Jste zde


Horoskop na leden 2009
Antonín Baudyš jr.

O prvním měsíci nového roku se na našich stránkách dočtete docela hezké věci. Po velice zvláštním podzimu a tvrdém prosinci se dostavil měsíc, ve kterém do sebe planety nenarážejí. Ba co víc, kdy se mezi planetami děje i leccos hezkého navzájem. Sluníčko se dostane postupně do harmonických vazeb na Uran, Saturn a Jupiter. Mars za celý měsíc nezpůsobí žádnou kolizi. Naopak bude dodávat konstruktivní energii většině planet. To je dobrá zpráva pro naši sílu, sebevědomí a výkonnost.

Kozorohové
Kozorohové jste byli jak známo astrologičtí favorité loňského roku 2008. V letošním roce si také povedete dobře, zhruba do listopadu 2009 je Vám všechno nakloněno příznivě. Nyní v lednu vám prochází vaším znamením planeta, se kterou si dobře rozumíte, Mars. Díky tomu je vaše chování statečné a pevné. Dobré úhly od Venuše se budou starat o vaší citovou a manželskou spokojenost.

Vaše šťastné dny stále trvají. Jupiter Vám sice začátkem měsíce přebíhá do sousedního znamení Vodnáře, ale to vůbec nevadí. Mars a Sluníčko Vám během ledna dodávají na vitalitě a pocitu, že je třeba jednat, využít čas a příležitost. Stále platí, že je třeba věnovat pozornost detailům. Vaší starostlivou důsledností pravděpodobně pomůžete i vašim blízkým. Atmosféra v lednu bude přát rozumu a svobodným myšlenkám, možná si něco zajímavého z nich budete moci vzít pro sebe. Neuzavírejte se vůči okolí, jednejte směle a čestně. Dobré výsledky na sebe nedají dlouho čekat.

Berani
Požadavky zaměstnání vás v lednu staví před nutnost pracovat. Neříkáme tím nic objevného, ale zrovna nyní je tato okolnost ve vašem horoskopu dosti čitelně vidět. Práce vám nevadí, tak proč se toho obávat. Na stranu druhou vás od 6. ledna začne Jupiter zásobovat ze znamení Vodnáře optimismem. Na poměrně dlouho dobu, až do února 2010. Pokud patříte k citově rozháraným Beranům, nabádáme vás k pozorné láskyplnosti v okolí 23. ledna, kdy je Venuše na nebi ve velice zranitelné pozici.

Býci
Loni jste měly dobrý rok a letošek vás začne stavět na nohy více než roky předešlé. Už od prosince a i nyní v lednu byste to měly poměrně hmatatelně cítit. Venuše vás bude po celý měsíc zásobovat ze znamení Ryb poměrně jemnou smyslovou a duchovní energií. Můžete toho využít například k meditacím, či ke cvičením, kdy se s partnerem obnovuje něžnost a senzualita prostřednictvím doteků a polibků. Pokud nebudete tvrdohlavě lpět na svých informacích, můžete se v lednu dozvědět mnoho užitečného.

Blíženci
Blížencům začíná lednem počínaje optimističtější období. Obnovují se stará přátelství, objevují se nové možnosti, také díky moderním technologiím. Neváhejte těchto možností využít, přišel na to správný čas, přestože na začátku leží vždy větší množství práce. Pokud se vám zdá, že je váš vztah nastavený nějak vachrlatě, buďte k partnerovi či k partnerce nanejvýš pozorní, dávejte jim dostatečně ze své lásky. Celá druhá půlka měsíce, je stran partnerství poněkud vrtkavá.

Raci
Život vás Raků se dostal od loňského listopadu do neobvyklého buď anebo. Je to pro vás neobvyklá situace, na kterou si však budete muset na příštích patnáct let zvyknout. Změní vás to, přesněji řečeno, vaše profese vás nesmírně mnoho naučí. Nyní jsme ale v lednu, a na vás je vidět, že v sobě chováte poptávku po kultuře, umění a všem krásném a jemném. Proč se tedy nevydat do galerií na aktuální výstavy? Umělci potřebují diváky. Vy byste mohly patřit k velice vnímavým divákům.

