Jste zde

Žena BÝK (21. 4. - 21. 5.)

BýkJak poznáme BÝKA
Muž BÝK

 

 

Žena Býk je velká žena. Dokáže dosáhnout dost vysoko, aby zvládla téměř každou krizovou situaci, kterou jí život přihraje do cesty. V mnoha směrech je tato žena solí země, kombinací většiny ryzích vlastností, které každý muž hledá a zřídkakdy najde. Může trpět výbuchy hněvu, před kterými by se i silný chlap ustrašeně schoval v lese (nebo aspoň pod stůl), ale k takovému zuřivému běsnění nikdy nedojde bez pořádné provokace.

Když ji nemučíte víc, než může lidská bytost vydržet, nebo když jí osud nedal do vínku mimořádně špatné karty, bude hrát hru života poctivě a s obdivuhodným klidem. Její otevřenost a poctivost nejsou rozředěné běžnými ženskými triky a slzami. Dívka Býk má víc morální a citové odvahy než mnohý odolný muž, ale rovněž má dostatek důvěry ve vlastní pohlaví, takže pokud stojíte o to být tím, kdo poroučí, dovolí vám to. Nevyužijete-li této příležitosti, chopí se vlády sama, ale raději dává přednost prvnímu řešení. Hledá opravdového muže, protože ví, že je opravdová žena, a je na to hrdá. Neznamená to pro ni být nenapravitelná koketa, duševní ubožačka nebo mňoukající kotě, které předstírá slabost, aby bylo po jeho. Zanedlouho poznáte, že má vlastní vůli, která je tak silná, že se nemusí uchylovat ke škádlení, aby dosáhla cíle.

Průměrná žena Býk má tolik sebekontroly a vůle, že kdyby se rozhodla ji uplatnit, zastavila by koňské spřežení. S ascendentem nebo Měsícem v Beranu nebo Lvu bude možná schopná občasné krutosti či podléhat citovým bouřím a se silnějším vlivem Ryb nebo Blíženců může být neklidnější a nerozhodnější, ale typická žena v tomto znamení se většinou ovládá za každé situace. Je to dobře, protože pod klidným zevnějškem se skrývá smyslná povaha.

Muži vždy oceňují její přirozenou snahu brát lidi takové, jací jsou, ať je to vědec studující mouchy tse-tse v Kongu nebo polykač mečů na ulici. Dělají to, co chtějí, nic nepředstírají, a to na ni platí. Nemá-li někoho ráda, nepořádá kampaň na jeho zničení, ani nezpochybňuje jeho myšlenky a motivy. Jednoduše se mu vyhýbá. Žena Býk může projevit vůči svým nepřátelům pozoruhodnou lhostejnost, ale počítá-li vás k přátelům, bude vás podporovat při všech úspěších i prohrách. I nejvěrnější přátelství vypadá ve srovnání s jejím odhodláním být při vás jako letmá známost. Avšak bude od vás očekávat, že jí oplatíte její slepou loajálnost a nehynoucí věrnost. Neprojevíte-li jí naprostou oddanost, bude trucovat v koutě jako černý mrak potlačované zášti.

S žárlivostí je to jiné. Průměrná žena Býk se smíří s mužským koníčkem sledovat dívky. Na rozdíl od žen v Beranu nebo ve Lvu nezrudne vztekem pokaždé, když budete otevřeně obdivovat hezkou dívku. Abyste ji opravdu rozzlobil, je třeba víc než běžné flirtování nebo polibek přítelkyně na dobrou noc. Překročíte-li její představy o fair-play, může se proměnit v soptící saň, ovšem tato hranice je stanovena se značnou benevolencí. Musíte ji opravdu přitlačit ke zdi, aby ji ovládla typická býčí zuřivost. Jestli jste ji ještě neviděl rozzuřenou, máte se na co těšit.

Tyto ženy se duševními schopnostmi mohou měřit s nejinteligentnějšími muži i ženami, ale myslí přímo a pragmaticky bez duševních prostocviků. Stojí nohama pevně na zemi. Tyto ženy jsou zřídka vrtkavé a udržují si psychickou rovnováhu.

Jsou to umělkyně ve svádění par excellence. Umí muže nejen vzrušit, ale také ho dovede přimět, aby ji sváděl tak, jak se to líbí jí. Vyšle erotické signály a ostatní už přenechá svému zbožňovateli. Oplývá šarmem, vyzařuje smyslnost, dovede vypadat eroticky, zkaženě a zároveň jako nevinná dívka. Milostná hra se ženou v Býku má intenzitu býčího zápasu a dovede muži vyrazit dech.

Žena býk je vyloženě fyzické stvoření. Stěží ji přistihnete, jak dává do vázy umělé květiny. Její květy musí být skutečné a musí opravdu vonět. Její parfém bude obvykle exotický. Tuto dívku dojme čerstvě vyprané povlečení vonící sluncem nebo lahodné aroma pekoucího se chleba.

Barvy jsou pro její smysly stejně důležité, čím sytější, tím lepší.

Její jídlo musí mít tu správnou chuť a obvykle si na něj nasype štědrou dávku koření. Určitě ji vezměte na místa s nejlepšími šéfkuchaři, protože hamburger a hrachová polévka bez chuti ji nechají citově chladnou.

Harmonické zvuky a krásné vizuální efekty ji přitahují jako magnet. Většina těchto žen má výrazný talent pro hudbu a umění nebo je aspoň obdivují. Při pohledu na přírodní krásy upadá do extází.

Obléká se především jednoduše a prakticky ale vkusně, má ráda měkké, jemné materiály, které nedráždí kůži.

Až ji lépe poznáte, uvědomíte si, že tato dívka dokáže být velkou oporou. Jen zřídka je náročná - kromě požadavku věrnosti - a její chování je obyčejně vyrovnané a příjemné. Lidé mají rádi její přímé, tolerantní způsoby; mají uklidňující účinek jako horká koupel. Ona má asi také ráda horké koupele se spoustou bublinek a vůně. Koupelna těchto žen nezřídka vypadá jako Kleopatřin budoár.

Možná vás nepříjemně překvapí, že nemá ráda, když jí oponujete, zvlášť na veřejnosti. Ale proč byste to dělal, když je snadnější rozumět jejímu znamení? Pamatujte si, že všechno dělá ráda pomalu. Pokud ji popoháníte, dostane zlost a to není radno. Její tempo se pohybuje od pomalého k rozvážnému a plynulému; jen zřídka je impulzivní. Ale je-li vyprovokována, dovede být prudká.

Mateřství se dobře snáší s její klidnou povahou. Bude se mazlit s miminky a zbožňovat batolata, ale jak děti porostou, může být až moc přísná. V této ženě je rys tvrdošíjnosti, který ji znesnadňuje pochopit často matoucí proměny dospívajících dětí. Je-li disciplína této matky mařena, rozhněvá se. Neposlušnost ani odpor nesnáší. Probudí v ní býčí zuřivost. Také má těžkosti tolerovat lenost a nedbalost, takže děti budou patrně udržovat své pokoje v pořádku - jinak uvidí. Kromě těchto několika slabostí bude dobrým rodičem; jak léta poplynou, bude víc přítelkyní než jen matkou. Je vřelá, mateřská a později kamarádka se smyslem pro humor; bude se dětem snažit předat svou vlastní upřímnost a odvahu.

Býci nejsou žádné padavky. Málokdy si naříkají nebo si stěžují. Je to dříč. Klidně vyleze na žebřík a vymaluje byt stejně zdatně jako muž, ale odpoledne si bude muset zdřímnout, aby obnovila zásoby energie. Bude hrdě kráčet vedle svého muže a zřídka se bude schovávat v jeho stínu. Nikdy nečekají, že je bude někdo živit, aniž by přispěly svým dílem, a cítí se špatně s mužem, který nepřispěje svým, i když přesto budou dělat všechno, co je v jejich silách. Slabost v jakékoli formě nemohou vystát. Žena Býk nikdy nedovolí, aby city převládly nad rozumem.

Muž, který se ožení s dívkou narozenou v květnu, si nevezme uplakánka ani zlatokopku. Bude od něj očekávat, že se o ni postará a bude rozumně spravovat rodinné finance. Také bude chtít jídlo a zařízení nejlepší kvality. Ale neustále bude pátrat jako ostříž po výhodné koupi a bude ochotná si počkat na přepych, po kterém touží.

Vždy má v srdci dost místa a lásky pro jiné lidi, a jestli vás právě zastihla bouře, v jejím domě se zahřejete.Z knihy: Sluneční znamení - Linda Goodmanová