Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Opice a její partneři
Sofie Danae

OPICE S MYŠÍ - Opice se výborně hodí k Myši, protože obě tato zvířata touží po úspěchu a bohatství. Opičí vynalézavost, důvtip a prohnanost vyhovují Myši, která za pomoci své bystré mysli dokáže všech těchto vlastností využít ku společným cílům. Co Opice začne, to Myš dokončí a navíc ještě rozvrhne jejich investice. Musí se pouze vyhýbat vzájemnému soupeření.

 

 

OPICE S BUVOLEM - Důvěrnější vztah mezi těmito dvěma osobnostmi je problematický, vzhledem k jejich rozdílným vlastnostem a hodnotám. Opice je volnomyšlenkářská, čilá a chce mít všechno rychle za sebou. A to není nic, co by imponovalo důkladně, pomalu a trpělivě pracujícímu Buvolovi. Opice si ale Buvola za jeho upřímnost a trpělivost váží a koneckonců i Buvol Opici respektuje, když vidí, jak si umí se vším poradit.

 

OPICE S TYGREM - Tygr je nejhorším společníkem Opice. Je příliš dominantní, autoritativní a majetnický, než aby mohl žít po boku Opice, která se odmítá komukoliv klanět. Tygr touží po tom, aby se s ním zacházelo jako s veličenstvem, a zuří, když se tomu Opice nechce podvolit. Tygr nerozumí "opičím motivům" a spílá Opici za to, že mu hatí jeho plány. Jelikož jsou oba tvrdohlaví a neustoupí ze svých pozic, lze očekávat mocenský boj. Jsi-li Opice, vyhni se svému protivníkovi Tygrovi!

 

OPICE S KRÁLÍKEM - Opice je okouzlena laskavostí a diplomatickým chováním Králíka a Králík se baví veselými a duchaplnými opičími kousky. Oba se rádi pobaví. Problém je ale v tom, že Králík začne brzy Opici připadat příliš křehký na to, aby snášel její elán, sílu a výdrž. Opice se cítí daleko lépe s partnerem, který je jí rovný.

 

OPICE S DRAKEM - Tato kombinace je ideální. Mocný Drak vyhovuje Opici po stránce zápalu, síly a odolnosti, navíc Drak se obdivuje opičím dovednostem, její důvěře a nadšení, a Opice zase vítá dračí odvahu, velkolepost a inteligenci. Opičí vynalézavost se dobře pojí s dračím jasem. Čeká je láska, bohatství i úspěch.

 

OPICE S HADEM - Svůdný Had upoutává pozornost Opice, která má možnost hodně získat z tohoto partnerství. Had a Opice si velmi vyhovují po sexuální stránce. Had se krom toho stává moudrým rádcem Opice a prodiskutovává s ní a posuzuje všechny ty nové nápady, které Opice nepřetržitě produkuje.

 

OPICE S KONĚM - Zpočátku se tyto dvě zvídavé osobnosti v mnohém shodnou. Obě milují dobrodružství, legraci a volnost, ale Kůň postrádá opičí ambice zvítězit a stát se číslem jedna. Opice zjistí, že Kůň je natolik nezávislý, že s ním ve svých plánech nemůže počítat a Kůň ztratí k Opici důvěru. Rozejdou se patrně z důvodu rozdílných cílů i hodnot.

 

OPICE S BERANEM - Jelikož Opici přitahuje beraní kreativitu, šlechetnost a půvab, pokusí se ji získat. Pokud se bude snažit usměrnit Berana v jeho nadáních, musí se obrnit trpělivostí a to nepatří zrovna k jejím přednostem. V tomto vztahu nalezne Opice oddaného a věrného partnera, pokud ovšem akceptuje zároveň fakt, že na ní Beran bude závislý. Opice by se měla pokoušet vnášet do tohoto vztahu zdravou rovnováhu, protože je to ona, kdo zde může mnoho získat, a naopak je to Beran, kdo může mnoho ztratit.

 

OPICE S OPICÍ - Jediný partner, který může konkurovat Opici na poli šibalství, drzosti, humoru i dovednosti je druhá Opice. Dvě Opice se k sobě perfektně hodí - podporují se navzájem, cení si jedna druhé, pomáhají si vzájemně rozvíjet své kvality a stávají se z nich dobří přátelé i milenci. Jestliže jsou ochotni vyhnout se soutěžení a nevěře, mají všechny předpoklady pro to, aby zažili jedno z nejvíce uspokojujících partnerství.

 

OPICE S KOHOUTEM - Kohout-idealista zaujme Opici svými velkolepými plány. Opice mu nabídne prostředky, pomocí kterých lze takové plány realizovat. Ale ještě než se do toho pustí, už se dostanou do sporu. Opice to chce vzít zkratkou a Kohout chce všechno do detailu propracovat. Proč by se ale Opice, která miluje spontánnost, měla nechat kritizovat nějakým pragmatickým Kohoutem? Nejlépe udělá, když si půjde najít partnera někam jinam...

 

OPICE SE PSEM - Opice pohlíží na Psa s obdivem a důvěrou a oceňuje jeho loajálnost v nepříznivých dobách. Naproti tomu ona jej zase inspiruje svým optimismem a podává mu pomocnou ruku, když upadá do depresí. Jenomže Psovi vadí, že Opice si příliš nedělá starosti s morálkou, a chce ji naučit, že pravé uspokojení nalezne jen v integritě a cti. Jestli se mu nakonec podaří o tom Opici přesvědčit, toť otázka. Každopádně je to pro Opici velká výzva.

 

OPICE S VEPŘEM - Život po boku smyslného Vepře, který nemá nijak přemrštěné požadavky a žije vcelku bezstarostně, se Opici může líbit. A Vepř, jakmile pocítí svěžest a kouzlo Opice, se do ní bláznivě zamiluje. Nabídne jí svou podporu a stane se jejím ochráncem. Chudák Vepř netuší, že v této šachové partii je Opice vždy o několik tahů vepředu.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce