Jste zde

Odpovědné používání mobilních telefonů pro teenagery
Esoterika.cz

Jako rodič nebo opatrovník musíte strávit čas učením teenagera, který je ve vaší péči, než mu předáte jeho první mobilní zařízení. Ať už vlastní HONOR 50, což je skvělé mobilní zařízení, nebo mu darujete svůj předchozí telefon, musíte vzít v úvahu jeho školení, abyste byli odpovědní za používání mobilních zařízení. Zde jsou způsoby, jak naučit svého teenagera, aby byl zodpovědný, když používá svůj smartphone.

Způsoby, jak vzdělávat teenagery o zodpovědném používání smartphonu

Jít příkladem

Nejlepší způsob, jak naučit teenagera, jak správně používat svůj smartphone, je dát mu příklad toho, co děláte jako dospělý. Slova, která rodiče svým dětem říkají, se většinou liší od toho, co ve skutečnosti dělají za stejných okolností. Dospělí by měli dělat vše, co mohou, aby byli pro teenagery dobrým příkladem.

Totéž platí, pokud jde o používání smartphonů. Musíte být příkladem pro teenagery, jak správně používat své chytré telefony. Musíte mít omezení na používání a také na důvody, proč svůj smartphone používáte. HONOR 50 je tak výkonné zařízení se spoustou funkcí. Ale i tak byste měli ovládat používání tohoto telefonu se všemi jeho schopnostmi.

Mějte jasno v používání telefonu

Jako teenageři mohou být objevní, pokud jde o smartphony. Většinou tato zařízení používají pouze pro zábavní účely. Chtějí chytré telefony, aby mohli hrát hry, sledovat videa a chatovat se svými přáteli. To platí pro smartphony. Ale musíte svému dítěti stanovit hranice.

Teenager by měl být zodpovědný za používání svého smartphonu. Musí existovat jasné využití chytrých telefonů pro zábavu a komunikaci s přáteli. Stále musí existovat rovnováha mezi studiem a hratelností. Musí se naučit netrávit všechen čas na telefonu a nedělat nic jiného.

Respektujte lidi kolem

Když jsou lidé kolem, musíte svému dítěti říct, aby k nim stále mělo úctu. To znamená, že musí omezit čas koukání na telefon a začít reagovat na konverzace, které s ním mohou zahajovat jiní lidé. Telefony by vždy měly lidem pomáhat při jejich spojení s ostatními. Tato zařízení by vašemu dítěti neměla bránit v tom, aby si skutečně vytvořilo více přátel a generovalo dobré rozhovory s lidmi.

Na začátku může být obtížné neustále mu připomínat, aby odložil telefon. Jen mu musíte vysvětlit pravý důvod, proč to děláte.

Správa povolených hovorů a dat

Teenager může vědět, jak používat chytré telefony, ale nezná platební podmínky u poskytovatelů sítí. Své dítě musíte naučit omezení hovorů a dat pro smartphone vašeho dítěte. Můžete to provést nastavením upozornění na telefonu, které dítěti sdělí, že se blíží limitu s povolenými hovory nebo daty, které má jeho telefon. Můžete také vychovávat své dítě, aby bylo odpovědné za to, komu volá a z jakých důvodů se připojuje online kvůli datům.

Závěr

Pokud jste právě dali svému teenagerovi chytrý telefon, jako je HONOR 50, který může osobně používat, musíte ho také naučit správný způsob, jak jej používat. Vždy existuje správný způsob a nesprávný způsob použití. I když chcete, aby vaše dítě využívalo svůj telefon každý den k maximalizaci částky, kterou jste za něj zaplatili, měli byste mít stále kontrolu nad skutečným časem, který vaše dítě stráví na svém mobilním zařízení.