Jste zde


Jaké utváří vztahy zrozenec Panny s ostatními znameními?
Sofie Danae

BERAN - Omezený
RÁDCE A VŮDCE - Pannin problém spočívá v tom, že Beran ji neposlouchá a vrhá se do všeho po hlavě, a pak možná začne poslouchat, až bude příliš pozdě. Takže Beran by se měl naučit naslouchat, pozorně zvažovat Panniny rady, a pak buď jednat - anebo ne. Panna se učí být energičtější, sebejistější při udělování svých rad a v neposlední řadě se učí podle nich také jednat.

 

BÝKA - Příjemný
RÁDCE A BANKÉŘ - Je to velmi harmonická kombinace. Býk zajišťuje a Panna udržuje - a pokud Býk příliš zabředne do materiálních věcí, Panna ho laskavým a trpělivým způsobem nasměřuje k jemnějším věcem života. Býkovou úlohou pak je upozornit Pannu na les, když ho pro stromy nevidí.


BLÍŽENCI - Zneklidňující
RÁDCE A ŠPRÝMAŘ - Oba dva toho máte hodně co říct, ale protože každý z vás má jiné plány a jiné priority, v mnohém si nerozumíte. Panna přemýšlí prakticky, Blíženec myslí ve svém vlastním zájmu. A při všem tom myšlení a mluvení zbývá jen málo místa pro nějakou skutečnou citovou souhru. Přesto se můžete jeden od druhého hodně naučit, a také si užít spoustu legrace.


RAK - Přirozený
RÁDCE A MATRIARCHA - Jste "miláčci Matky Přírody" v tom, že společně vytváříte útulné, dobře fungující a starostlivé prostředí, ať už doma nebo kdekoli jinde. Ovšem v negativním případě může být tato atmosféra tak hustá, že se v ní začnete dusit. Příležitostný výlet by mohl vyrovnat "riziko přílišného bezpečí" této skvělé kombinace.


LEV - Delikátní
RÁDCE A VLADAŘ - Tato interakce může fungovat, pokud Lev připustí, že potřebuje někoho, komu může věřit, že ho bude vždy informovat o tom, na co si má dát pozor. Na oplátku věnuje Lev Panně tolik potřebnou důvěru a učiní z ní vlivnou osobu v pozadí. Ale když bude Panna své moci zneužívat, může upadnout v nemilost - dokonce může být zapuzena - ale Lev toho může litovat.


PANNA - Kritický
DVA RÁDCOVÉ - Protože znamení Panny tolik miluje zdravost a rozumnost, tato kombinace může být přepjatost sama! Všechno se kontroluje a prohlíží, zařizuje se i to, co zařídit nepotřebuje, až je život samá příprava a žádné prožívání. Věčná kostýmová zkouška. Avšak i pokud se s tím vyrovnáte, bude z vašeho společného úsilí a preciznosti ve skutečnosti těžit někdo jiný.


VÁHY - Puntičkářský
RÁDCE A DIPLOMAT - Protože oba dva máte jasnou představu, jak by se měly věci dělat, můžete spolu velmi dobře vycházet - zpočátku. Nakonec však bude váš život tak "správný", že chaotičtější a komplikovanější emoce, které jsou realitou skutečného vztahu, vykážete do třinácté komnaty. Pomohlo by, kdybyste je pravidelně a společně provětrali.


ŠTÍR - Svízelný
RÁDCE A ŠPIÓN - Rozvážnost Panny může Štíra naučit moudrosti nic nepřehánět, zatímco štíří emocionální vhled může Panně pomoci, aby nebyla tak svatouškovská. Ale tato výměna bude fungovat pouze tehdy, když budete oba vědomě s tímto "obchodem" souhlasit. A i když souhlasit budete, může vás taková vzájemná očista oba vyčerpat.


STŘELEC - Nešťastný
RÁDCE A KNĚZ - To, co začíná jako Pannin obdiv ke Střelcovu optimismu a štědrosti, se může proměnit ve vyloženou zlost, když se jeho sliby nerozplynou. Na to všechno Střelec reaguje jen povzdechem nebo dalším škádlením. Aby tato interakce fungovala, museli byste si uvědomit, že Pannin smysl pro detail a Střelcova schopnost vnímat celek se mohou navzájem doplňovat.


KOZOROH - Dobře fungující
RÁDCE A PREZIDENT - Je to klasické - kde by byl jeden bez druhého? Úspěch nakonec závisí na tom, aby každý znal své pole působnosti - něco, v čem oba vynikáte. Ale přitom, jak kategorizujete a škatulkujete, nezapomeňte si udělat čas a prostor pro trochu pozemské zábavy a nesmyslů - pak si budete dobře žít ve více směrech než pouze v jednom.


VODNÁŘ - Idiosynkratická
RÁDCE A REFORMÁTOR - Oba dva jste vysoce individualističtí, což může být vaše zhouba nebo dobrodiní. Zhouba - jestliže si myslíte, že byste měli být stejný typ jedince, což je logický protimluv, který způsobí soustavné zhoršování situace. Dobrodiní - pokud poskytnete jeden druhému prostor a čas potřebný k tomu, abyste nalezli sami sebe a byli více dvěma jedinečnými lidskými bytostmi než dvojicí.


RYBY - Prostý
RÁDCE A SPASITEL - Vy dva můžete jeden druhému skutečně pomoci zakusit citlivost spojenou s řádem. Musíte se ale vyhnout pasti, která spočívá v tom, že Pannino zaměření na detail postrádá cit pro věc, a že Ryby na to reagují přehnaně. Máte stejnou představu o tom, jak dobrý by měl život být - jen si uvědomte, že ji oba vnímáte a přistupujete k ní z protichůdných hledisek.

Použitá literatura: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck, vyd. nakl. Jota 2000


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce