Jste zde


Navažte vztah se svým vnitřním průvodcem
Irma

Navažte vztah se svým vnitřním průvodcem

 Mnozí z nás v těchto dnech, v tomto čase v naší společnosti vedou, velmi hektický život. Máme mnoho povinností - zaměstnání, rodinu, sociální a politickou odpovědnost. Dokonce i naše rekreační aktivity vyžadují množství času a energie.  Jsme příliš ponořeni do vnějšího světa.

 

Většina z nás, potřebuje vyvážit toto zaměření na vnější svět tím, že se čas od času ponoříme sami do sebe. Potřebujeme se dostate zpět do styku s vlastním duchem a naší vnitřní tvořivou energií. Věřím, že každý má v sobě hluboký smysl pro pravdu, řídící energii, která nás může úspěšně vést životem. Ale když trávíme většinu času pozorováním a nořením se do vnějšího světa, ztrácíme kontakt se svou duší, s tvořivou energií v našem nitru. Navíc většina z nás ani nebyla vychovávána k tomu, aby věřila v toto intuitivní, vnitřní poznání. Učili nás řídit se myšlenkami jiných lidí, které určují co je pro nás správné a co nesprávné. Nebo co potřebujeme v životě vědět a co ne. Výsledkem je to, že ztrácíme kontakt s pravou podstatou naší existence. K tomu, abychom navázali kontakt s naším vnitřním průvodcem a zlepšení jeho stavu, potřebujeme nějaký čas. Musíme převychovat sami sebe, abychom se naučili věnovat pozornost té části našeho vnitřního já, která nás opravdu zná. Je dobré, pokud se tomu dokážeme věnovat pravidelně. Dokonce, i když to je jen pár minut každý den, či pár minut za týden. Potřebujeme tento čas, abychom se naučili uvolnit své tělo a mysl a vnikli do nejhlubšího podvědomí, které v nás existuje. Vyžaduje to trpělivost, cvičení a podporu. Ale je to pro nás naprosto přirozené, takže když si začneme tuto vědomost pěstovat, zjistíme, že je pro nás stále více přirozená. Po čase si všimneme, že po tomto vnitřním kontaktu přímo toužíme. Když pak strávíme mnoho času tím, že se budeme kontaktovat s naším vnitřním já, část naší bytosti bude toužit kontaktovat naše nejhlubší podvědomí.

Meditace: Objevte svou vnitřní svatyni.

Tato vizuální meditace vám pomůže získat schopnost přesunout pozornost do vašeho nitra. Najít místo uvolnění a míru a navázat kontakt se svou vnitřní moudrostí. Než začneme, je třeba připomenout, že vždy když se věnujete vizuální meditaci, dělejte to způsobem, který je pro vás přirozený a jednoduchý. Neznervózňujte se, když představy během meditace nevidíte. Někteří lidé jsou orientovaní vizuálně, jiný spíše sluchově, nebo hmatově. Je jedno, jestli na to jen myslíte, nebo to jen cítíte. Není důležité, jaký je průběh vaší meditace. Důležité je, abyste meditovali klidně a přirozeně. Přijímejte to, uvolněte se a prožívejte to. Když vám něco navrhnu, ale vy prožíváte něco, co se liší od mého návrhu, důvěřujte své vlastní zkušenosti. Vždy se držte svých pocitů.

Než začnete s meditací, najděte si pohodlnou polohu, vsedě, nebo vleže. Pokud budete sedět, je dobré sednout si tak, aby byla vaš záda narovnaná a podepřená, sedělo se vám pohodlně a ruce a chodidla abyste mohli mít uvolněné. Pokud je vám příjemnější poloha vleže, lehněte si pohodlně a uvolněně na záda. Když se cítíte příjemně, zavřete oči a uvědomte si své tělo, všímejte si, jak se vaše tělo právě cítí... Pokud pociťujete jakékoliv napětí, zkuste do toho místa dýchat. Představujte si, jak se napětí rozplývá a uvolňuje.

 

 • Nejprve zaměřte svou pozornost na chodidla, představujte s, jak se uvolňují ...

 • Pak se soustřeďte na kotníky a lýtka a postupně je uvolněte ...
   
 • Po nich si uvědomte svá stehna a boky. Uvolněte pánevní oblast a vrchní část nohou ...
   
 • Dýchejte klidně do spodní části svého těla a uvědomujte si pocit opravdového uvolnění ...

 • Teď si uvědomte břicho a žaludek, oblast vnitřních orgánů a představte si, jak se uvolňují, jak pracují v klidu, hladce a zdravě ...

 • Uvolněte hrudník, ramena, ruce a prsty ...

 • Zaměřte se na krk a hrdlo a představte si tyto části svého těla dokonale uvolněné. Pokud cítíte v této části nějaké napětí, představte si, jak stéká dolů ven přes vaše prsty, na podlahu a do země.

 • Nyní uvolněte hlavu, obličej, kůži na hlavě, uši, víčka a čelist. Nechte své vědomí prostoupit celým vaším tělem, od hlavy po palce na nohou. Od palců k hlavě a prociťujte, jaké je vaše tělo uvolněné. Představujte si životní energii, jako proudí bez překážek celým vaším tělem. Pokud v jakékoli oblasti cítíte napětí, klidně dýchejte a vnímejte, jak tímto místem proudí energie.

 • Opět se zhluboka nadechněte a s výdechem uvolněte poslední napjatá místa svého těla. Cítíte, že vaše tělo je dokonale zrelaxované ...

