Jste zde


Nová sada exkluzivních zvířecích pohlednic na Duši!
Sofie Danae

Už před časem jsme zde krátce informovali o navázání úzké spolupráce s jedinečnou evropskou ZOO ve Dvoře Králové. Ta právě přináší první plody v podobě sady 226 exkluzivních pohlednic, jak jinak než se zvířecí tématikou.

 

Zoo Dvůr Králové je zaměřeno na africkou faunu a floru a svým návštěvníkům také nabízí možnost projížďky safari. Přes letní prázdniny je možno dokonce zažít nezapomenutelné noční safari - romance africké horké noci, kdy přímo z autobusu takřka dosáhnete na stáda exotických volně pasoucích se zvířat.


Samozřejmě zde nechybějí hlavní lákadla každé zoo - šelmy. Vedle nádherného levharta, rychlého geparda, roztomilého servala či nebezpečného lva zde najdete i největší kočkovitou šelmu světa - tygra. Toho sice v Africe neuvidíte, zato by neměl chybět v žádné zoo. Ale třeba zjistíte, že i taková hyena je vcelku krásné zvíře:-)


Ptačí svět či Vodní světy jsou lahůdkou samy o sobě, je to přehlídka barev a elegance. Jako celé zoo, také zde najdete především africké tvory. Nicméně je zde také několik velmi vzácných druhů, často jedni z mála exemplářů na světě, kteří pocházejí z jiných kontinentů. No řekněte, už jste viděli na vlastní oči živou piraňu?


Není možná ani nutné zdůrazňovat, že uvidíte v zoo různé opice a opičky, slony, žirafy, zebry a spoustu dalších zvířat. Ty nejzajímavější, nejexotičtější nebo nejkrásnější si můžete prohlédnout právě v našich pohlednicích - a pošlete třeba tygra v říji nebo hrající si servalí mláďata svým přátelům - a nebo maličkého rozkošného kajmánka, ke kterému byste se nepřiblížili ani na pár metrů, když doroste své úctyhodné délky okolo 1,5 metru.


Pohlednicemi však spolupráce se Zoo Dvůr Králové pouze začíná! V blízké době se zvířátka a krásná africká panoramata objeví také v tapetách a rovněž v exkluzivních screensaverech! Během léta poběží soutěž o volné vstupenky do Zoo včetně Safari! Těšit se můžete i na rozhovor s ředitelkou Zoo Dvůr Králové paní RNDr. Danou Holečkovou.


Na nově vznikajících stránkách www.zoodk.cz se můžete samozřejmě dozvědět mnohem více informací - a všem, nejen rodinám s dětmi ale i zamilovaným párům nebo jen kamarádům pro volný čas doporučuji - jeďte se do Zoo ve Dvoře Králové podívat, určitě nebudete zklamaní. A až tam budete, zkuste si tipnout. Ona totiž spolupráce s touto jedinečnou zoo přinese ještě zlatý hřeb. DušeCZ bude adoptovat zvířátko. Tipněte si které! (viz anketa) Napovědět mohu, že je to asi úplně nejkrásnější zvíře v celé zoo - a to nejen z čistě subjektivního náhledu! (pozn.provozovatele zdejšího serveru: drahá paní šéfredaktorko, chtělo by to vnímat hranici mezi subjektivním a objektivním:) Prozradit mohu i to, že mezi pohlednicemi je rovněž:-)