Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Had a jeho partneři
Sofie Danae

HAD S MYŠÍ - Zamilovaný Had si dobře rozumí s romanticky založenou Myší, která mu poskytuje vytouženou lásku a oddanost. Dohromady mohou uspět ve finančních záležitostech, díky cílevědomé vychytralosti Myši, která podněcuje a inspiruje Hada spějícího k úspěchu. Had se ovšem nesmí chovat vůči záletnické Myši příliš majetnicky.

 

 

HAD S BUVOLEM - Společně sdílejí vzájemnou sympatii a porozumění. Moudrý Had rád přemýšlí a vede diskuze a Buvol zase rád naslouchá a učí se novým věcem. Had oceňuje buvolí přitakání a Buvol bývá okouzlen Hadím charakterem. Nejistý Had se může o Buvola opřít a spolehnout se na jeho věrnost. Uznávají společné hodnoty a dohromady fungují jako skvělí rodičové. Jejich hluboký vztah má předpoklady vytrvat po celý život.

 

HAD S TYGREM - Had obdivuje Tygrův fyzický zjev a Tygr bývá uchvácen okouzlujícím půvabem Hadí samičky (Tygr miluje lov). Ale Had se v zásadě k Tygrovi nehodí. Had si rád pokládá otázky a zvažuje co a jak, zatímco Tygr jedná impulzivně a přemýšlí až potom (pokud vůbec). Tygr svým nakažlivým elánem dovede mírnit Hadovu přepjatou citovost, problémy ale nastávají ve chvíli, kdy se Hadí samička stane příliš majetnickou a začne svobodomyslného Tygra omezovat.

 

HAD S KRÁLÍKEM - Tito dva milovníci krásna si dobře rozumějí v otázkách uměleckých zájmů a estetiky. Hadí samička se cítí příjemně v přítomnosti jemného Králíka, který je navíc, podobně jako ona, inteligentní, kultivovaný, ušlechtilého a vybraného chování. Dohromady si mohou zařídit velmi krásný domov. Pokud se ale Králík nenarodil v hodině, které vládne nějaké silné zvířecí znamení, bude ho Had vždycky považovat za příliš slabého a nerozhodného, než aby jej bral vážně a respektoval ho jako rovnocenného partnera.

 

HAD S DRAKEM - Drak je pro Hada jedním z nejlepších partnerů. Hadí samička zjišťuje, že s Drakem je veselo, že je stejně složitý jako ona, rád kuje pikle a že ji zkrátka vzrušuje a imponuje jí. Tento impozantní pár dovede vydělat velké peníze a dosáhnout značných úspěchů. Obě tato mocná znamení se vyznačují též značným sexuálním apetitem a jeden druhého obdivují jako dynamického milence. Hadí samička ovšem nesmí Drakovi upírat jeho nárok na svobodu.

 

HAD S HADEM - Dva Hadi se navzájem dobře snášejí, jelikož jsou to oba umělci a filozofové, ale mohou na sebe začít žárlit a podezřívat se. Dá se též očekávat, že po určité době mezi nimi patrně vzplane boj o moc, protože jsou to velmi silné a vášnivé osobnosti. Pokud však naleznou vzájemné porozumění a nedovolí žárlivosti a nedůvěře, aby jim rozbily vztah, mohou se spolu mít dobře.

 

HAD S KONĚM - Zde se jedná o dva velmi rozdílné typy osobností. Hadí samička je introvertní intelektuál, zatímco Kůň je extrovertní dobrodruh. Had rád plánuje svou budoucnost a Kůň žije pro přítomný okamžik. Ve vztahu těchto dvou to vypadá tak, že Had vyčítá Koni jeho nespolehlivost, nestálost a přílišné sobectví, že cele nezasvětil svůj život svému Hadímu partnerovi. Hadí samička toho chce po divokém Koni, který má potíže s věrností, prostě moc.

 

HAD S BERANEM - Pronikavý Had má jen velmi málo společného s ušlechtilým Beranem - snad kromě společné lásky k umění. Hadí samička je odhodlána projít skrze všechny zdi, když míří ke svému cíli, zatímco mírumilovný Beran raději změní kurs, jakmile narazí na překážky. Had také ve své odhodlanosti nemíní snášet chvilkové umělecké rozmary Berana a vnímá je jako příliš dotěrné a sentimentální. Beran zase vidí Hada jako přílišně a zbytečně komplikovaného, neustále s něčím nespokojeného a neperspektivního pro jejich vztah.

 

HAD S OPICÍ - V inteligentní Opici nachází Had silného a důvěryhodného partnera a pod jejím vlivem ze sebe vydává to nejlepší, co v něm je. Vzájemně si dobře rozumí a sdílejí obdobné hodnoty. Tato dvojice má předpoklady dosáhnout spokojenosti, úspěchu i bohatství.

 

HAD S KOHOUTEM - Kohout je pro Hada vynikajícím partnerem. Oba jsou kreativní, inteligentní, pracovití, a zajímají se o finanční otázky. Had si pouze musí zvyknout na Kohoutovy neustálé stížnosti a ceremonie. Avšak Kohout bude náležitě oceňovat Hadovu pružnost, ochotu naslouchat a řešit nastalé problémy.

 

HAD SE PSEM - Ačkoli se tito dva rádi vídají, přece jen se v mnohém liší a v zásadě si neodpovídají. Had je vypočítavý, touží po moci a bohatství, zatímco nezištný Pes oceňuje spíše pravdu a spravedlnost. Hadí samička nařkne nejspíš Psa z nudné jednotvárnosti a nebude mít důvod usilovat o jeho přátelství. Pes naproti tomu bude Hadovi vyčítat marnivost a nepraktičnost a v partnerském vztahu se bude snažit jej přinutit, aby omezil svou touhu po svobodě.

 

HAD S VEPŘEM - Jak by spolu mohli vycházet Had, který žije hlubinami své složité mysli, a starostlivý, přívětivý Vepř, jehož hlubiny děsí. Had nikdy nebude tak prosté, až naivní víry jako Vepř a v touze zbavit se té frustrace se bude pokoušet přetvořit Vepře v osobu vybraného chování a vkusu. Tyto pokusy se ale nevydaří a Had sklidí jen zatrpklost a nevděk svého Vepřího druha. Ale Vepř přece není ničí hračka.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce