Jste zde


Horoskop na prosinec 2008
Antonín Baudyš jr.

Střelci
Zdravíme všechny Střelce. Jak jistě víte, tohoto podzimku se věci trochu komplikují. Týká-li se vás to či nikoliv nemůžeme podle obecného znamení Střelce určit. Víme však, že až do Ježíška pojedete na plné obrátky, což vám poskytne určité zadostiučinění, sebedůvěru a optimismus do příštího roku. Můžeme vám také říci pár slov o nejbližším roce, vašimi narozeninami počínaje. Pokud jste se narodili v listopadu či začátkem prosince, čeká vás intenzivní rok profesní stability a citového naplnění. Pokud jste se narodili okolo 10. až 20. prosince, váš rok 2009 bude nesmírně rušný, s množstvím překvapení a improvizace. Letos v prosinci se jediný odpočinek vyskytne až po 27. prosinci. Po celý měsíc se snažte vyhýbat se rizikům a podezřelým situacím.

Berani
Jestliže Střelci v prosinci lapají po dechu, Beranům se vede poměrně rozumně. Množství filozofických úvah a prohlížení si života vás vede k aktivnímu prožívání přítomnosti. Z problémů, které se kolem vás míhají si nic neděláte. Nečekáte až vás někdo vyzve si z příležitostí vzít užitek, příležitosti se blíží k vašim dveřím tak jako tak. Konec měsíce vás upozorní na napjatou situaci v práci, jinými slovy, bude vás po novém roce čekat hodně co dělat. Snažte se proto vytvořit si v prosinci co možná dost hezkých chvil a potěšení.

Býci
Prosincové dění jde velmi úspěšně mimo vás, což je vaše velké štěstí. Ke konci měsíce se dokonce trochu probudíte a začněte se zajímat, zda na vás nečeká za rohem nějaké štěstí. Veškerá rozhodnutí, která kolem svátků v nového roku učiníte se ukážou jako správná, silná a šťastná. Zejména pokud jste narození před půlkou měsíce, ukáže se pro vás letošní prosinec jako výjimečně příjemný. A to i pokud byste si blízko budoucností nebyli příliš jistí.

Blíženci
Jestliže byl pro vás listopad dosti namáhavý, v prosinci se vaše organizační a nervová soustava může dostat na pokraj vašich možností. Proto budete potřebovat fungující citové a domácí zázemí. Dny okolo 6. prosince budete dělat zkušenost s improvizací tváří v tvář drobným výpadkům. Okolo 12. prosince lze očekávat překvapivé novinky, vyžadující po vás okamžité reakce. Uleví si vám v posledních dnech měsíce, kdy spatříte výhled na šťastnější měsíce. Za rok touhle dobou na tom budete o poznání klidněji.

Raci
Po většinu měsíce se budete zdržovat v poměrně nenáročném rozpoložení. A to i navzdory situacím, které budou mezitím řešit lidé kolem vás. Poslední prosincové dny vám naznačí, že pracovní tempo po novém ruce bude intenzivní. Intenzivní neintezivní, víte dobře, že máte dobře postavené základy. A není moc, která by vám vaše dosavadní úspěchy zpochybnila. I tak se ale nevystavujte zbytečným rizikům, nedělejte nic, co by mohlo vést k nedorozuměním anebo stresu vašich bližních.

Lvi
Lvi na tom letos v prosinci budou nečekaně dobře. Nikdo vás k ničemu nenutí, nic se vám neplete do cesty, jenom musíte tančit v poměrně rychlém tempu. Vyskočit z rozjetého vlaku nelze. Dbejte na detaily, poslouchejte svojí intuici. Pokud jste narození okolo 1. až 7. srpna, můžete na počátku měsíce dělat rozhodné a úspěšné kroky. Od ledna vás bude čekat nová užitečná lekce, umět se dělit o sebe a o váš čas. Už nyní se na to můžete vnitřně připravovat. Ne nadarmo se říká, že připraveným štěstí přeje.

