Jste zde


Výroba domácího mýdla je relax a zábava
Esoterika.cz

 

Pokud upřednostňujete pro vaše blízké originální, a zároveň užitečné dárky, bude doma vyrobené mýdlo tou pravou volbou. Jak se říká, vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíc. A navíc – hotový bude raz dva a nikterak nezatíží vaši peněženku.

Pro dokonalý tvar

Co budete potřebovat? Jednoznačně to jsou mýdlová hmota na výrobu mýdla a silikonové formy na mýdlo. Bez jejich pomoci byste nedosáhli dokonalých plastických tvarů, které činí z mýdel něco výjimečného. Esenciální oleje a barviva jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu. Všechny tyto suroviny a pomůcky zakoupíte na jednom místě v internetovém obchodě, jenž se na výrobu mýdel specializuje. Záleží pouze na vás, zda mýdlový základ bude tvořit pouze transparentní hmota, nebo ho doplníte přídavkem glycerinu, kozího mléka či bambuckého másla. Chcete-li si domácí výrobu mýdla nejprve vyzkoušet, pořídíte vše potřebné ve startovací sadě. Pokud jste tomuto voňavého koníčku již propadli, zakupte si ekonomicky výhodné 1 kg balení mýdlové hmoty.

Jak na to?

Postup je velice jednoduchý, samotná výroba mýdla vám nezabere víc jak hodinku času. Mýdlovou směs rozehřejete ve vodní lázni. Do její ještě tekuté podoby nezapomeňte přidat esenciální olej levandule, jenž patří mezi nejoblíbenější vůně do mýdel. Požadované barvy dosáhnete pár kapkami barviva. V této fázi lze do mýdlové hmoty přidat drobné přírodniny, sušené kvítky a jiné dekorace. Směs opatrně promíchejte a nalijte do formy na výrobu mýdla. Abyste zabránili tvoření bublinek, použijte na ně jejich odstraňovač.

Dárek na poslední chvíli

Mýdlo ztuhne zhruba do hodiny. Po jeho vyklopení z formičky ho ovažte stuhou nebo zabalte do celofánu. Luxusní balení získáte použitím organzového sáčku. Do něho můžete k mýdlu přiložit další drobnosti, které se k němu tematicky hodí. V této podobě nádherně provoní šatník či uložené ručníky.

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno