Jste zde

AMOLED vs. LCD: Jaké jsou rozdíly a jak je vybrat
Esoterika.cz

Probíhá diskuse o tom, zda je lepší displej, AMOLED nebo LCD. Zatímco AMOLED displej poskytuje některé velkolepé barvy s hlubokým černým kontrastním poměrem uklidňujícím pro oči, LCD panely poskytují mnohem jemnější barvy s vynikajícími pozorovacími úhly mimo osu a výrazně jasnější kvalitou obrazu. Pokud vás tedy zajímá váš honor magic 5 lite displej, probereme s vámi tyto věci, které potřebujete vědět.

Při pořizování nového smartphonu hodnotíme různé parametry, jako je procesor, software, displej, fotoaparát, baterie a tak dále. Se všemi specifikacemi se většina spotřebitelů obává o displej. AMOLED a LCD jsou dva prominentní rivalové displejů smartphonů. Lidé jsou často zmateni, když se rozhodují mezi LCD a AMOLED displeji. V tomto příspěvku jsme poskytli podrobné srovnání obrazovek AMOLED versus LCD, abychom zjistili, která je lepší.

Jaký je rozdíl mezi AMOLED a LCD?

Abyste ocenili rozdíly, které každý z těchto displejů zobrazuje, zvažte následující:

Barvy

Kvalita displeje je většinou určena barvami a jasností, které poskytuje. Kromě toho by srovnání dvou displejů založené pouze na technologii nefungovalo, protože displeje se často chovají opačně, i když jsou vyrobeny stejnou technologií. AMOLED bude fungovat lépe po celý den, pokud vezmete v úvahu barvy, zejména kontrastní odstíny, jako je modrá, červená nebo zelená. Je to proto, že, jak již bylo uvedeno, AMOLED displeje vyzařují své světlo, zatímco LCD obrazovky vyzařují světlo z podsvícení. Výsledkem je, že ve srovnání s LCD mají obrazovky AMOLED vyšší sytost a brilantnější barvy.

Displeje AMOLED sice produkují jasné barvy, jsou však ve své podstatě teplejší než LCD panely, které mají neutrálnější bílý odstín. Fotografie na AMOLED obrazovkách jsou zkrátka oku příjemnější než ty na LCD panelech, které působí přirozeněji.

Jas

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při kontrastu displeje AMOLED vs. LCD, je jas poskytovaný každým z nich. Obrazovky AMOLED mají nižší úrovně jasu než LCD panely. Většinou je to způsobeno podsvícením LCD panelů, které generuje vyšší stupeň jasu. Z toho vyplývá, že pokud trávíte většinu času venku a používáte svůj smartphone na přímém slunci, LCD je pro vás tou nejlepší volbou. Několik špičkových výrobců se však snaží zlepšit jas AMOLED obrazovek.

Spotřeba baterií

Displej je jedním z faktorů, které výrazně vybíjejí baterii vašeho telefonu. Pixely AMOLED displejů mohou být zcela vypnuté, což vede k výrazné úspoře výdrže baterie. Na druhé straně LCD displeje jsou stále závislé na podsvícení, takže i když je vaše obrazovka zcela tmavá, podsvícení zůstane zapnuté. To je důvod, proč, i když jsou AMOLED obrazovky dražší než LCD, vyžadují mnohem méně energie baterie.

Náklady

Jedním z klíčových aspektů, který odlišuje dva druhy zobrazení, je cena. AMOLED displeje jsou dražší než LCD, protože LCD obrazovky jsou levnější na výrobu. Pokud si tedy koupíte levný smartphone, šance na získání AMOLED displeje jsou malé.

Která je lepší? LCD nebo AMOLED?

LCD i AMOLED displeje mají své výhody a nevýhody. Pokud jsou důležitými faktory spotřeba energie a barevný kontrast nebo sytost, AMOLED displej zvítězí nad LCD.

Zákazníci dnes při nákupu smartphonu upřednostňují dva faktory: nízkou spotřebu baterie a vysoce kvalitní displej. Displeje AMOLED poskytují jak špičkové jasné displeje, tak nižší spotřebu baterie. Jediným kritériem, kde LCD obrazovky překonávají AMOLED, je jas. Ale když podniky zavedou novou technologii, AMOLED nepochybně dožene úroveň jasu LCD panelů. Kromě toho je rozdíl v jasu mezi moderními smartphony s AMOLED displejem na trhu sotva rozpoznatelný.

Ve výsledku věříme, že AMOLED displej je jasným vítězem!