Jste zde


Reflexní masáže - plochy chodidel
LoKwon

Lidé vždy instinktivně třeli bolavé svaly a jiné bolestivé oblast, aby zmírnili bolest a napomohli rychlejšímu zotavení bolavého svalstva. Stejně tak se již dávno zjistilo, že takovéto tření dokáže vyléčit řadu nemocí jako třeba bolesti hlavy, kloubů či žaludeční obtíže.

 

Masáž je známá po celém světě. Japonci již několik staletí úspěšně používají akupresuru, která je odvozena od čínské masáže.


Principy čínské masáže jsou značně spjaty s čínským léčitelským systémem, který je založen na cirkulaci vnitřní energie čchi v těle člověka. Pokud nas něco bolí, čchi je někde zablokována. Způsobů, jak ji odblokovat je hned několik. Buď použijeme přímou masáž dané oblasti (především jedná-li se o velké svalové skupiny), nebo použijeme akupunktury (aktivace čchi na nervových / energetických zakončeních čchi-kanálů) a nebo použijeme masáž reflexních zón, které jsou umístěny na uších, dlaních a chodidlech a jsou pomocí energetických kanálů propojeny s orgány celého těla. To také vysvětluje, proč někdy máme velmi teplé dlaně, uši či chodidla - to nám jen naše tělo dává najevo, že vše je v absolutním pořádku a čchi bezproblémů cirkuluje.


Masáž reflexních zón není nijak těžká. Z vlastní zkušenosti vím, že nejefektivnější je masáž na chodidlech, ale bohužel má to jednu podstatnou nevýhodu - potřebujeme k tomu druhého člověka, který nám chodidla namasíruje. Proto Číňané vymysleli čchi-kungové koule, což jsou dvě těžší hladké koule, kterými kroužíme v jedné dlani a tak aktivujeme reflexní zóny dlaně. Sice jimi nenamasírujeme chodidla, ale efekt je naprosto stejný.