Jste zde

Judita Peschlová: Velká kniha rituálů
RenataP

Život má tolik barev! Rituály se mohou stát součástí našeho života ve velkolepých formách, ale také v nepatrných ceremoniích, které budou komorní a zcela naše. Můžeme se nachlup řídit knihou, která je studnicí informací, emocí i praktických rad, ale také si díky tomuto vnitřnímu naladění udělat rituály své. Autorka přináší čtenářům tu největší možnou volnost.

 

Rituály lze i sloučit dohromady, vybrat si z různých druhů, zvyků to své… a nakonec vytvořit zcela nový, svůj rituál, zvyk nebo jen posezení se sebou samotným.

Hájemství starodávných tradic

Toto pozvání se neodmítá. Zdroj rituální teorie, oslav, mystického života našich předků. Podíváme se občas i do světa, například množství rituálních a energeticky silných míst nejen u nás, ale i ve světě, mne vyloženě překvapilo! A pak rituály spojené s novoluním a úplňkem, což je údobí každého měsíce, které většinou nějak pocítíme. Byť třeba jen různou kvalitou spánku.

Nebo sklonem něco v životě nutkavě řešit. Dostáváme se tak do přímého spojení sami se sebou a s tím, co všechno naši předkové slavili, co cítili, co vypozorovali ze života kolem nás. Všechny tradice a rituály v podstatě vychází z přirozenosti lidského bytí, z cyklů roku a upevňují v nás to, co zrovna je třeba upevnit.

Vztahy, svobodu, zdraví, chuť jít dál, tvořit něco nového nebo něco starého či současného uctít. Dostáváme se tak do úchvatného prostoru, doslova barevného životem.

Jak knihu pojmete, bude na vás…

Je skvělou encyklopedií rituálů, která pomůže každému, do se rituály hlouběji zabývá.

Je skvělým čtením o historii, kdy si můžete dávat do souvislostí vše, co vás zajímá.

Je relaxačním čtením pro chvíle, kdy se vám možná chce meditovat, ale… ale ono se stačí začíst a ta trocha duchovního moudra do vás vejde jen v pár řádcích.

O autorovi: Judita Peschlová, akreditovaná psychoterapeutka, lektorka rodinných konstelací, ženských kruhů a autorka knih, workshopů. Před 30 lety strávila devět měsíců ve společnosti praktičky vlašské magie a následnice kněžek lesní vlašské bohyně, její ž svatyní jsou tzv. jedlové chrámy. Mimo jiných je autorkou také knihy Léčivé ženské archetypy.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing (2022), www.synergiepublishing.com