Jste zde


Dostaňte to, co chcete!
Sofie Danae

Dostaňte to, co chcete!

Říkáte si také, proč nemáte lepší práci, šťastný partnerský vztah, více peněz a veselejší život? Málokdo je spokojený s tím, co má. Vždyť koho občas nenapadne, že by byl šťastnější, kdyby se v jeho životě něco změnilo. Pořád čekáte, že se stane něco, co váš život nastartuje lepším směrem, že potkáte někoho, kdo vám pomůže žít jinak, lépe. Čekáte a čekáte a pořád se nic neděje. Proč? Protože svůj život můžete změnit jen vy sami. Jak ale přeměnit své sny na skutečnost?

 

 

1) Zamyslete se
Když na vás křičí šéf, vaše kamarádka vám nevolá, váš partner vás opustil, zmůžete se na křik, pláč, případně nadávky nebo rozbíjení talířů. A když už se vám podobná situace někdy stala, jsem na zhroucení, protože se stav opakuje. Co s tím? Zkuste se zamyslet. Místo toho, abyste pěnila a nadávala, přemýšlejte, proč přitahujete podobné situace, nebo proč se stalo to, co se stalo. Jen tak můžete zjistit, kde je chyba a příště takovým věcem předcházet. A také si nahlas řekněte jednu jednoduchou, ale velmi účinnou větu: Každý problém je jen převlečená výzva! Cokoli nepříjemného se vám stane, může změnit váš život. Opustil vás přítel? Nevadí, potkáte jiného, který vás bude milovat více. Dostala jste výpověď? Teď máte šanci najít práci, která vás bude bavit více.

 

2) Stanovte si cíle
Nikdy nemůžete být šťastná, pokud si nestanovíte cíle, které by vás mohly učinit spokojenější. Jestliže si například řeknete, že byste byla šťastnější v nové práci, sepište si postup, podle kterého budete postupovat tak dlouho, pokud nenajde takové zaměstnání, které by vám vyhovovalo. Například: 1. podám si inzerát, odpovím na inzerát, projdu internet, zajdu do zprostředkovatelských agentur, podívám se na vývěsky úřadu práce, 2. obvolám všechny telefonní čísla, která jsem tímto způsobem získala, 3. s kamarádkou si natrénuju možné otázky, které bych mohla dostat na pohovoru, 4. budu si zvyšovat kvalifikaci kurzy. Tímto způsobem postupujte při každém cíli, nejdříve si ho vytyčte a pak si sepište všechny cesty, které by vám mohly pomoci ho dosáhnout. I když se vám ho napoprvé nepodaří získat, povede to k získání pocitu, že děláte vše pro to, abyste byla šťastná a že dokážete víc, než jen sedět s rukama v klíně.

 

3) Šlechtěte se
Co víc vám dokáže zvednout náladu, než když se podíváte do zrcadla a můžete si říct, že vám to dnes opravdu sluší? A co vám ji naopak dokáže zaručeně zkazit? Zplihlý účes, kalhoty, které nejdou dopnout, šedivá pleť bez života. Kdo se chce dobře cítit, být dobře naladěn, měl by o sebe trochu pečovat. Třepící se nehty opilujte, natřete novým lakem, pleti dopřejte pleťovou masku a peeeling, který ji rozjasní, vlasy dejte do formy při návštěvě u kadeřnice. Udělejte průvan v šatníku, staré, malé a seprané věci nemilosrdně vyhoďte, kupte si novou jednobarevnou sukni a tričko, které se dá pěkně kombinovat s ostatními věcmi z vašeho šatníku. Staré boty si dejte podrazit, proberte vaši zásuvku s ponožkami a vyhoďte punčocháče, na kterých se vám pouští oko. Udělejte si pořádek v kabelce, vyhoďte vše, co tam nepatří a investujte do nového příjemného parfému, který noste sebou a v průběhu dne na sebe lehce stříkněte, zvedne vám to náladu. A když nebudete lenivé a začnete cvičit, zhubnete, zpevníte si postavu a zvednete si sebevědomí.

 

4) Lidé
Pamatujte si, že na vaší cestě k lepšímu a spokojenějšímu životu vás vždy budou provázet lidé. Buďte milá a příjemná, ochotně pomáhejte těm, kdo to potřebují, nikdy nevíte, kdy se podobná pomocná ruka bude hodit vám. Buďte zdvořilá, usmívejte se, nešetřete pochvalami, častěji používejte slova prosím a děkuji a ostatní pro vás rádi udělají vše, co budete potřebovat a možná i něco navíc.