Jste zde


Energie lásky a podpory Charlese & Doreen Virtue
Vladimír Münz

Andělé jsou všude mezi námi – tady a teď. Většinou jsou to neviditelní společníci, jejichž existenci není třeba potvrzovat ani vyvracet, zkrátka jsou tady. Jejich energii můžeme vnímat v každém okamžiku našich životů, jejich účast se rodí i bez našich záměrů. Zásahy andělské energie mohou uzdravit poškozené zdraví, sebevědomí, partnerské vztahy i vše ostatní na čem nám záleží. Je to energie, o které víme, energie, která umí konat zázraky. Pro většinu z nás jsou tyto andělské zásahy jen náhodné, ale přiznejme si, kdo z nás by nechtěl zažívat úžas a radost ze zázraků neustále? Andělé s námi komunikují více, než si myslíme – jen většinou tato znamení neumíme rozpoznat a nazýváme je náhodami. 

 

Jak se naučit komunikovat přímo s anděly a přijímat od nich zprávy, které dokážou změnit naše životy, učí na svých seminářích Charles Virtue. Svou prací navazuje na učení a techniky práce s anděly Doreen Virtue, která je známá po celém světě téměř doslova každému, kdo se zajímá o spojení s anděly a kdo chce pracovat s jejich jemnou energií.

Tvoje matka zasvětila této práci celý svůj život. Jaké to bylo vyrůstat s matkou, která byla vždy otevřená a naladěná?
Jako dítě jsem si myslel, že to je normální, že všichni dospělí jsou takoví. Bylo pro mě běžné, že jsem nikdy neodcházel sám a moje maminka vždycky věděla, co mi má říci, abych se cítil lépe. Když jsem vyrostl a uvědomil jsem si, že ne každý ví, co to znamená být šťastný, bylo to pro mě velmi skličující. Cítil jsem s lidmi a chtěl jsem jim pomoci.

Kdy jsi měl svoji vlastní spirituální zkušenost?
Moje vzpomínky na spirituální zážitky sahají hluboko, vlastně tak daleko, co si pamatuji, ale když jsem se snažil najít něco pozoruhodného z mého dětství, moje matka mi řekla, že když jsem se naučil mluvit, vyprávěl jsem jí, odkud všichni pocházíme, kdo je Bůh a jak vypadá vesmír a jak vznikl. Oba bychom si přáli, aby si pamatovala, co jsem jí tehdy říkal, stále se mi z toho vybavují pouhé zlomky informací, které ihned sdílím ve svých newsletterech a seminářích.

Jak můžeme vyčistit bloky z našich minulých životů a jaký mohou mít vliv na náš současný život?
Existuje mnoho metod, kterými se dají vyčistit bloky, jak ze současného, tak i z minulých životů. Nejlepší způsob je uvědomit si, že my všichni uvolňujeme milující energii, je to součást lidského bytí. Osvobození a odpuštění způsobí, že se začneme cítit šťastnější v životě a to má vliv na naše myšlenky. Je to část energie, kterou musíme neustále čistit a andělé jsou tu VŽDY s námi, aby nám pomohli tyto bloky uvolnit, když je požádáme o pomoc. Andělé nás často navštěvují ve snech a také nás provádějí situacemi, které nám nabízejí šanci na uzdravení a odpuštění.
Jak můžeme rozvíjet svou schopnost komunikace se spirituálním světem?
Všichni jsme napojeni na energii kolem nás. Neexistuje žádný trik pro to, abychom otevřeli schopnost komunikace. To, co učíme na svých kurzech, je zkoumat vyšší energii a pracovat s ní. To se potvrdilo i díky mnoha ohlasům po celém světě, mnoho lidí věří v různé formy nebeské energie, jiní mají zážitky ze setkání s anděly a dalšími nebeskými bytostmi. Pokud chcete cítit a zažít toto napojení, poproste anděly. Má matka mi toto říkala v době, kdy jsem vyrůstal – nevěřil jsem jí, dokud jsem to konečně nezkusil. Je to magická moc víry.

Co se stalo po té, co jsi zkusil napojit se na anděly?
Ve dvaceti letech, bez dostatku cílevědomosti a směru, jsem se rozhodl „experimentovat“ s prací s anděly. Cítil jsem, že nemám co ztratit – tak jsem udělal přesně to, co mi vždycky říkala – požádal jsem anděly, aby mě vedli na mé cestě. Vše zapadlo na své místo, když jsem žil boží plán, a později jsem zjistil, že „božský plán“ je život všude kolem mě. Najednou nic nebylo stejné. Když slyšíte lidi říkat „požádej anděly“, muže to být frustrující, protože navenek to vypadá, že to nemá žádnou váhu. Ale když se skutečně zeptáte, a když si dovolíte zůstat otevření možnosti, že tam venku existuje síla, která chce, abychom byli šťastní, PAK se začnou dít zázraky.

Co je podle andělů transformace, která na této planetě právě začíná?
Jsme v bodě našeho vývoje, kdy materiální vzestup už není prioritou. Žijeme nyní ve světě, ve kterém je dost pochopení a bezpečí, že můžeme znovu prozkoumat své spojení s nebesy a začít žít hlouběji a naplnit tak svůj smysl života. To se děje po celém světě, lidé všech vyznání se otevírají existenci andělů – a to není shoda náhod. Pevně věřím, že jsme vedeni směrem ke světovému míru. To bude možné, když lidé přestanou porovnávat své životy s ostatními kolem nich, což je jedna z věcí, se kterými nám naši andělé pomohou, když je požádáme o pomoc a vedení.

Jak na svých kurzech pomáháš studentům, aby byli schopni přijímat a číst zprávy od andělů?
Na svých seminářích, stejně jako na matčiných, vedeme studenty skrze spoustu očistných a otevíracích technik, které nám pomáhají vidět, slyšet, cítit a rozpoznat vedení a zprávy od andělů. Učím lidi, jak prožívat a pracovat s touto energií každý den a jak zůstat v napojení, dokonce i když necítí, že jdou po své cestě. Je to vše o záměru a afirmacích, učím techniky, které fungují všude na světě. Andělé jsou zde, aby pracovali s každým jednotlivým člověkem na planetě. Je velmi lehké s nimi pracovat, jakmile jednou porozumíte základům. Když přijmete zprávu, která vám zní trochu podivně, na okamžik zavřete oči a poproste jednoho nebo všechny anděly, se kterými ve svém životě komunikujete, aby vám ukázali znamení, že jsou skuteční a chtějí s vámi pracovat. A uvidíte to.

Učíš to samé co tvoje matka nebo máš svojí vlastní techniku?
Nebyl bych dobrý učitel, kdybych jen opakoval učení své matky a její hodiny – všechno v mých kurzech pochází z toho, co jsem se naučil já sám. Znám na 100 %, jaké to je projít tímto procesem – chtít odpovědi, ale cítit, jakoby to nebyl skutečný zdroj odpovědí. Na svých seminářích vždy svým studentům říkám: Nemůžete nic ztratit, když to zkusíte – „Nikdo nemusí vědět, co děláte, můžete to udělat potichu jen ve své hlavě. Nic v životě nemůže přinést lidem víc štěstí, než život s jasným uvědoměním smyslu a naplnění, který přinášejí andělé, když je požádáme o vedení na naší pravé cestě.“ Jsem mistr plynoucích vět a přímé řeči. Na svých seminářích nemohu slibovat nic, co nemůže nebo nebude provedeno do reálného života. Podělím se s vámi o realitu, praktické lekce, které jsou okamžitě aplikovatelné. Vše, co učím, to funguje, viděl jsem to mnohokrát „v akci“ s mými přáteli, kolegy i studenty – ovšem první věc, kterou musíte udělat, je tak trochu slepě věřit, že andělé vaše modlitby uslyší. Požádejte o znamení.

Doreen Virtue, PhD., celosvětově proslulá propagátorka práce s anděly, na toto téma napsala kolem třiceti knih (např. Andělská terapie, Zázraky archanděla Michaela a řadu dalších). Kromě těchto knih vytvořila i řadu andělských vykládacích karet. Ve své práci se zaměřuje na to, že napojit se na andělskou říši může opravdu každý, kdo se tomuto způsobu komunikace otevře.

Charles Virtue je nejstarší syn Doreen Virtue, který svými semináři po celém světě navazuje na práci své matky. I když vychází z jejího učení, na svých seminářích učí jen to, co sám vyzkoušel a o čem tedy ví, že to funguje. Spolu s Doreen napsal knihu Poselství andělů, která vyšla i v češtině.