Jste zde


Harmonie, štěstí a láska pro všechny - kapitola třetí
Ing. Jan Macinka

(Volný cyklus článků o lidském štěstí a smyslu života.)

 


Výhodou je, (tedy výhodou pro vás, na rozdíl spousty jiných teorií a učení) že vás do ničeho nenutím, nechci po vás žádné peníze, nebo závazky, prostě chcete-li svůj život prožít lépe než dosud, vzhůru do toho. Vyzkoušejte a pak můžete teprve říci – ano, funguje to, nebo ne, nefunguje to.Takže, chcete-li změnit svůj život, je třeba změnit svůj postoj k životu, změnit své myšlení. Myšlenky se dají ovlivnit, známe reklamu, marketing, různé typy multilevel marketingu, pyramidové hry typu letadlo a podobně, prostě kdo to umí, ten vám dokáže vypláchnout mozek jedna dvě. Když dokáže hloupá reklama, opakovaná desetkrát denně v rádiu ovlivnit váš názor na nákup pracího prostředku, proč byste si nedokázali vy sami vymýt mozek v pozitivním slova smyslu svými názory a myšlenkami, princip je ten samý.

Budete-li si stále opakovat pozitivní myšlenku (odborně se to nazývá afirmace) , mozek ji příjme za svou a bude se tak chovat. Nemyslím zrovna nějakou konkrétní myšlenku typu – chci vyhrát ve sportce, nebo potřebuji prachy, ale myslím myšlenku, která vám obecně upraví vaše vnímání světa.
Použijte třeba afirmaci (myšlenku) typu „Jsem spokojený“, nebo „jsem se sebou spokojený“.

Opakujte třeba tisíckrát denně, kdykoliv je to možné, tuto větu. Je spousta činností během dne, kdy stejně nic lepšího dělat nemůžete – když si čistíte zuby, když sedíte na záchodě, když se sprchujete, po cestě do práce, po cestě do školy, když stojíte ve frontě na poště, stojíte v dopravní zácpě, zíváte na nudné přednášce nebo školení, atd, atd.
Dokážete, a mnohokrát jste si to určitě také vyzkoušeli, myslet současně na dvě témata. Například když jste na poradě, vnímáte vedoucího a zároveň si v duchu plánujete, co budete dělat večer, nebo co musíte ještě nakoupit. Stejným způsobem můžete využít i afirmaci s pozitivní myšlenkou – můžete provádět jakoukoliv rutinní činnost a přitom si v hlavě stále opakovat svoji pozitivní myšlenku, a pokud je to možné, tak třeba i nahlas. Nečekejte změnu ze dne na den, vydržte nejméně týden, čtrnáct dní. Reklamu v televizi také neslyšíte jen jeden den, reklama vám vymývá mozek celé týdny.
cítíte-li se lépe, můžeme pokročit dále...
A ta další cesta se bude ubírat v duchu
Miluji sám sebe
Odpouštím sám sobě
ale o tom až příště.
Ve spolupráci s www.macinka.cz