Jste zde


Horoskop na listopad 2008
Antonín Baudyš jr.

Štíři
Vstupujeme jednoznačně do nejtěžšího měsíce letošního roku. Saturn a Uran se vzájemně postavili proti sobě, z čeho koukají zpomalení či přímo zablokování různých procesů. Detaily způsobí, že kdesi cosi nepůjde dopředu. A nebude zbývat, než věci velice trpělivě řešit. Nebude však přitom jasné, zda je lepší se s těmi detaily piplat, či zda zvolit radikální řešení. První týden v listopadu se k tomu přidají u řady párů starosti s láskou. Pocity, že vztah nepokračuje, budou potřebovat velkou investici pozornosti a dobré vůle.
Právě Štíři jsou na takové situace vybaveni výjimečně dobře. Vaše schopnost odolávat vůči nepříznivým okolnostem vás postaví do čela těch, kdo jsou schopní udržet si v problémech chladnou hlavu a jakýs takýs výzor do budoucna. Saturn i Uran do vašeho znamení vrhají vynikající aspekty.

Berani
Se znamení Berana se během letošního listopadu neděje vůbec nic. Pro Berany to vypadá na nepříliš vzrušující období. Ale poněvadž vládnoucí planeta Mars prochází výtečnými místy, lze vás očekávat ve skvělé formě. Odhodlané, odolné, vitální, schopné řešit nečekané situace. Letošní listopad je všeobecně příznivý pro muže a ženy silné vůle a právě berani k nim obyčejně patříte. Po citové stránce můžete řešit starosti ani ne své vlastní, jako druhých lidí.

Býci
Nakolik se těšíte dobrému a stabilnímu roku, nic podstatného se na tom nebude měnit ani nyní v listopadu. Druhá půlka měsíce pro vás bude ve znamení citového souladu. Po pracovní stránce je možné, že budete poskytovat podporu vašim protějškům, kteří by byli schopní řešit poměrně vážné situace. Zdravotně se Býci mohou v listopadu cítit oslabení, ale přesto bude zdravotní bilance letošního podzima dobrá.

Blíženci
Pro Blížence máme velice neutrální zprávy. Zprávy velice neutrální jsou lepší než zprávy špatné. Blíženci jsou letos vystaveni velkému tlaku a v listopadu se u řady z nich tento tlak může vystoupat do nepříjemných rozměrů. Jedinou cestou k udržení rovnováhy je péče o detaily, neuzavírání se do sebe a neporušování obecně uznávaných pravidel. Blíženci z okolí 10. června čelí nejnamáhavějším úkolům svého dosvadního života. Přejeme vám hodně odvahy a štěstí.

Raci
Raci patří k málu vítězů letošního listopadu. Mezi všemi náročnými situacemi propolouváte velice obratně a zkušeně, aniž byste se ušpinili. Váš smysl pro zodpovědnost se zůročuje, vaše někdejší opatrnost nyní slaví triumf. Po stránce lásky letošní listopad nabízí více spokojenosti a klidu až okolo konce měsíce. Konec měsíce je velice výhodný pro jakákoliv rozhodnutí. To samé platí také, pokud jde o možnosti kariérního postupu.

Lvi
Do půlky měsíce budete pod zvýšeným tlakem práce a peněz, druhá polovina vám naopak zajistí více vitality, více odvahy a sebevědomí. Začátek měsíce se nehodí pro investice do výpočetní techniky, vhodnější je půlka měsíce a celá druhá půlka. Poslední listopadové dny jsou velice příznivé pro projevy vašeho citu, popřípadě pro romantické potřeby vaší duše. Chce se nám řici, že jako se druhá polovina měsíce hodí v podstatě pro cokoliv, tak do první poloviny měsíce vám nemůžeme žádné důležité kroky doporučit.

Panny
Když jdou planety Štírem, pomáhají Panně. A to je případ tento listopad. Jiné planety jdou Kozorohem, což také pomáhá Panně. Ergo Panna na tom v listopadu vůbec není špatně. Práce, penízky, uznání, naplnění. Vše je skvělé, pokud se naše Panna nenarodila okolo 11. září. To by z výše řečeného neplatilo nic. Taková Panna se v listopadu pro samé hopsání bude moci rozskočit. Neví kam dřív, když chce hasit vlevo, zjistí, že hoří vpravo. A toto hašení by bylo její nedobrovolnou zábavou nejen při padajícím listí, ale i při únoru bílém, poli sílícím.

Váhy
Váhy si v první půlce října lebedí stranou pozornosti a problémů. Nedlěá vám to ani zvlášť dobře, ani zvlášť špatně. Do tempa a do své dobré nálady se začnete dostávat až ke konci měsíce. Atmosféra volnosti, legrace a sebevědomí vám vyhovuje. Jediné co vám může kazit happy perspektivu bude vědomí, že byste měli aktivně budovat svojí kariéru, dříve než jí místo vás vybudují druzí. Zvažte, zda pro vás nebude jednodušší navázat s někým spolupráci a podělit se o zisk. To co nechcete dělat a to co vás nebaví stejně dělat nebudete, i kdyby vám to přinášelo zajímavý příjem.

Střelec
Střelci se podobně jako Váhy dostanou koncem měsíce do svého živlu. Kontakty, nápady, nové obzory. Není lepší zprávy pro Střelce. Napněte plachty, vytáhněte kotvu, uvolněte lana. Dalo by se zajet či zaletět si do sousední země na příjemný víkend. Peníze budou, my nebudeme. Dalo by se zapracovat na dlouho odkládaných úkolech a poctivě odvedenou prací postavit (konečně) pomník vlastní velikosti. Dalo by se taky vykašlat se na všechno, co vás omezuje a pár dní dělat to co máte rádi. Poslouchat hudbu, dívat se na televizi, hrát si hry, obvolávat známé. Brání vám snad něco? Nebo někdo?

Kozoroh
Kozorozi jsou po většinu roku ve skvělé formě. Ne jinak tomu bude i nyní v listopadu. Všichni vás milují. Všichni si myslí, že jste dobří, krásní, umíte všechno. Nezklamte je. Co když si to myslí právem?! Braňte se současně přetížení. Počátek měsíce je silně rozchodový. Nepodceňujte rizika, která se mohou v té době pohybovat kolem vašeho vztahu. I kdyby tím rizikem byla vaše vlastní nedůvěra ve vztah, či pocit, že se něco již přežilo. Nejšťastnější dny nastávají okolo 10. listopadu, v té době můžete dělat dobrá rozhodnutí. Obecně první půlka měsíce vám půjde tzv. více na ruku.

Vodnář
Spokojený Vodnář je vždy velice krásnou bytostí. Spokojenost Vodnářů vyžaduje, aby do své práce nechodili s pocitem otroctví a pak ještě aby nežili své partnerství s pocitem otroctví. Letošní listopad v obou těchto směrech představuje určitou krizi originality. Jinými slovy Vodnáři se budou moci podívat na to, do jaké míry jejich vztahy a činnosti vyplývají ze svobodné volby a do jaké míry se dobrovolně nechali spoutat nějakým druhem touhy a připoutanosti. Jako dobrý způsob, jak se s tímto vlivem vyrovnat, je uvědomovat si vlastní srdce a jeho spokojenost nezávisle na okolních vlivech.

Ryby
Citlivé Ryby mohou letos v listopadu vnímat napětí, které se v našem světě zhušťuje. Mnozí budou čelit pocitu, že času je málo a je třeba spěchat, aby se jejich věci stihly připravit a zajistit. Je to v zásadě správná strategie, která dokládá celkově vzestupný trend Ryb v letošním roce. Důležité je nezamotat se v prvním listopadovém týdnu do mechanismu partnerských dluhů a vzájemné nespokojenosti. Od 8. listopadu dál se veškeré astrologické procesy skládají pozitivně, ať už na úrovni všedního dne, či v rámci dosahování dlouhodobých cílů.