Jste zde


Žárlivost
astroservis

Když vykládám karty svým klientům bohužel, až příliš často vidím, jak jsou jejich partnerské vztahy složité. A nemusely by být! Vždyť na lásce nic složitého není, jen se jí odevzdat. Lidé si však často pletou vztah s vlastněním toho druhého. A pak se dostane na scénu žárlivost, která dřív nebo později spolehlivě zničí každé partnerství. 

Napíši vám své zkušenosti a poznatky o žárlení. Podle mého názoru je žárlení naprosto k ničemu a jen vám odebírá energii. Jsem přesvědčena, že je to jen a jen na každém z nás, kam až si do života tuto záležitost pustí. Naprosto mě šokuje, jak si spousta lidí myslí, že žárlení je rovno milování druhé osoby. Je chybou myslet si, že když na vás někdo žárlí, že vás také miluje! Kdysi dávno jsem vedla poměrně dlouhý rozhovor na toto téma s mým přítelem. Jednoduše jsem mu tenkrát řekla, že když mu budu chtít být nevěrná, tak to provedu třeba v koupelně nebo v kuchyni na stole když bude spát v ložnici. A protože je to inteligentní a vnímavý člověk, pochopil, jak se věci mají a opravdu přestal žárlit. A i proto je opravdu milován. Když na vás někdo žárlí a hlídá vás, je to jako byste měli kouli na noze a navíc jste se směli pohybovat jen v určitém příkopě. Chvíli to člověk vydrží, ale pak bude vyskakovat do výšky a vykukovat ven. Nakonec utrhne i tu kouli, vyskočí z jámy a uteče. Bude to ale strašně daleko a tak ho ten druhý už nikdy nenajde. Na druhou stranu jsem si jistá, že i nevěra má nějaký důvod. Jestli je vám váš partner nevěrný, zapátrejte i ve svém svědomí, skutcích a paměti. Možná pak najdete důvod, proč se to stalo a pak budete mít šanci to i změnit.

Už v minulém příspěvku jsem psala, jak je důležité o všem (i o tom choulostivém) mluvit. Mluvte o svých představách i potřebách. Mluvte o tom, co vám ve vztahu chybí, co máte a co nemáte rádi, o tom co chcete třeba jen vyzkoušet. S největší pravděpodobností vám partner nesplní úplně vše, ale bude úžasné, když se alespoň o něco vylepší vaše soužití. Ale nezapomeňte také naslouchat i vy.

 

Vaše Lucie