Jste zde


Jaké utváří vztahy zrozenec Střelce s ostatními znameními?
Sofie Danae

BERAN - Podnikavý
KNĚZ A VŮDCE - Zde se snoubí schopnost o něco v životě usilovat s oprávněností to získat. V důsledku toho máte prostředky dostat se daleko a hodně toho dosáhnout. Pokud to zní spíš jako společný podnik než vztah, pak jste si všimli, že cit pro intimní důvěrnost nemusí být zcela v pořádku - ale záleží na tom?

 

BÝKA - Nepříznivý
KNĚZ A BANKÉŘ - Střelec se zpočátku Býku jeví jako nadějný kandidát, ale nepotrvá dlouho a Býk bude cítit zklamání, že Střelec nesplňuje jeho očekávání. Střelci Býk zpočátku připadá jako tolik potřebné bezpečné útočiště, ale postupně se začíná cítit Býkem omezován. Zdravá výměna je možná, jestliže to vaše rozdílné dorozumívací prostředky anebo hodnotové systémy dovolí.


BLÍŽENCI - Překvapující
KNĚZ A ŠPRÝMAŘ - Není to tak nepravděpodobná kombinace, jak by se mohlo zdát. Blížencův bystrý intelekt může Střelci pomoci od pobožnůstkářství a nedostatku informovanosti, zatímco Střelec může Blíženci nabídnout celkový obraz anebo filozofii, jež mu pomůže splést dohromady své roztěkané myšlenky. Avšak když se to nepodaří, Střelec může na Blížence shlížet svrchu, na což Blíženec reaguje vztekem.


RAK - Nevhodný
KNĚZ A MATRIARCHA - Domov a otevřená cesta skutečně nejdou příliš dohromady, ledaže byste bydleli v obytném přívěsu. Rak tíhne k bezpečí a důvěrnosti, zatímco Střelec usiluje o vzdálené horizonty. Pro Raka je Střelec ztělesněná nejistota. Pro Střelce je Rak jako otevřené vězení. Pokud nedokážete být otevřenější anebo cikánštější, vaše rozdílné hodnoty vás oddělí.


LEV - Velkodušný
KNĚZ A VLADAŘ - Oba máte své "státnické záležitosti", které vás zaměstnávají, takže váš společný život se může podobat slavnostnímu průvodu, se vší zábavou a barevností, kterou představuje. Oba jste "velká" znamení, takže si můžete užívat života ve velkém stylu, ale abyste zabránili odcizení, neměli byste zapomínat ani na "drobné" věci, jako je takt a skrytá nejistota.


PANNA - Nešťastný
KNĚZ A RÁDCE - To, co začíná jako Pannin obdiv ke Střelcovu optimismu a štědrosti, se může proměnit ve vyloženou zlost, když se jeho sliby nerozplynou. Na to všechno Střelec reaguje jen povzdechem nebo dalším škádlením. Aby tato interakce fungovala, museli byste si uvědomit, že Pannin smysl pro detail a Střelcova schopnost vnímat celek se mohou navzájem doplňovat.


VÁHY - Rozumný
KNĚZ A DIPLOMAT - Oba jste mistři v pozorování norem společnosti, v níž žijete, takže úspěšně vedete svůj vztah ve shodě s jejich psanými i nepsanými zákony. Někdy to znamená, že oba zapojujete svou hlavu spíše než srdce, což může redukovat vášeň - ale to je cena, kterou platíte za pořádek.


ŠTÍR - Podezíravý
KNĚZ A ŠPIÓN - Oba milujete moc, ale zatímco Střelec ji projevuje otevřeně, Štír ji používá skrytě. Vaše definice pravdy jsou velmi odlišné. Proto je pro vás těžké číst jeden v druhém, z čehož plynou rozpaky a vytáčky. Důvod, proč jste spolu, je pro střelce nutnost naučit se trochu taktnosti a pro Štíra otevřenosti. Pokud ne, bude to pouhá "paranoia".


STŘELEC - Idelistický
DVA KNĚZI - Dokud věříte v něco a jeden v druhého a respektujete vzájemně svou víru, jestliže se liší, můžete být příkladným vztahem dvou lidí, kteří společně postupují kupředu a stoupají vzhůru. Jako dva zapřažení koně, kteří se dívají dopředu, sledují svou cestu a vyhýbají se žárlivým anebo pokryteckým postranním pohledům.


KOZOROH - Konkurenční
KNĚZ A PREZIDENT - Myslíte si, že jdete jeden druhému na nervy, protože Kozoroh vnímá Střelce jako přehnaně optimistického a Střelec považuje Kozoroha za nudného patrona. Avšak skutečný důvod, proč se můžete tak snadno rozkmotřit, je, že oba chcete být šéfem. Se Střelcovou vizí a praktičností Kozoroha byste mohli jako tým všechny na hlavu porazit. Ale v cestě vám nestojí nic menšího než lačnost po moci.


VODNÁŘ - Liberální
KNĚZ A REFORMÁTOR - Oba máte rádi svobodu a zkoumat život a sami sebe, a protože velmi pravděpodobně v tom jeden druhému nebudete bránit, může tato interakce dobře fungovat - doufejme ale, že se vyhnete slepému fanatismu. V průběhu času vás však svoboda dělat si, co chcete, může od sebe vzdálit, a váš vztah může být pouze předstíraný. Do té doby však určitě stihnete udělat to nejdůležitější.


RYBY - Ošidný
KNĚZ A SPASITEL - Hlavní oporou existence je pro vás oba vize a víra, a proto vás vaše přesvědčení, dalekosáhlé představy a dobráckost mohou svést dohromady na kus cesty, který projdete téměř v extázi. Ale pokud vás něco nepřinutí ke skutečně poctivému zúčtování, pak můžete zjistit, že svou neurčitostí, shovívavostí a nepraktičností vlastně jeden druhého ničíte.

Použitá literatura: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck, vyd. nakl. Jota 2000


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce