Jste zde

Žena RYBA (20. 2. - 20. 3.)

RybyJak poznáme RYBY
Muž RYBA

 

 

Není divu, že je mezi muži tolik žádaná. Tato zdrženlivá, hezká a bezmocná žena musí odhánět nápadníky silnou holí. Žena Ryba si myslí, že její druh, milenec, přítel, bratr, otec - vlastně každý muž - dokáže porazit celý svět s jednou rukou uvázanou za zády, a je třeba jen překvapivě málo této dojemné víry, aby ho přesvědčila o tomtéž. Je pro svého pyšného muže je útulnou oázou klidu, daleko od dopravního klidu a telefonů. Světla v jejím rybníku jsou měkká a tlumená.

Neustále, v každou roční dobu a v každou chvíli, bude nekonečně ženská.

Po krátké konverzaci s ní se muž hned uvolní. Představí si sálající a praskající oheň za chladného večera nebo se vidí o vlahém jarním dni v houpací síti, kdy do něj nikdo nerýpe. Tato žena mu dává najevo, že mu nikdy nebude klást vinu za problémy v zaměstnání nebo za neúmyslné chyby. Vždy je to chyba někoho jiného. Nikdy partnerova. Také ho nebude tlačit, aby postupoval rychleji. Jeho vlastní tempo jí naprosto vyhovuje.

Po svatbě bude možná trochu rýpat. Po pravdě řečeno, možná bude rýpat hodně. Svým způsobem vám to patří, že jste se nechal tak zaslepit jejím kouzlem. Mnohokrát bude dokonce kousavě sarkastická, ale každá žena musí mít nějaké chyby a Ryba bude rozhodně víc mírná než hádavá. Aby se z ní stala dračice, musí ji k tomu dohnat neobyčejná krutost nebo lenost.

Její rozkošná ženskost překryje jakékoliv drobné nedostatky a většinou je mírná a zasněná. Protože Ryba plave oběma směry současně, bez potíží zvládne konfliktní situace, které by jiné ženy vyvedly z míry.

Je delikátní, ale je také trochu zrádná, omotá si vás kolem svých smaragdových náušnic. Přitom bude budit dojem okouzlující, dívčí, bezmocné, chvějící se a něžné bytůstky, kterou je potřeba chránit.

Je roztomile nevyzpytatelná a zasněná. Dívky Ryby podléhají náladám stejně rychle, jako se mění březnový vítr. Jsou hrozně sentimentální, a když někdo raní jejich city, dovedou vyplakat moře slz. Někdy dojdou k přesvědčení, že jsou špatně vyzbrojené pro nelítostné bitvy, ani nemají dostatečnou ctižádost a průbojnost nutné pro přežití. V takovém případě na ně padne deprese. V té chvíli je musíte ujistit, že každý člověk, kterému věnovaly přátelství, hluboce obdivuje jejich záhadnou moudrost a neobyčejné porozumění. Obvykle je to svatá pravda.

Nejtěžší je pro Rybu překonat plachost a pochybnosti. Je-li strach příliš velký, odtáhne se od ostatních a potom se bude divit, proč je osamělá. Často se bojí, aby si něco příliš nevynucovala a nikoho nevyužívala, přestože takové myšlenky existují jen v její hlavě.

Někdy tato dívka zakrývá svou ostýchavost a zranitelnost vtipnými glosami, blazeovaným zevnějškem a mrazivou nezávislostí, ale to vše je jen ochranný plášť, který si obléká, aby schovala svou nejistotu před zkoumavými pohledy neomalených lidí, kteří by zranili její srdce, kdyby ho obnažila.

Navzdory vší hrané nezávislosti je Ryba přesvědčená, že některé věci se prostě nemají dělat. Jednou z nich je nechovat se na veřejnosti jako dáma. Ryba potřebuje k někomu patřit víc, než potřebuje spát, jíst nebo dýchat.

Tato žena věnuje dětem celé srdce kromě velkého kusu, který rezervuje pro vás. Bude je milovat všechny, ale ty, které jsou ošklivější, slabší, menší nebo nemocnější, budou mít možná u ní menší výhody. Ryby mají největší pochopení pro stydlivost malých chlapců a problémy dospívajících dívek. Obětuje cokoliv, aby její děti měly všechno, co jí bylo v dětství odepřeno. Také může být příliš shovívavá. Uplatňovat kázeň je pro ni těžké, ale musí si uvědomit, že nedostatek přísnosti je nezřídka stejně škodlivý jako vážné zanedbávání.

Tato žena vás ráda nechá vydělávat na živobytí. Patrně dá přednost vyhnout se kruté konkurenci světa, nepotřebujete-li zoufale její finanční výpomoc. Některé ženy v tomto znamení jsou trochu marnotratné. Když je však naléhavá situace donutí přizpůsobit se skrovným podmínkám, zvládnou to.

I bez pomoci astrologie se rozšířily fámy o kouzlu ženy ve znamení Ryb. Na první pohled je školní láskou každého chlapce, nepatrně okořeněná zajíčkem z Playboye.
Z knihy: Sluneční znamení - Linda Goodmanová