erekci škodí dvěma způsoby.

Urychluje vznik onemocnění a poškození tepen, takže zhoršuje prokrvení penisu. Dále zhoršuje přenos nervových vzruchů, kvůli čemu se diabetik nedovede pořádně vzrušit a dosáhnout spolehlivou erekci.

Cukrovkáři musí přísně sledovat hladinu krevního cukru, řádně dodržovat předepsanou léčbu a zároveň dlouhodobě cvičit a zdravě jíst.

Dodržování léčby a zdravé životosprávy podpoří erekci v řádu měsíců.

Erekce potřebuje dostatek testosteronu

Snížený testosteron sice neovlivňuje mechanismus vzniku erekce, ale zhoršuje erotické libido a schopnost vzrušit se. Bez vzrušení a chuti na sex je dosažení erekce náročné.

Náhlé oslabení sexuálního chtíče je známým příznakem nízkého testosteronu.

Pokud jste na sobě tento příznak zaznamenal, nechte si u sexuologa změřit hladinu testosteronu z krve. Podle jeho zjištění dostanete nejvhodnější doporučení pro léčbu, která testosteron zvýší.

Podpora erekce zvýšením testosteronu bude účinkovat po cca. 6 až 8 týdnech léčby.

Celé tělo prokrvíte sportem

Pravidelný sport je nejrychlejším způsobem podporujícím prokrvení celého těla. Kromě podpory zdraví a kondice pohyb zvyšuje koncentraci oxidu dusnatého, který pomáhá udržet pevnou erekci.

Vhodný je prakticky jakýkoliv sport kromě příliš časté cyklistiky. Muži, kteří tráví na sedadle dlouhé hodiny, mohou trpět erektilní dysfunkcí. Tu způsobuje zvýšený tlak na pudendální tepnu, přes kterou do penisu nepřitéká dostatek krve.

Sport a fyzická námaha podpoří erekci již za několik dnů.

Začněte pravidelnou chůzí

Podle studie již rychlejší chůze 3,5 km trasy denně sníží riziko problémů s erekcí až o polovinu oproti mužům se sedavým zaměstnáním bez pohybu. Platí, že čím více pohybu, tím lépe a za denní minimum lze považovat 20 minut běhání nebo 30 minut silového tréninku.

Pohyb udržuje cévy dobře průchozí a chrání je před usazováním usazenin, nejčastěji z kouření a nezdravé stravy. Čím více budete cvičit, tím zdravější, čistější a pružnější budete mít cévy. To je nezbytné pro pevnou, spolehlivou a dlouhotrvající erekci.

Pravidelná chůze podpoří erekci za 4 až 6 týdnů.

Nepotlačujte zívání

Zívání a hluboké dýchání jsou pro sílu erekce velmi důležité. Pomáhají vdechnout více vzduchu a do krve dostat více oxidu dusnatého. Takto okysličená krev lépe vtéká do penisu a prospívá síle erekce.

Když se vám bude chtít zívnout, nepotlačujte to a zívněte si. Rovněž se snažte dýchat zhluboka, pomalu a přes bránici.

Správné dýchání a vydatné okysličení podpoří erekci přibližně do měsíce.

Spánek erekci dodá energii

Aby tělo a mysl fungovala správně, potřebuje odpočívat a to samé potřebuje i penis. Když je muž unavený, energie se soustřeďuje do životně důležitých orgánů. Mezi ně penis ani erekce nepatří, takže kvůli únavě může erekce selhávat až do doby, než se pořádně nevyspíte.

Během spánku navíc dochází k nočním erekcím, které mají za úkol penis a jeho tkáně prokrvit a naplnit okysličenou krví plnou živin.

Spěte každou noc aspoň 7 hodin, a pokud potřebujete spát déle, spěte. Pro pevnou erekci je pravidelný a vydatný odpočinek velmi důležitý.

Spánek a doplnění energie může erekci podpořit hned na druhý den.

Cigarety ucpávají cévy v penisu

Kouření zhoršuje erekci a sexuální kondici celkově. Když se výzkumníci ptali kuřáků na spokojenost s jejich erekcí a sexuálním životem, průměrně je hodnotili 5 body z 10. U nekuřáků to bylo až 9 bodů.

Jiný výzkum doložil, že penisy kuřáků jsou menší, než penisy nekuřáků. Důvodem je zhoršené prokrvení penisu, kdy krev nevyplňuje celý jeho objem.