Lvi
Nedá se říct, že bychom pro vás měli nějaké ohromující novinky. Pokud čekáte, že se něco bude v lednu dít, tak budete muset sami přiložit ruce k dílu. Domnívám se, že až do půlky března se nebudete cítit úplně ve své kůži a toho aktivního přístupu budu zapotřebí poněkud více, pakliže se chcete vyhnout tomu, aby se vaše lodička pomalu nepotápěla. Od půlky března až do konce května se však chytnete poměrně dobře. V okolí 11. ledna si potřebujete zachovat soustředěnou hlavu. V okolí 23. ledna se ve vztahu nechovejte jako sloni v porcelánu.

Panny
Mars v Kozorohu vám bude po celý měsíc pomáhat, abyste se cítili akční a schopní. Pracovních povinností jste si na sebe nabrali hodně a nikdo vám dost dobře nemůže pomoci, protože to jsou často věci, které můžete dělat jenom vy sami. Venuše je vám tak trochu odkloněna a proto toužíte-li po lásce a jejích projevech, je nutné, abyste o tom svoji polovičky nějakým způsobem uvědomili, či ještě lépe začali dělat první kroky z vaší strany.

Váhy
Situace na nebi vás v lednu něčím potěší více a něčím méně. Nepotěší vás, co od vás budou žádat v lednu nadřízení, přičemž to není nic nadstardardního. Potěší vás družná atmosféra, ať už v rodině či a pracovišti, popřípadě v rámci volnočasových aktivit. Váhy se rády cítí svobodně a nenuceně letošní rok 2009 takové pocitu na vaší straně mohutně nahrává. Zejména pokud jste narodili v září, čekáme u vás perfektní pocit z vašich možností a ze vztahů s lidmi, které máte rádi.

Štír
Letošní rok pro vás bude velice příznivý. Na tom není co měnit. Bude po vás ale žádat něco malého navíc. A tím malý navíc je kolektivní duch, více smysl pro solidaritu, sdílení se. Buďte letos, lednem počínaje, v každém směru spravedliví, protože tato vlastnost je pro vás nesmírně důležité. Zařiďte si čisté svědomí, tím, že budete dělat to, co je dobré po vaše nejbližší. Ke konci měsíce u vás předpokládáme vynikající vyladění myšlenek, zejména pokud jste se narodili v půlce listopadu. Láska je vám po celý měsíc výjimečně dobře nakloněna.

Střelec
Leden je letos o práci. Tak nějak je vám to jasné a v jádru vůči tomu nic nenamítáte. Cítíte, však, že stejně důležité jako práce, je i to, abyste se mohli do budoucnosti dívat s optimismem. Záleží na správném projektu pro budoucnost. Léta běží a vy už nechcete experimentovat. Chcete vsadit správným směrem, protože zmýlená by se už pomalu mohla počítat jako určit životní prohra. neváhejte proto o svých plánech mluvit s novými a novými lidmi, vaše plány se tak protříbí a to co tam zbude bude pro vás to pravé. Neriskujte v lednu s manželstvím. Dávejte lásku, nacházejte si čas pro děti.

Vodnář
Vodnáři, přiblížil se vám rok, kdy po dlouhé době nebudete dostávat ze všech stran po ústech, ale kdy se budete moci projevit a ukázat ve vynikajícím světle. Týká se to celého letošního roku, týká se to už nyní měsíce ledna. Je však potřebné, abyste důvěřovali vašim zkušenostem a vašim myšlenkám. Bez obav a rozpaků je vyjadřujte, dočkáte se když ne přímo souhlasu a podpory, tak alespoň nevyjádřeného respektu. Hledejte co je dobré pro ostatní a buďte přístupní ke kompromisům. Přijímejte pozvání a sami pozvání rozdávejte.

Ryby
Leden se ukáže jako poměrně šťastný měsíc pro vás s ploutvemi na hřbetě. Vaši představu o lásce budou ostatní s vámi ochotní sdílet. Je jen na vás, koho pustíte jak daleko do vašeho soukromí. Nenechte se znejistit, nakolik vám druzí budou vyprávět o tom, jak jim chybí láska. Možná vám to chce připomenout, že tak trochu hodně chybí i vám. Vidíte však na vlastní oči, že si to lze uvědomit, lze to vyjádřit, říci nahlas. Lze upozornit štěstěnu, že by si měla na někoho vzpomenout. Okolo 23. ledna buďte velkorysí a neberte si nic osobně.

Ve spolupráci s Astrolab.cz