 • Znovu se hluboce nadechněte a s výdechem uvolněte svou mysl. Představte si, jako kdyby vaše mysl byla jen další sval v těle, který se může uvolnit. Nezabývejte se žádnými myšlenkami. Momentálně je vše v pořádku. Dovolte svému vědomí, aby se uklidnilo a zpomalilo, jako kdyby bylo trochu "zamlžené".

 • Opět se hluboce nadechněte a při výdechu přesuňte své vědomí do nejhlubšího nitra ...

 • Teď si představte, že kráčíte po cestičce uprostřed nádherné přírody. Můžete ji vidět, nebo cítit, nebo si ji jen uvědomujte, nebo jen předstírejte, že tam je. Jak scházíte dolů po tomto chodníčku, prociťujte krásu přírody kolem vás ... pociťujte narůstající uvolňování vaší mysli ...

Vnitřní svatyně

 • Představte si, že přijdete na palouček, nebo jiné krásné místo. Začněte se poohlížet, nebo jen podle pocitů zjistěte, jak vypadá. Je to velmi jedinečné, zázračné místo. Všímejte si, co tam je. Jsou tam stromy? Jsou tam rostliny? Je tam oceán, nebo řeka? Jste na hoře? V zahradě? Na poli? Nechte svou představivost, aby vám řekla jaké je toto místo. Je velmi klidné, důvěrné a bezpečné. Toto je vaše vnitřní svatyně, kterou si vytváříte ve svém nitru. Nikdo sem nemůže přijít bez pozvání. Uvědomte si, zda je teplé, nebo chladné... Je plné slunce, nebo stinné? Či dokonce obojí? Jak působí vzduch na vaše smysly. Jaký druh zvuku tady je? Slyšíte ptáky, nebo hmyz? Větřík v korunách stromů? Nebo je tu jen ticho? Jsou blízko vás nějaké květiny, nebo zvířata? Přijměte cokoliv, co se vám zjevuje. Je to pro vás to dobré a správné. Představte si, že se procházíte po své vnitřní svatyni a snažíte se ji poznat, cítit se v ní pohodlně a dobře. Najděte si ve své svatyni nějaké příjemné místo, kde byste se posadili, nebo uložili a udělali si pohodlí. Ciťte se tu jako doma. Uvědomujte si krásu a povznášajpci vliv přírody kolem vás a otevřete se a přijímejte ho. Představte si, že jste jako houba, co nasává a přijímá lásku a krásu matky přírody....

 • A teď přeneste své vědomí do hlubokého, klidného místa ve svém nitru ... představujte si, že jdete hlouběji a hlouběji, dokud nepřijdete k místu odpočinku a míru ve svém nitru, kde jsou všechny starosti vnějšího světa vzdálené. Prociťte ten okamžik a nechte se vtáhnout do toho místa. Kde není nic, co byste museli udělat, nebo na co byste museli myslet. Zažijte stav klidné existence ...

 • Na tomto tichém, klidném místě ve svém nitru se setkáváte se svou nejhlubší moudrostí, vlastním přirozeným vnitřním poznáním, tou částí vaší bytosti, která je velmi moudrá a ví všechno, co potřebujete. Je schopna vést vás vaším životem minutu po minutě. A i pokud ji necítíte, nebo v její existenci ani nevěříte, alespoň se pokoušejte představit si, že tam je. Ať už ji dokážete vnímat a věřit v její existenci, nebo ne, ona ve vašem nitru vždy je ...

 • Pokud se chcete svého vnitřního průvodce na něco zeptat, ptejte se. Otevřete se mu, ať už smysly, nebo prostřednictvím citů a přijměte odpovědi vašeho nejmoudřejšího já, na vaše otázky. Mohou k vám přijít ve formě slov, mohou k vám přijít ve formě představ, nebo to může být pouze pocit. Přijměte jakoukoli formu odpovědi a dovolte jí proniknout do vašeho vědomí. Vůbec není problém, pokud zpočátku máte pocit, že k vám nepřichází vůbec nic. Odpovědi nepřicházejí vždy ve chvíli kdy se ptáte. Takže je jedno jakou formou a po jakém čase vám váš vnitřní průvodce odpoví. Na svého vnitřního průvodce můžete mít mnoho otázek, můžete jej žádat o pomoc, pokyn, podporu, o lásku i pochopení. Nebojte se žádat o cokoliv po čem toužíte, nebo to potřebujete. Kdykoliv se ptáte, otevřou se dveře, abyste mohli přijímat to, po čem vaše srdce skutečně touží. Takže teď můžete věřit, že je jedno na co se ptáte, odpovědi k vám začnou přicházet. Mohou přijít jinou cestou, než jste očekávali, ale přijdou ..

 • Když cítíte, že jste skončili, ještě jednou prociťte svou svatyni a vězte, že je to nádherné místo, kam můžete vejít vždy, když po tom zatoužíte. Máte ho stále ve svém nitru. Všechno, co musíte udělat je uvolnit se, zavřít oči, několikrát se zhluboka nadechnout a přát si, být tam. Je to místo, kde si můžete odpočinout a setkat se se svou nejhlubší moudrostí. Nyní se se svou vnitřní svatyní, ukrytou ve vašem nitru rozlučte a začněte stoupat po chodníčku ... Zatímco stoupáte nahoru uvědomte si své tělo v místnosti. Uvědomte si místnost kolem sebe. Když jste už připraveni, velmi pomalu otevřete oči a vraťte se zpět s pocitem uvolnění, plní energie a hluboce spojení se svou vnitřní podstatou.

 

Ve spolupráci se serverem: www.blog.eugenika.sk