Jste zde

Jak být v práci efektivnější? 5 tipy, které vám pomohou zvýšit vaši produktivitu
Esoterika.cz

Hovořit o tom, že budete v práci efektivnější, neznamená, že musíte pracovat více nebo být poslední, kdo opustí kancelář, abyste splnili všechny cíle; Znamená to maximálně využít své schopnosti k dosažení svých cílů v krátkém čase as malým úsilím. K tomu je nezbytné správně zaměřit své úsilí, vždy mít na paměti organizaci a ponechat si samozřejmě odpovídající prostory pro odpočinek. protože unavená mysl nemůže být výkonná; ideální je každé 2 hodiny 15 minut odpočívat. Pokud chcete v práci uspět a posunout se v naplňování každého svého profesního cíle, využijte k jeho dosažení tyto tipy.

5 Tipů pro zvýšení produktivity

Upřednostňujte činnosti

Je nutné, abyste si stanovili denní řád činností, které musíte vykonávat; od nejdůležitějších po nejméně důležité, tak se dostanete z očekávaných povinností dříve během dne, vyhnete se stresu a budete se moci lépe soustředit na jiné věci. Toto pořadí priorit vám také umožní přiřadit časy pro každý úkol ve zbytku dne, dělat přestávky a dokonce odejít z práce dříve. Důležité je, abyste zůstali soustředění!

Jeden úkol po druhém

Mnoho lidí věří, že být efektivní v práci se redukuje na multitasking, nejsme roboti; Nejlepší způsob, jak být efektivní, je zaměřit svou mysl na jednu činnost po druhé, po dokončení přejděte na další, tímto způsobem také snížíte fyzický a psychický stres a budete moci soustředit veškerou svou energii a soustředění na další úkol.

Nikdy nenechávejte věci na poslední chvíli

Stres z nutnosti dělat věci na poslední chvíli jen zhoršuje vaši koncentraci a nechává prostor pro chyby. Jednat ve spěchu není správná věc, když chcete, aby věci dopadly dobře; Abyste se tomu vyhnuli, snažte se úkoly plnit vždy s určitým časovým předstihem, každé činnosti přiřaďte čas a respektujte jej, abyste v případě, že jste nebyli schopni dokončit úkol, neokrádali čas o další za prvé, pokračujte vpřed a přeplánujte čas pro tuto nevyřízenou aktivitu na další den. Bylo prokázáno, že trávit příliš mnoho času stejným úkolem končí psychicky vyčerpávajícím, zvyšuje hladinu stresu a brání celkové výkonnosti.

Vytvořit návyky

Ti lidé, kteří mají zdravé návyky, jsou v práci mnohem výkonnější; Zdravé návyky lze chápat jako dělat totéž každý den, spát a vstávat ve stejnou dobu, snídat ve stejnou dobu a přijít včas do práce, ponechat si prostor pro odpočinek, protože efektivita není synonymem práce bez odpočinku, ale s využitím maxima každé minuty práce. Přestávky v délce 15 až 25 minut každé 2 hodiny nebo každých 90 minut slouží jako strategické přestávky k resetování mozku, takže když se vrátíte k aktivitě, budete více soustředění a nabití energií.

Ukončete rozptýlení

Mějte v práci nablízku jen nezbytně nutné věci, jako je váš smartphone HONOR X7, který vám umožní zůstat ve spojení a plnit konkrétní pracovní úkoly, ale blokovat hry a další rušivé aplikace, které vás odvádějí od pracovního cíle. Pamatujte, že technologie se musí stát vaším spojencem, abyste maximalizovali vaši efektivitu. Použijte svůj smartphone k nastavení budíků, které signalizují, že je čas dát si pauzu.

Závěr

Vždy se snažte uplatňovat tyto strategie efektivity ve svém profesním životě; Uvidíte, že když je zavedete, bude práce mnohem snazší, vaši šéfové si změn všimnou a možná si dokonce vyděláte na plat nebo povýšení. Začněte je aplikovat ještě dnes!