Jste zde


Jaké utváří vztahy zrozenec Blíženců s ostatními znameními?
Sofie Danae

BERAN - Snadný
ŠPRÝMAŘ A VŮDCE - Toto je mladistvé spojení, které s sebou pochopitelně přináší výšky a pády, jež taková rychlost, nadšení a vlastní zájem plodí. Dokud trvá, může být podnětné a nekomplikované. Oba jste dost agilní a svobodu milující na to, abyste se vyhnuli příliš vášnivé nebo intenzivní angažovanosti. Nicméně vnější lákadla to mohou všechno zničit.

 

BÝKA - Rozpačitý
ŠPRÝMAŘ A BANKÉŘ - Váš vztah vyvolává představu Býka poklidně se pasoucího na svém poli, kterému najednou začne kolem hlavy poletovat a bzučet včela. Býk zajišťuje a je věrný, zatímco Blíženci brání tomu, aby byl život příliš usedlý. Oba potřebujete přesně to, co vám může poskytnout ten druhý, ale když to neuznáte a nepřijmete, ohrozí to Býkovu stabilitu i svobodu Blíženců.


BLÍŽENCI - Svěží
DVA ŠPRÝMAŘI - Otázkou může být, kdo si vlastně s kým zahrává, protože oba ve vztahu kličkujete sem a tam. Dokud ani jeden z vás nebude toužit po něčem emocionálně hlubším a nebude věci zkoumat do hloubky, život může být svěžím vánkem. Ale pokud vás takové vyhýbání se oblasti srdce přestane uspokojovat, může se vánek změnit v ledovou vichřici. Prostě dva motýli.


RAK - Nezávazný
ŠPRÝMAŘ A MONARCHA - Jste jako květ a plod, jeden musí strom opustit a druhý na něm musí zůstat, dokud nedozraje. Jste součástí stejného procesu, ale nevycházíte spolu snadno. Může to fungovat, dokud bude Blíženec buď pryč, anebo bude domů přicházet s novými názory anebo lidmi, zatímco Rak bude udržovat rodinný krb. Ale pokud začne být Rak příliš závislý, Blíženec se domů nemusí vrátit vůbec.


LEV - Přátelský
ŠPRÝMAŘ A VLADAŘ - Je to hravá interakce. Může se zdát, že je všechno podle Lva, ale ve skutečnosti je to Blížencův bystrý smysl pro humor, jeho láska ke změně a nestrannost, která je s tím spojena, co má někdy nad Lvem navrch. Celkově je to dost hluboká interakce, protože plodí tiché porozumění, založené na lví síle a blíženecké inteligenci.


PANNY - Zneklidňující
ŠPRÝMAŘ A RÁDCE - Oba dva toho máte hodně co říct, ale protože každý z vás má jiné plány a jiné priority, v mnohém si nerozumíte. Panna přemýšlí prakticky, Blíženec myslí ve svém vlastním zájmu. A při všem tom myšlení a mluvení zbývá jen málo místa pro nějakou skutečnou citovou souhru. Přesto se můžete jeden od druhého hodně naučit, a také si užít spoustu legrace.


VÁHY - Inteligentní
ŠPRÝMAŘ A DIPLOMAT - Každý máte svůj vlastní způsob, jak obratně manipulovat věcmi, aby se zdály snadnější, než ve skutečnosti jsou. Navzájem se v tom podporujete do té míry, že věci začnou být skutečně snadnější, než by být měly! Dokud budete oba spokojeni s tak intelektuálním životem a láskou, bez hlubokých citů, všechno bude dobré.


ŠTÍR - Neomalený
ŠPRÝMAŘ A ŠPIÓN - Blíženec věci zlehčuje, zatímco Štír jde do hloubky. Mohli byste se dohodnout, ale Štír vnímá lehkost Blíženců jako prostořekost a citovou neupřímnost. Blíženec považuje Štírovu hloubku za falešnou a obtížnou, takže se vykrucuje ještě víc. Může dojít ke zvláštním milostným pletkám, ale rozhodně to nebude klidný svazek.


STŘELEC - Překvapující
ŠPRÝMAŘ A KNĚZ - Není to tak nepravděpodobná kombinace, jak by se mohlo zdát. Blížencův bystrý intelekt může Střelci pomoci od pobožnůstkářství a nedostatku informovanosti, zatímco Střelec může Blíženci nabídnout celkový obraz anebo filozofii, jež mu pomůže splést dohromady své roztěkané myšlenky. Avšak když se to nepodaří, Střelec může na Blížence shlížet svrchu, na což Blíženec reaguje vztekem.


KOZOROH - Blahosklonný
ŠPRÝMAŘ A PREZIDENT - Na úrovni materiální je Kozoroh nekonečně zkušenější a schopnější než Blíženec, který jej toleruje, protože mu Kozoroh poskytuje informace a zábavu. Ale tajně ho může považovat za nudnou kozu, kterou je třeba využít, a pak zmizet. Pomohlo by skutečné vzájemné poznání, pokud jste oba ochotni do toho investovat patřičný čas.


VODNÁŘ - Intelektuální
ŠPRÝMAŘ A REFORMÁTOR - Oba jste naladěni na stejné vlnové délce, život chápete z duševního hlediska, nekonečné slovní hříčky a abstraktní pojmy spřádáte do látky, kterou oba shodně považujete za realitu. Vzor, který společně tkáte, dává smysl a je zábavný, přesto však zřejmě není až tak emocionálně uspokojivý. Ale vám oběma to pravděpodobně vyhovuje.


RYBY - Přizpůsobivý
ŠPRÝMAŘ A SPASITEL - Na esoterické úrovni jste oba spřízněni, naladěni na pravdu, kterou se dotýkáme absolutna, skrze směs humoru a pokory. Pokud však nejste duchovně ukáznění, můžete zabřednout do nicotností, protože vám bude unikat podstata. Oba někdy potřebujete, aby vás něco drželo při zemi - možná blízcí přátelé nebo dítě.

Použitá literatura: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck, vyd. nakl. Jota 2000


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce