Jste zde


Životní cykly aneb Pluto v Kozorohu
Pavla Aligová

Saturn, vládce znamení Kozoroha je ukazatelem životních zkoušek a zrání, signifikátorem pozemského času i stáří.

 

Se vstupem Pluta do znamení Kozoroha (leden 2008) se podstatně změnily životní kvality obyvatel naší planety, mocným tohoto světa se přestalo dařit předstírat (Pluto ve Střelci) nekonečnou expanzi na úkor přírody i člověka.

Všichni jsme zahlcování negativními zprávami dění kolem nás, také na druhé straně Zeměkoule a lidstvo pomalu upadá do rezignované beznaděje, cítí se bezmocné v moci (Pluto v Kozorohu) nejmocnějších.

V rozvojových zemích umírají děti hladem a naproti tomu kapitalistický, farmaceutický průmysl udržuje uměle (chemicky) při životě přestárlé občany, aby přišel k astronomickým ziskům.

Pluto v Kozorohu nezasáhne jen rozpočty rodin a vytříbí přirozené autority (Saturn), které byly zejména ve východní Evropě převážně nefunkční a byly spíše založeny na parazitování v rodině i společnosti.

Pluto v Kozorohu si vynutí spoustu společenských změn a mezi nimi bude i otázka zaměstnávání občanů po padesátce (saturnské cykly). Tito lidé často bez výhledu na úspěch doslova žebrají o pracovní místo. Potřebuje náš pracovní trh pouze mladé, dynamické a hlavně levné, pracovní síly? Jsou pracovní i životní zkušenosti lidí od padesátky nahoru bezcenné?

Umělým zvyšováním věku populace bude třeba i více pracovních sil a míst, které vytvoří finanční základnu na vyplácení důchodů přestárlým občanům.

Občané, kteří dosáhli věku 56 (8x7) až 59-ti let (saturnský cyklus) jsou vědomě či podvědomě povzbuzeni přísným okem Saturna, pánem osudu k rekapitulaci dosažeých cílů a zvažují rovněž jak dál. Tělesná schránka je podstatně opotřebováná přibývajícím věkem (Saturn), avšak zrající duch(Uran) zažívá mezi 56-tým a 63-tím (cyklus Urana, kvadrát k radixové pozici) rokem skutečný rozkvět, který je pro zdraví a duševní rovnováhu člověka nutné bezpodmínečně využít. Mnozí si v tomto věku stěžují na nepříznivý osud, ve skutečnosti je to však pouze vlastní rezignace, která člověka zasadila do role pasivního čekání na zázrak.

Za zmínku stojí i cyklus lunárních uzlů, třetí cyklus nastává ve věku 55-ti let a jedenácti měsících. Cyklus Chirona je přibližně 52 let. V tomto věku bychom měli složit mistrovskou zkoušku z vlastního života. Osud nás vybízí předávat nasbírané životní zkušenosti dál.

Otázkou však zůstává zdali společnost o zkušenosti padesátníků stojí a chce je zaintegrovat na pracovním trhu. Bude nutné od základu (Saturn) změnit strukturu(Saturn) myšlení (Pluto) a opět objevit přínos starších občanů pro pracovní trh? S jistotou i oni budou muset pomoci financovat materiální zabezpečení a zdravotnickou péči pro přestárlé občany.

Neviditelná ruka cyklů nás provází životem a my si její vedení a moudrost začneme uvědomovat či tušit až ve zralejším věku. Je to odměna, kterou objevíme až na konci léta či před vstupem do podzimu našeho života. V knize spisovatelky Penny McLean jsem objevila zajímavou úvahu. Penny zmiňuje sklizeň života takto: „nikdo nejede ke žním s plným vozem, nýbrž jde sklízet s prázdnýma rukama“. Sklizni je třeba udělat místo a nelpět na starých, nepotřebných zásobách. I ve vyšším věku by se měl člověk živit čerstvými produkty svého vlastního ducha a práce, stavět na pevných základech z minulosti (Saturn). Fyzická síla se pozvolna „stěhuje“ na úroveň síly duchovní, tělo i mysl přestává ovládat  neodbytné, reprodukční pnutí (Pluto), člověk začíná být bytostí komplexní.

Společnost, tedy my všichni, jsme se dostali na rozcestí nového, světového řádu (Pluto v Kozorohu), hledání projektů (Pluto) k naplnění plnohodnotného života jednotlivce i rodiny. Pluto v Kozorohu (2008 – 2023) se jednoznačně dotýká tématiky stáří (Saturn) a vytváření pracovních míst nejen pro mladé. Čeká nás transformace stáří ve společnosti? Pochybuji, že bude možné téma práce, pracovních příležitostí, skutečných autorit a rodinných struktur možné obejít.

Každý člověk na této planetě má nárok na plnohodnotný život, proto věřím, že štěstí není prioritou elitní společnosti, ale nás všech.
Na působení Pluta v Kozorohu se můžeme tedy spolehnout, změny struktur ve společnosti nastanou zcela jistě. Buďme tedy rádi za poctivé (Saturn) přehodnocení, přeměnu (Pluto) struktur (Saturn) do nového, světového řádu.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Pavla Aligová

Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.

Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz

Web: http://www.astrologin.wz.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více