Jste zde


První alikvotní česká šňůra
Radka Šindlerová

Lidská duše je živa jen z pravých obrazů a pravých mezilidských setkání.

 

25 září 2003 se nově vzniklá pražská alikvotní skupina "Tashi Deley" (z tibetského "Od srdce k srdci") setkala v Jeseníkách s člověkem, alikvotním učitelem a hudebníkem, Rakušanem Chrisem Amrheinem.


Koncertní šňůra začala čtyřdenní meditativní průpravou na horské chatě na Ostružné. Pobyt v horách nám denně přinášel neuvěřitelné zážitky při komunikaci s přírodou, neviditelným světem kolem nás a především při komunikaci se sebou samými. Improvizovaným channelingovým zpíváním jsme vytvořili silné energetické pole nejen v chatě samé, ale i na okolních lukách. Jedli jsme pod širým nebem, bubnovali a zpívali jsme pod širým nebem, hádali jsme se a prali a do nížiny sjížděli nabití a jednotní.


První koncert , který se uskutečnil 29. září 2003 v lázních Velké Losiny, byl současně českou premiérou alikvotního zpívání v termálním bazénu. Termální voda je léčivá již ze své přírodní podstaty, neupravovaná chlórem, tedy živá. Alikvotním zpěvem lze navýšit její energetický potenciál, který pak působí blahodárně na jemnější energetické obaly těla člověka. Zrelaxovaní termální vodou za doprovodu křišťálové mísy jsme sobě i floatujícím (plovoucím) posluchačům připravili nevšední zážitek.


Večer pak proběhl v lázeňském sále další koncert, kde při netradičně rozestavěném hledišti (zády k účinkujícím) bylo umožněno všem, kteří o to stáli, setkat se za doprovodu léčivých zvuků a meditativní hudby se sebou samými.


1.10. jsme hostovali v husitském kostele ve Vysokém Mýtě, kde nás překvapilo, jak vřelé přijetí představitelů církve a města, tak velké množství diváků. V pátek 3.10. jsme znovu přišli do kontaktu s vodou, tentokrát v úplně jiných souvislostech. Koncert a jam session ve staré čističce odpadních vod v Praze- Bubenči byl jedinečný svou atmosférou . Ostře jsme vnímali očistný smysl alikvotního zpěvu. Koncert v malostranském klubu Rubín ( 4.10.2003) byl komorní, často bylo obtížné rozeznat, kdo je účinkující a kdo divák, hranice se brzy setřely a také díky tomu nám bylo spolu moc dobře.


Nedělní koncert v kostele sv.Cyrila a Metoděje završil koncertní šňůru naší amatérské skupiny, která se během jednoho týdne přetavila z "Rychlých šípů" na pospolitou kmenovou společnost a Chrise - šamana, výborného hráče na nepřeberné množství alternativních hudebních nástrojů, zpěváka ovládajícího několik alikvotních technik, komika a herce a laskavého učitele, který přiblížil alikvoty několika desítkám absolventů výukových seminářů, které proběhly v Šumperku a v Praze.


Za všechna opravdová setkání jsme vděčni a věříme, že v budoucnu jich bude víc.


Za Tashi Deley
Radka Šindlerová