Kouření kromě poškození cév poškozuje i samotnou tkáň penisu a zhoršuje její elasticitu. Tím brání jejímu roztahování.

Kouření je nejčastější příčinou erektilní dysfunkce, takže se snažte přestat ideálně ihned.

Podporu erekce lze očekávat po přibližně 2 měsících bez cigaret a nikotinu.

Káva mírně stimuluje erekci

Když se zbavíte cigaret, možná vás napadne přestat pít i kávu. Ta je ale vzhledem k erekci v rozumném množství bezpečná.

Podle studie muži, kteří za den vypili 2 až 3 šálky kávy, měli výrazně nižší riziko vzniku erektilní dysfunkce než ti, kteří nepijí žádnou kávu ani jiné zdroje kofeinu.

Kofein stimuluje činnost srdce a tím prospívá i krevnímu oběhu a proudění krve do penisu.

Díky kofeinu lze podpořit erekci okamžitě. 

Nevěra vyvolá stres a úzkost

Nebuďte své partnerce nikdy nevěrný. Strach, stres a pocit viny, které nevěra vyvolá, mohou dlouhodobě psychicky oslabovat erekci. Při sexu a kdykoliv jindy budete přemýšlet, zda se o tom partnerka nedoví a zda vás něco neprozradí.

Žádná milenka nestojí za ztrátu erekce ani vaší přítelkyně, proto na mimopostelová dobrodružství raději zapomeňte.

Život bez strachu a pocitů viny je pro pevnou erekci potřebný dlouhodobě.

Nervozitu zatlumí vasektomie

Vasektomie je chirurgické přerušení chámovodů, přes které putují spermie z varlat močovou trubicí ven z těla. Cílem je muže zneplodnit a i když lze chámovody opět spojit, plodnost lze obnovit pouze v 50 až 70 % případů. Vasektomii zvažte pouze v případě, že nechcete být otcem.

Vasektomie může pomoct zbavit se nervozity mužům, kteří se obávají oplodnění partnerky, zažívají stres, úzkost a nemají důvěru v kondomy nebo ženskou antikoncepci. Tyto negativní psychické stavy velmi výrazně oslabují erekci na duševní úrovni a muže obírají o chuť na sex.

Opakujeme ale, že vasektomie je vhodná pouze pro ty, kteří již nechtějí žádné děti. Dobře si tuto možnost rozmyslete.

Odstranění zdroje strachu a stresu podpoří erekci do několika týdnů až měsíců.

Úraz penisu ohrozí erekci

Penis je poměrně křehký orgán a jakékoliv zranění topořivé tkáně nebo cév, které do nich vedou, může způsobit problémy s erekcí.

Opatrní buďte hlavně během sexu, kdy se může penis při prudkém nárazu poranit o partnerčinu stydkou kost.

Problém s erekcí vyvolá částečné, ale i úplné natržení, pokud po zahojení vzniknou na tkáni jizvy. Zjizvená topořivá tkáň ztrácí elasticitu a penis v erekci nemusí být tak pevný a vztyčený jako před úrazem.

Při sexu se ženou nahoře buďte opatrní a penis se snažte chránit i kdykoliv jindy.

Vyléčení úrazu penisu zlepší erekci do týdnů až měsíců v závislosti na závažnosti poranění.

Poruchy erekce vyléčí léky

Léky jmenujeme jako poslední možnost. Sexuolog je předepíše v případě erektilní dysfunkce, kdy erekci nelze dosáhnout jinak než pomocí léků.

Čeští pacienti dostávají nejčastěji předpis na Viagru nebo Cialis. K lékaři po léky jděte, pokud vám erekce selhává déle než půl roku a nic jiného vám nepomáhá.

Léky vám lékárna vydá pouze na lékařský předpis. Pokud jste u lékaře zatím nebyl a předpis nemáte, vyzkoušet můžete přírodní doplňky stravy pro podporu erekce. Nemají léčivé, ale pouze stimulační účinky na erekci a seženete je v lékárnách nebo e-shopech. Seznam 10 spolehlivých a nejznámějších doplňků pro podporu erekce zveřejňuje portál Erekce.cz.

Pomocí doplňků stravy lze erekci stimulovat okamžitě i dlouhodobě. Pomocí léků na předpis erekci podpoříte v řádu desítek minut. Užívejte je ale pouze po předepsání lékařem.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno