Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Tygr a jeho partneři
Sofie Danae

TYGR S MYŠÍ - Mocný Tygr cynické Myši nijak neimponuje. Tygr má přemrštěné požadavky na to, jak by se s ním mělo zacházet, utrácí peníze, které Myš pracně nashromáždila a vůbec si nedělá starosti s nějakými zábranami. Myš ho považuje za nevyzrálého a jeho nepokoj ji irituje. Ačkoli jsou oba společenští, soutěživí a oba touží po úspěchu, v partnerském vztahu na sebe vytahují kdejakou špínu.

 

 

TYGR S BUVOLEM - Tygr obdivuje buvolí stálost, ale Buvol není nadšen tygří nevyzpytatelnou kreativitou. Pokouší se tedy Tygra kontrolovat, ale všechny jeho pokusy skončí neúspěšně. Navíc Tygra po nějaké době přestane bavit neustále se podřizovat striktním buvolím zákonům. Pokud se tito dva pustí do boje, Buvol zvítězí.

 

TYGR S TYGREM - Dva tuláci Tygři potřebují prostor pro své toulky. Pokud chtějí žít vedle sebe, musejí umět slevit ze svých mocenských požadavků a ze své neústupnosti a nalézt kompromis přijatelný pro oba. Protože oba také rádi a hodně utrácejí, je na místě, aby si hlídali svůj finanční rozpočet. Jinak je spojují jejich vznosné cíle, ideje a obdobné hodnoty.

 

TYGR S KRÁLÍKEM - Odvaha a dynamická povaha Tygra imponují jemnému Králíkovi. Ale ačkoliv si Tygr na Králíkovi cení jeho inteligenci a estetického cítění a je polichocen Králičí přízní, přesto jej bude vždycky považovat za příliš konzervativního a slabého. Krom toho Tygr by musel být hodně trpělivý a laskavý, aby se ho Králík přestal bát.

 

TYGR S DRAKEM - Tradiční vyobrazení jinu a jangu zobrazuje Tygra, představitele země, v rovnováze s Drakem, symbolem nebe. Drak přináší nebeskou moudrost, kterou Tygr respektuje a kterou se řídí. Ale jejich spojení může vyústit ve velký souboj. Pokud však nebojují proti sobě, ale stávají se soudruhy ve zbrani, mohou se z nich stát věrní přátelé.

 

TYGR S HADEM - Tygr rád pronásleduje nepolapitelného Hada, který jej navíc silně fyzicky přitahuje. Ale když honička skončí, Tygr zjistí, že o Hada vlastně nestojí. Had je podezíravý a majetnický, takže mu Tygr nejenom nemůže důvěřovat, ale ještě se v tomto vztahu cítí přiškrcen. Tygr a had mají velmi odlišné představy o životě.

 

TYGR S KONĚM - Tihle dva se spolu skamarádí jedna dvě. Oba milují zábavu, svobodu a volnost, oba jsou stejně tvořiví, živí a impulzivní. Jejich počáteční oboustranné sexuální nadšení nevyprchá ani po letech. Vzájemně se neomezují a společně se ubírají životem za podobným cílem. Sdílejí obdobné zájmy a oba vítají otevřenost a přímost toho druhého.

 

TYGR S BERANEM - Beran má velké porozumění pro tygří idealismus a vznešené cíle. Tygr to oceňuje a rád se nechává inspirovat tvořivostí toho, jež mu věnuje bezvýhradnou pozornost. Musí však mít stále na zřeteli beraní křehkost a jeho majetnické sklony. Pro Berana je toto partnerství obzvláště výhodné.

 

TYGR S OPICÍ - Opice je potenciálně nejhorším společníkem Tygra. Opičí šprýmařství a její touha po neutuchající pozornosti se střetává s požadavky Tygra, toužícím vlastně po tomtéž. Žádný z nich není ochoten se podvolit kompromisu a jejich souboj nemá konce. Opice nachází Tygrovy slabiny a popouzí ho taháním za ocas, na což Tygr reaguje vztekle tak, že na oplátku chňapne po jejím ocase. Nikdo z nich nevyhraje a oba tím jen ztrácejí. Jsi-li Tygr, vyhni se svému protivníkovi Opici!

 

TYGR S KOHOUTEM - Rebelantský Tygr úspěšně vzdoruje Kohoutovým snahám po pořádku, takže Kohout musí zachraňovat jejich společné peníze, které Tygr bezostyšně rozhazuje. Pokud se začnou přít, dokáží ve své přímočarosti zajít pěkně daleko. Kritický Kohout vidí chybu v Tygrově extravagantním a nekonvenčním životním stylu. Vadí mu Tygrovy emocionální výlevy, neschopnost soustředit se na detaily běžného života a jeho přemrštěný egoismus. Tygrovy mnohé pozitivní kvality tak zůstávají v tomto vztahu nedoceněny.

 

TYGR SE PSEM - Pokud hledá Tygr vhodného partnera pro manželství, je jím jistě Pes. Totéž platí i pro obchodní partnerství. Pes respektuje Tygrův idealismus a ponechává mu dostatečný prostor na jeho soukromí. Tygr naproti tomu oceňuje psí loajalitu a pomoc. Když má Tygr příliš horkou hlavu, Pes má vždy po ruce nějakou dobrou radu. Jelikož sdílejí podobné cíle a rozumějí si po citové stránce, mají předpoklady vytvořit velmi hezký svazek, založený na vzájemném porozumění.

 

TYGR S VEPŘEM - Tygr nachází v citově založeném, laskavém Vepři mohutného spojence. Obdivuje Vepřovu odolnost, odvahu a dobrotu. Kanec zase naproti tomu vítá tygří ideály a životní radost. Velmi si vyhovují po sexuální stránce. Tygří vášeň doplňuje kančí smyslnost a tito dva, spojí-li své síly, dokáží mnoho. Naleznou v životě štěstí a užijí si.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce