Jste zde


Jak dlouho se nechat využívat?
Kristina Weiserová

Následující příběh pochází z dílny regresní terapeutky. Tento mladý obor navazuje na schopnost člověka vyvolat ze své paměti události, které se člověku staly, lhostejno zda před týdnem, v dětství nebo v prenatálním stavu. Na nepříjemné události se často vážnou emoce, které na nás působí rušivě. Regresní terapie tyto emoce uvolňuje a rozpouští. Zbavuje tak člověka zbytečných strachů a zábran. Tento alternativní terapeutický směr může být užitečný zejména lidem, kteří trpí na libovolný druh fóbií, prodělali určité trauma, či opakovaně podléhají stresu v určitých situacích.

 

Každý máme určitou představu o tom, jak by s námi měli druzí jednat. A také máme každý v sobě určité hranice za které nejsme schopni zajít. Je možné, že ženy se otázkou využívání zabývají častěji než muži. Nevím, jestli je to kvůli ženské citlivosti a vrozené měkkosti nebo proto, že ženy mají spíše než muži potřebu složité situace v životě rozebírat.


Píšu o tom proto, že v nedávné době jsem tento problém řešila s jednou klientkou. Milá a sympatická paní, matka tří dětí vyprávěla příběh ne zrovna jednoduchého života. Říkejme jí Milena. Když otěhotněla se třetím dítětem, její manžel trávil večery s milenkou. Po porodu podala žádost o rozvod. Manžel s rozvodem nesouhlasil. Vyhrožoval jí s pistolí v ruce, že ji i děti zabije. Ptal se jí, koho má zastřelit dřív, zda nejdřív jí a děti nebo naopak. Její pozdější vztahy, ať už milenecké nebo přátelské po nedlouhé době končí zklamáním. Přátelé využívají jejího měkkého srdce i naivity. Muži v jejím životě si jí neváží.


HLÍDÁM SE, ZDA DĚLÁM VŠECHNO DOBŘE
Zeptala jsem se Mileny na dětství, na výchovu a na jejího otce. Místo odpovědi začala plakat a po chvíli vyprávět o tyranizujícím otci. Otec často křičel, ponižoval a urážel jak matku tak děti. Milena zažívala velké pocity strachu a zároveň vzteku vůči otci. ´Snažila jsem se být hodná holčička. Pořád se jenom bojím, jestli udělám všechno dobře.´ Strach a neschopnost otevřeně řešit nepříjemné situace v životě Milenu doprovázejí po celý život. Raději vyhoví nesmyslným požadavkům svého okolí, aby udělala radost a hlavně měla klid. I teď, když je dospělá, se cítí slabá vzdorovat nátlaku otce a vůbec lidí vnitřně silnějších než je ona. Když Vám v životě někdo často říká, že jste špatní, nakonec tomu můžete i uvěřit. A to byl případ paní Mileny.


NEDOSTATEČNÁ FUNKCE DRUHÉ ČAKRY
Celé sezení probíhalo ve stavu uvolněné mysli. V průběhu Milenina vyprávění jsem jí požádala, aby si vizuálně uvědomila, kde v těle se negativní emoce zdržují. Nepříjemné pocity spojené s vztahem k otci si intenzivně uvědomila v podbřišku. Je to oblast takzvané druhé čakry. Nedostatečná funkce této čakry vzniká často již v dětství. V této době Mileně doopravdy chyběly doteky a projevy něžnosti. Energie se v této tělesné partii zcela zablokovala. Následkem toho trpí Milena nedostatkem sebeúcty. Pomocí techniky regresní terapie jsme tyto emoce rozpustili. V druhé fázi jsme vytvářeli pozitivní programy.


V praxi nás, regresních terapeutů, se setkáváme s lidmi, kteří zbytečně trpí pocity zranitelnosti a následně závislostí na lásce a náklonnosti ostatních. S tímto handicapem je možné pomoci, ale obyčejně je třeba dohledat příčinu v minulosti. Počínaje dětstvím a často i dál, v naší hlubší minulosti.





Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Kristina Weiserová

Zaměření: Regresní terapie

Kontakt: 732 562 043

Web:

Telefon: Nevyplněno



Další články autora