Jste zde


Horoskop na květen 2009
Antonín Baudyš jr.

Blíženci v květnu 2009
Hlavním tématem letošního května je velkolepý test lidské důvěřivosti, naivity a nepozornosti. Co se za tímhle zvláštním sdělením skrývá? Po celý měsíc se planeta myšlení a komunikace, Merkur, bude nacházet v situaci, kdy množství lidí zapomene na opatrnost a vůbec na kontrolní mechanismy mysli. Takto se člověk může snadno stát zneužitelným. Jediná rozumná rada zní: podržet si vnitřní bdělost, ponechat si ve všech situacích otevřené oči a před každou větou si zkontrolovat co chci říci a proč to chci říci. Asi to není reálné, ale je to stále bezpečnější než se blamovat. Práce, přátelství a vášně v květnu fungují na sto procent.

 

Pro Blížence odstavec výše ptalí dvojnásob, protože Merkur je jejich řídící planetou. Buďte rezervovaní vůči slibům a nadějím. Realismus nakonec jako obvykle zvítězí. Od 21. května prochází Slunce vašim znamením, což vám přinese jisté duševní osvěžení. Po celý měsíc budou do Blíženců vrhat příznivé aspekty Venuše, Mars, Jupiter a Neptun. Poskytne vám to velmi příjemný elán, veselost a idealismus. Dlouhodobě máte potřebu si s vašimi přáteli vyměňovat poznatky a vůbec s nimi udržovat živý kontakt.

Berani v květnu 2009
Procházíte vynikajícím měsícem. Pokud byste nemuseli čelit množství zbytečných informací v médiích a kolem vás, bylo by vám ještě lépe. Ve vztahu k mužům se cítíte být ve skvělé formě. Pryští z vás zdravé sebevědomí a chuť si hrát. Dostáváte pozvánky do společnosti a nemáte důvod je odmítat. V pracovní oblasti můžete dosáhnout zářné výkony, pokud se vám podaří vyhnout hračičkovství v pracovní době. Hrajte si, optimálně s partnerem či s dětmi, budete pro to oblíbené.

Býci v květnu 2009
Pokud jste se narodily v těsném okolí 23. dubna, váš život v letošním roce jako kdyby znovu začínal. Centrálním zádrhelem letošního května je pocit, že kam se podíváte, slyšíte samé pošetilosti a informace s nulovou hodnotou.
Bude proto záležet na vás, komu a čemu se rozhodnete dávat svoji pozornost. Po stránce jídla a tělesných potěšení všeho druhu vás letošní květen může bohatě uspokojit. Opět záleží na vás, zda se kromě kvantity zkusíte zaměřit i na kvalitu. Hlídejte si detaily. Stále platí, že si je nemůžete dovolit podceňovat.

Raci v květnu 2009
Vzhledem k vašemu platonickému, romantickému a uměleckému pojetí sexuality vás letos v květnu bude pravděpodobně poněkud popuzovat, jak bezostyšně se na sebe budou vzájemně vrhat sexuchtiví muži a ženy. Možná to pro vás bude signálem, že i ve vás cosi impulsivního a instinktivního čeká na své vyjádření a projevení. I kdyby to měly být takové potřeby, jako je touha po uznání, respektu a ocenění. Podobně se vás bude možná dotýkat, jak snadno a rychle se každý přátelí a plácá po ramenou s každým. Možná by vás také potěšilo získat nové známé či přátele.

Lvi v květnu 2009
Tolik kolektivních akcí jako letos v květnu jste už nějaký pátek nezažili. Nemusíte se jim vyhýbat, kdyžtak si je vyberte na pár měsíců dopředu. Všimněte si, že jste oblíbení, že dokážete bavit své okolí a že s vámi chodí ruku v ruce něco velice pozitivního a dobromyslného. Nebuďte skoupí na poskytování komplimentů vašim příbuzným a kolegům v práci. Překvapením, že jste je pochválily, spadnou ze židle. Navíc se vám dostane ujištění, že vy jste také úžasné. Což mimochodem jste, když už jsme u toho.

Panny v květnu 2009
Vyhýbejte se obloukem pitomostem všeho druhu. Dbejte na čistotu vašich myšlenek, udržujte si v hlavě pořádek jak v pokojíčku. Pro vás Panny to má větší důležitost, než pro ostatní znamení. Zároveň se nebraňte přátelským posezením a rozmanitým setkáním, která se v květnu budou hojně nabízet. Většina žárlivých, svůdných a jinak erotických her letošního května jde spolehlivě mimo vás. Zda je to dobře nebo zda o něco přicházíte vám však nejsme schopní říci. Obchodně a profesně může být letošní květen pro vás na velmi dobré úrovni.

Váhy v květnu 2009
Začátek měsíce je ve znamení pravidelné životosprávy. Lidé ve vašem okolí, kteří mají ve zvyku si lásku vybojovat či zasloužit během května mohou mít potřebu s těmito principy mávat zvlášť naléhavě. Není to sice nic příjemného, určitým způsobem je to však o to větší příležitost pro vás. Buďte nenucené, uvolněné a usměvavé. Ochotně poskytujte co si kdo od vás bude žádat. Však vám následně nic chybět nebude. A vy ze všech situací vyjdete jako okouzlující hvězdy, pro které nic nemožného není problém.

Štíři v květnu 2009
Letošní květen budete pravděpodobně vnímat jako hezké a nenucené období. Kdyby nebylo tolika zbytečného mluvení kolem, bylo by to ještě lepší. U řady lidí ve vašem okolí budete pozorovat čipernost a vitalitu. Možná něco z toho blahodárně přeskočí i na vás. Bylo by to přeci hezké trochu pookřát a omládnout. Prvních deset dní v květnu budete fungovat v režimu zodpovědné a pravidelné životosprávy. Ke konci měsíce můžete dosáhnout malých, leč významných úspěchů. Nechceme vás přivádět do rozpaků, ale neprospělo by vám více milování?

Střelci v květnu 2009
Čím to, že vám ten letošní květen připadá být tak úžasný? Tak jarní, tak pozitivní? Je to vámi? Nebo za to mohou hvězdy? Pravda leží někde uprostřed. Pokud si tak nepřipadáte, je to nejspíš proto, že se málo hýbete. A nebo je to proto, že nikoho nemáte rády. Ale to asi není právda, že? Tak se podle toho ale chovejte, prosím. Víme ale, že tolik známých a přátel o vás už dlouho nejevilo takový zájem a vy budete mít co dělat, abyste všechny ty telefonáty a příležitosti ustály. V práci se vám nabízí kombinovat příjemné s užitečným, mimochodem i dobře vydělávat.

Kozorohové v květnu 2009
Počátkem měsíce bude vaše soukolí pracovat přesně a spolehlivě. Je to dobré pro vás i pro vaše okolí. Zájem mužů o ženy, zájem žen o muže vás bude pravděpodobně dosti rozptylovat, pokud ne přímo obtěžovat. Zkuste se na toto mužskoženské hemžení podívat jako na určitou hru, díky které se na planetě udržuje život. Nemojte se ani o práci, ani o peníze, ani o domov. Vše funguje jak má. Hleďte si toho, aby vás život bavil, abyste nedělaly věci jen ze zvyku. Každý pokus, jak sebe sama vykolejit ze zaběhlého pořádku pro vás bude dobře.

 

Květen se vám bude moc líbit. Ženám se budou líbit muži. Mužům se budou líbit muži. Někdy i ženy. Znáte to. Vy Vodnáři se budete v květnu líbit všem, včetně sobě sama. Je to skvělý pocit, tak si ho užijte. Svoji pozornost nedávajte jenom tomu na co jste zvyklé, zkuste sledovat to, co vám chybí a po čem toužíte. Jediným pochybením, před kterým vás budeme varovat jsou nesmyslné výdaje a bohapusté řeči. Zejména okolí 20. května by mohlo být v uvedených směrech kritické. Pohyb na čerstvém vzduchu vám bude v květnu dělat dobře.

Veškeré vaše charisma, veškerý váš spirituální potenciál může přijít v niveč, pokud si začnete plést jména a příjmení vašich známých, mailové adresy, telefonní čísla, dny v týdnu, poschodí domů a čísla popisná. S politováním vás musíme upozornit, že vaše schopnost poplést úplně všechno se letos v květnu ocitá na svém historickém maximu. Přitom stačí tak málo. Všechny informace si psát na jedno místo. Letos v květnu se můžete stávat předmětem zájmu opačného pohlaví. Koneckonců je to příjemné. Pracovat a dobře vydělávat by v květnu neměl být problém.Ve spolupráci s Astrolab.cz