Jste zde


Prožít své ženství, procítit své tělo
Lucie Kunešová

Jak by vypadal náš život, kdybychom se uctívaly jako bohyně? Jak by vypadal náš život, kdybychom ho vnímaly skrze naše tělo a smysly? Následující vizualizace vám to odhalí!

 

Milovat své tělo. Uctívat sama sebe. Vnímat své nejniternější tužby. A žít v souladu s naší ženskou podstatou. To je jen pomyslná špička, čím se zabývá ve své praxi terapeutka Dominika Špačková.
Dnes věnuje článek lásce k našemu tělu, protože jen na naší lásce k tělu záleží, jak se cítíme, jak žijeme, jak reagujeme na různé situace. Stydíme-li se za své tělo, stydíme se samy za sebe a podle toho jednáme – znervózníme, když na nás někdo kouká, zakrýváme tělo a bojíme se experimentovat i v módě a barvách, které by nás celé mohly rozzářit.

„Láska a respekt k našemu tělu nám z počátku možná nepřijde jako tou nejlepší investicí, ale po čase jsme schopné si uvědomit, jak se naše smysly rozvíjejí – vnímavější intuice, hlubší prožitek při milování, zbystřené vnímání...“ vyjmenovává Dominika Špačková a hned dodává:

„Pamatujme, že rozdávání lásky není nikdy dost a to platí i o lásce k sobě samé!“

Následující vizualizační cvičení nám pomůže tělo procítit s lehkostí, pokorou, radostí. Můžeme se díky němu dopracovat k hlubokému respektu i k obrovské vlně lásky, jež naše tělo doslova zalije. Stačí si jen dopřát prožitek, čas a prostor.

 

VIZUALIZACE PROCÍTĚNÍ NAŠEHO TĚLA:

„Nezáleží na délce cvičení, v klidném stavu zůstaňte jak vám to bude příjemné. Ale alespoň 20 minut si dopřejte,“ doporučuje Dominika. Najděte si klidné místo, kde můžete sedět nebo klečet.

„Nádech a výdech. Několikrát se hluboce nadechněte a vydechněte. Pak veďte svůj dech přímo do dělohy. Vnímejte. Slyšíte to ticho? Naslouchejte tichu, které se nachází ve vaší děloze a nechte, ať vás celou obejme,“ podává instukce a já si to vychutnávám na vlastní kůži.

Cvičení však pokračuje: Nyní si představte, jaké by to bylo být velice uctívanou ženou. Ženou modrou a vyrovnanou. Ať už jste jakákoli, vaše tělo je s vámi – spojuje ducha s hmotou v jedno. A už proto se musíme k němu chovat se vší úctou. Je to posvátným chrámem ducha, ponořte se do této představy...

Už cítíte, že je vaše tělo dokonalé, a tak se dívejte na svět kolem jako dokonalá žena, jejíž dotyk uzdravuje, jejíž slova hřejí na srdci, každého oceňuje, motivuje.

Jak se tato žena chová k tomu, co vidí? Jak přijímá své tělo, jak o něj pečuje, když si ho tolik váží, jak mu projevuje svou lásku? „Jděte hlouběji do prožitku, snažte se cítit každý aspekt tohoto momentu,“ radí Dominika Špačková.
„Jak se pohybuje, co ji inspiruje, čemu dává přednost? Naslouchejte všemu, co vám tělo napoví,“ dodává.

„Už jen prožívejte lásku, jednotu a radost. Nechte ji proudit tělem tak dlouho, jak sama uznáte za vhodné.
Prožitek, to byste měla získat. Prožitek, který v těle zůstane hluboko uložen. Můžete si veškeré dojmy zapsat a stále se k nim vracet,“

To proto, aby vám připomněly, jak obrovskou sílu má láska k vlastnímu tělu...

 

Zdroj: www.vedome-zenstvi.cz
Tímto děkuji terapeutce Dominice Špačkové za poskytnuté informace.