Panny
To není jednoduchý měsíc, ten co zrovna nadešel. Ale když už jsme se doskotačili až sem přes tolik překážek a složitostí, tak už nás nějaký prosinec nedostane. V prvním týdnu měsíce u vám vaše profese přinese několik příjemných kontaktů a situací. Na stranu druhou vám doporučujeme nastavit si prosincový diář co možná volně, nic neplánujte na doraz, protože organizační okolnosti beztak budou neustále měnit. Určitě si odpusťte přestavby počítače, pokud musíte dávat auto do servisu, první týden se na to hodí více než týdny zbývající.

Váhy
Prosinec po vás bude vyžadovat řadu společenských povinností, na stranu druhou budete překypovat elánem a tak váš výskyt tam či onde vás nepřipraví o schopnost se vším si poradit. Výtečné bude období svátků a konec roku. Užijte si to, poněvadž v lednu bude opět všechno jinak. Větší pracovní nasazení a na druhé straně potěšení z přátelství a nových plánů. Okolo 11. prosince se vyhýbejte konfrontačním situacím, kdo má na ně mít nervy. Okolo 13. prosince se zase nenechejte znejistit tím, co všechno půjde pomaleji než by mělo.

Štíři
Prosinec se poděje poměrně neutrálně pro vás. Žádná překvapení, žádné reklamace na vaší adresu. Pokud jste narození v půlce listopadu, sáhnete si začátkem prosince na hodně hezké pocity lásky. Toužíte-li po novém setkání, přelom listopadu a prosince vám má co nabídnout. Buďte pozorní vůči detailům, nenechejte se vyprovokovat do situací, abyste o lidech, které dobře neznáte, pronášeli nepatřičné výroky. Jste-li přátelé sportu, v okolí desátého se na něj dívejte raději v televizi.

Kozoroh
Neděje se vám nic, kvůli čemu byste si museli stěžovat. Máte o čem přemýšlet, máte se s kým potkávat. Poměrně silné období. Lidé kolem vás mají oči navrch hlavy z toho, jak je nervový tlak vyčerpává. Jak to děláte, že se vás samotných nervózní prosincové okolnosti netýkají? Nezdráhejte se nabídnout své pochopení a svoji pozornost těm, kdo je budou potřebovat. Riskantní operace jsou něčím, na čem v prosinci nemůžete vydělat. Jste-li narození v okolí. 21. prosince, jistě se zájmem sledujete, co všechno se kolem vás mění.

Vodnář
Poměrně rušný prosinec si na vás nepřijde. Jste plní aktivity, děláte věci rychle a správně. Tato podpora se v závěru měsíce někam ztratí, ale v lednu nebudete potřebovat nikam spěchat. Jste-li přátelé citového života, zejména konec měsíce vám může nabídnout řadu okouzlujících situací. Dostaví se však jen tehdy, pokud budete ochotní sedět jinde než doma. Celý prosinec budete přemýšlet o přesahu vašich aktivit do zahraničí. Můžeme vás v tomto směru povzbudit. Příští rok se vaše možnosti týkající se ciziny mohou zhmotnit a zúročit.

Ryby
Drahé rybky, letošní rok vám mnohé dal a kupodivu nic nevzal. Prosinec může od této bohulibé tendence uhnout někam, kam byste neradi. Pokud bude nutné, abyste si přiznali, že došlo vašim přičiněním k nějakým chybám, neřešte s tím související ztráty či nepříjemné pocity ega. Mějte před očima váš dlouhodobý cíl. Mějte na paměti, že bez nových začátků a sloní trpělivosti nespatřilo ještě nikdy nic světlo světa. Vřele vám doporučujeme, neřídit po probdělých nocích, neexperimentovat s počítačem. Rozvíjejte své krásné vlastnosti, čistěte si srdce od toho, co tam nepatří.

 

 

(vydáno ve spolupráci s www.astrolab.cz)