Jste zde


Devět tantrických pozic - díl desátý a devátá pozice
MUDr. Monika Sičová

Mystický příběh o bájném tantrickém cvičení Mohendžodáro a o současné tantrické józe pro ženy.
Ráda bych se s Vámi podělila o příběh tantrické jógy pro ženy. O jeho vzniku a o tom, jak se k nám cvičení Mohendžodáro-tantrajóga  pro ženy dostala. Je to krásný příběh a ať poslouží i Vám.


Devátá pozice

Další den cvičíme Bohyni matku – devátou ásanu. Musím poctivě přiznat, že tuto ásanu ze začátku zvládám pouze tělesně. Nedochází mi ten vnitřní význam. Mé tělo se stává spolehlivým nástrojem, ale má mysl se bouří proti vnitřnímu smyslu. Amba mi říká, že nemám příliš usilovat. Stačí, když Bohyni matku zvládnu tělesně.

 

Ásana se vnitřně člověku otevře třeba až za několik let. Po dalších čtrnácti dnech se Amba rozhoduje, že budeme cvičit celek. Cvičíme celé Mohendžodáro, všech devět ásan. Cítím, že cvičení hluboko zasahuje do mého života. Je to úžasný pocit, když se něco dlouho očekávaného spojuje. Je to poslední chybějící článek z Mohendžodára.A ten poslední chybějící článek dělá něco, co přesahuje normální zkušenost, normální realitu. Je to zároveň vědomé a zároveň nadsmyslné. Jsem hluboko v kořenech, v zemi, něžně ve svém srdci, vysoko v nebi a daleko ve vesmíru. A pak zničehonic, aniž bych to čekala, přichází obřad zasvěcení. Stávám se tantrickou kněžkou, mistrem pro ženy.
„Ambo, chci ti vyjádřit svou velikou vděčnost.“
„Už mi tak neříkej. Ty jsi teď Amba – Velká matka. Ty máš právo i odpovědnost.“

„Chci ti jen z celého srdce poděkovat.“
„Dobře, tak tedy moje poslední slova jako tvého učitele. Můžeš zapomenout na všechno, co jsem tě učila, ale nezapomeň na tři věci. Za prvé: mistr, to je stav energie. Za druhé: Mohendžodáro, to není jen cvičení, ale koncentrovaný život. A za třetí: každá pozice vyjadřuje jeden ženský aspekt.“
Amba se se mnou loučí a odchází, mizí.

Zakládám školu tantrické jógy pro ženy. Vytvářím několik stupňů.
První stupeň zahrnuje tři tantrické pozice Mohendžodára, masáže, meditace, uvolňování.
Druhý stupeň zahrnuje další tři tantrické pozice s komplexní přípravou.

A konečně třetí stupeň tantrické jógy zahrnuje poslední tři asány, Mohendžodáro jako celek, speciální terapie pro archetypální situace člověka, speciální terapie pro ženské aspekty a jejich léčení.
Každá žena se může stát tantrickou mistryní, Velkou matkou, Ambou a šířit toto poselství pro ženy. Je velmi krásné být svědkem toho, jak se ženy osvobozují, jak se ženy stávají bohyněmi. Děkuji, Bože, za to.

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

MUDr. Monika Sičová

Zaměření:

Mohendžodáro, tantra-jóga pro ženy, tantrická škola, meditační pobyt v Himalájích

Kontakt:

Meditační centrum Lažánky,
Lažánky 133,
664 71 Veverská Bitýška
tel: 775 370466, 608708996, 608 643 646
www.mohendzodaro.cz
www.tantra-joga.cz
www.sugama.cz
www.pranama.blog.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více