Jste zde


Význam vize pro muže dneška
Vladimír Münz

„Nelze změnit to, co není viděno a uznáno.“

 

Pojďme se společně vydat na cestu, která Vás může dovést k vizi. Dejte životu smysl a získejte vášeň nutnou pro cestu, která k vizi míří.

Nejprve se podívejme na význam slova „VIZE“. Tento pojem už od pradávna evokoval svět představ, snů čehosi vyššího a povznášejícího… A to platí i dnes. Cesta za vizí vede skrz nevyhnutelnou introspekci a zjištění, z jakého jsem těsta. Vize má pro život muže obrovský a nezastupitelný potenciál, který lze plně využít pouze v případě, že do toho jdeme naplno a cele. Vizi určuje záměr a ten zas vychází z našich potřeb, což samo o sobě zní jasně a snadno. Jenže vše začíná u nás samých. Znáš-li se dobře, pak i Tvá přání a potřeby Tě uspokojí. Každý muž si projde obdobím, kdy klade důraz na naplnění vnějších potřeb. Mnozí v této snaze i uspějí.

Význam vize pro muže dneška

Již dosáhli mnohých vnějších úspěchů ať již na poli pracovním či partnerském. Splnili si mnohé sny s dětství, které měli vést ke štěstí a spokojenosti. Mají své domy, auta, rodiny… a stále čekají. Čas plyne, sil ubývá a pocity naplnění nikde. Mnoho mužů se následně potýká s frustrací plynoucí z prázdnoty a nenaplněného života.

Velmi často je muž v pozici muže-stroje bez pocitů a prožívání či v opačném gardu je pak často zcela mimo mužské kvality a prožívání. Žije v dětském světě her a bez závazků či převzala vůdčí roli jeho citlivost, touha po společnosti a prožívání ve vztazích.

Význam vize pro muže dneška

Už nalezení vize chvíli trvá a pak přijde ještě větší výzva: mít výdrž, motivaci, záměr, nadšení a elán. Bez zapojení všech našich kvalit a dovedností se cesta k vizi prodlužuje a někdy může dokonce jít do ztracena. Teprve vědomým zapojením našich ženských a dětských částí do života lze najít, udržet a naplnit svou vizi. Její začátek vede skrze pohled na Váš život, pohled, který je přesný a bez iluzí či předstírání

Význam vize pro muže dneška

Síla a krása vize spočívá v tom, že dá Vašemu životu směr a hlavně smysl. Já osobně vnímám vizi jako něco totálního, jako to jediné vyústění sumy mých osobních kvalit v tomto životě. Každá vize má mnoho kvalit pro život a jednou z největších je to, že nás vize nese. Lze zcela bez pochyby prožít dobrý a víceméně uspokojivý život i bez vize, ale velmi často je to obrovská dřina, jelikož tam chybí přesah, který Vám vize může dát.

Pokud Vás toto téma zaujalo, tak více informací naleznete na akce-kalendáře sekce KODAVA
Případné dotazy směřujte na kodava@kodava.cz

Kodava