Jste zde


Jaké utváří vztahy zrozenec Berana s ostatními znameními?
Sofie Danae

BERAN - Impulzivní
DVA VŮDCOVÉ - Všechno závisí na tom, zda sdílíte stejné cíle a zásady. Z krajně pozitivního hlediska se budete společně řítit životem nekomplikovaným způsobem, dostanete se tam, kam se dostat chcete, jako pár i jako nezávislé lidské bytosti. Avšak pokud jsou vaše cíle příliš rozdílné, budete zřejmě jedním ze sběratelů vzpomínek na krátkodobé vztahy!

 

BÝK - Kompromisní
VŮDCE A BANKÉŘ - Vaše kritéria jsou velmi odlišná. Beran chápe život z hlediska postupování kupředu bez ohledu na cokoli; Býk z hlediska zvažování ceny a lpění na tom, co má. Kdybyste byli schopni setkat se v půli cesty, mohl by váš vztah uspokojit zároveň základní potřeby jednoho i touhu druhého jít dopředu. Ale jedno silné a jedno tvrdohlavé ego toho zpravidla nikdy nedosáhnou.


BLÍŽENCI - Snadný
VŮDCE A ŠPRÝMAŘ - Toto je mladistvé spojení, které s sebou pochopitelně přináší výšky a pády, jež taková rychlost, nadšení a vlastní zájem plodí. Dokud trvá, může být podnětné a nekomplikované. Oba jste dost agilní a svobodu milující na to, abyste se vyhnuli příliš vášnivé nebo intenzivní angažovanosti. Nicméně vnější lákadla to mohou všechno zničit.


RAK - Nepohodlný
VŮDCE A MATRIARCHA - Takové klasické protiklady, jako je beraní nezávislost a račí závislost, mohou nalézt něco podobného harmonii pouze ve velmi tradičním uspořádání, kde Beran bude mužem, vydělávajícím na chléb, a Rak ženou, udržující rodinný krb. Když se vám to nepovede, budou Beran svou sobeckostí a Rak svým strádáním pouze jeden druhého sužovat.


LEV - Hrdinský
VŮDCE A VLADAŘ - Hodně toho můžete dosáhnout a užít si přitom spoustu legrace a vzrušení. Pokud se ale tato interakce změní v závod o to, kdo bude dominantní a kdo toho víc dosáhne, stane se problémem. Když ale oba soustředíte svou obrovskou energii na dosažení společného cíle a budete se řídit podobnými zásadami, pak půjde všechno hladce.


PANNA - Omezený
VŮDCE A RÁDCE - Pannin problém spočívá v tom, že Beran ji neposlouchá a vrhá se do všeho po hlavě, a pak možná začne poslouchat, až bude příliš pozdě. Takže Beran by se měl naučit naslouchat, pozorně zvažovat Panniny rady, a pak buď jednat - anebo ne. Panna se učí být energičtější, sebejistější při udělování svých rad a v neposlední řadě se učí podle nich také jednat.


VÁHY - Konfrontační
VŮDCE A DIPLOMAT - Můžete fungovat jako tým, dokud bude Beranovi umožněno, aby si razil cestu vpřed svým přímočarým způsobem, zatímco Váhy budou urovnávat všechny problémy, které tím vzniknou. Příjemnost Vah a energičnost Berana mohou být v harmonii. Když ale neuznáte, jak jste rozdílní, můžete svou rozdílnost pociťovat jako neohrabanost a útlocitnost, která vás bude strašně rozčilovat.


ŠTÍR - Výbušný
VŮDCE A ŠPIÓN - Je to, jako když se potká oheň s ledem; zpočátku spousta vášnivého syčení a tání, ale vaše živelné povahy budou nevyhnutelně jedna druhou ohrožovat, což způsobí zuřivost a odpor. Štír začne s opovržením považovat beraní přímočarost za hloupost, a Beran nebude moci vystát skryté psychologické děje, probíhající ve Štírově podvědomí. Zde je nutná zcela zásadní upřímnost.


STŘELEC - Podnikavý
VŮDCE A KNĚZ - Zde se snoubí schopnost o něco v životě usilovat s oprávněností to získat. V důsledku toho máte prostředky dostat se daleko a hodně toho dosáhnout. Pokud to zní spíš jako společný podnik než vztah, pak jste si všimli, že cit pro intimní důvěrnost nemusí být zcela v pořádku - ale záleží na tom?


KOZOROH - Konfliktní
VŮDCE A PREZIDENT - Spolu jste potenciálně úspěšní, ale pravděpodobnější je, že jeden z vás se cítí nad tím druhým nadřazený - obvykle Kozoroh nad Beranem. Protože však ani jeden z vás nehodlá být poražen, nakonec pravděpodobně dojde ke vzpouře, odporu anebo konfliktu.Společný cíl - anebo nepřítel - by vám mohl pomoci se sjednotit.


VODNÁŘ - Progresivní
VŮDCE A REFORMÁTOR - Toto je vztah, který to opravdu může dotáhnout daleko, dokáže věci změnit, zavést nové normy atd. Oba jste nezávislí a svobodu milující, takže vzájemně respektujete prostor a přání druhého. Nicméně i toto nepochybně skvělé a snadné spojení má svou stinnou stránku: můžete přehlížet to malé a nuzné dítě, které se skrývá v jednom nebo obou z vás.


RYBY - Nevhodný
VŮDCE A SPASITEL - Beran chce zvítězit, Ryby jsou připravené nastavit druhou tvář. Beran se pouští přímo do akce, Rybám je bližší pasivní odpor. Zpočátku se může zdát, že jeden t vás zachraňuje toho druhého, ale později přestane být jasné, kdo je vlastně zachráncem a kdo obětí. Je to případ tragického omylu v totožnosti - pokud ovšem oba nezničíte své osobní mýty.

Použitá literatura: Astrologie vztahů, Lyn Birkbeck, vyd. nakl. Jota 2000


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce