Jste zde


19. LARCH - To nemohu zvládnout...
Pavla Aligová

Osoby typu Larch trpí komplexy méněcennosti. Důvodem k ještě většímu tlaku na chybějící sebevědomí může být (jak se domnívají) jejich původ, rodný jazyk, barva pleti, vzhled, výška, váha a ještě tisíc jiných důvodů, které jim nedovolují stát se rovnocennými členy společnosti. Člověk typu Larch si nedovede představit, že by mohl být stejně úspěšný jako jeho šéf, soused nebo příbuzný. Ve skutečnosti jsou to jeho komplexy méněcennosti, které mu zabraňují žít plnohodnotný a šťastný život. Pokud musí dotyčný např. z důvodu své funkce v zaměstnání zaujmout určitý postoj nebo rozhodnutí, není výjimkou, že náhle onemocní.

 

 

Typ člověka Larch žije neustále ve strachu, že v rozhodujícím momentě selže. Díky neustále se zvyšujícímu tlaku ze strany společnosti, školy, rodiny apod. se v tomto disharmonickém duševním stavu může ocitnout každý z nás. To se projeví v momentě, kdy člověk začne pochybovat o sobě a svých schopnostech. U dětí můžeme tento stav pozorovat v nadměrné stydlivosti, červenáním a koktavostí. V extrémních situacích není dítě schopno ze sebe vypravit ani hlásek. To může mít za následek špatné známky ve škole, přestože se dítě svědomitě připravovalo, není však schopno z důvodu svého chybějícího sebevědomí svoje vědomosti prezentovat.

 

Dalším tématem může být i impotence, jelikož v těchto případech vykonává esence Larch neocenitelné služby. O mužské citlivosti, přecitlivělosti, přepracovanosti nebo komplexech méněcennosti se bohužel mluví velice zřídka, je jim věnováno příliš málo pozornosti a to hlavně ze strany mužů samotných.

 

Typ Larch o sobě říká:

  • trpím neustálým strachem před novými životními situacemi
  • stát před tabulí, to je to nejhorší v mém životě, nemohu ze sebe vypravit ani slovo
  • když mám něco říct ve společnosti, začnu koktat a jenom se ztrapním před ostatními
  • vyřídit něco na úřadech, to je pro mne nepřekonatelná překážka
  • bojím se oslovit krásnou dívku
  • stále častěji trpím poruchami potence, hlavně v momentě, kdy chci mé partnerce dokázat, že jsem perfektní milenec

 

Je v podstatě jedno z jakého důvodu jsme o naše sebevědomí přišli, zda to byli naši rodiče, učitel, partner nebo spolupracovník, kdo nám chtěl namluvit, že jsme nepotřební a bezcenní. Esence Larch je tu proto, abychom si uvědomili naši jedinečnost a nenahraditelnost.


Pokračování příštěHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více