Jste zde


Naučte se meditovat
astroservis

Meditace je velmi stará technika, která byla odedávna používaná mágy, čaroději, čarodějnicemi, léčiteli, mnichy, dalšími lidmi k navození harmonie. Existují různé stupně meditace, ale do těch pronikneme až dlouhodobou praxí.

 

Při meditaci si jako kulisu můžete pustit meditační hudbu. Meditační pozice by měla být pohodlná a bezpečná. Můžete si vybrat jakoukoliv polohu, při které budete mít vzpřímená záda. Nejlepší je posadit se na židli, hodně dozadu, nohy by měli být rovně na podlaze. Možná raději budete sedět na podlaze. Pak tedy zvolte místo, kde se budete moci opřít. Někteří rádi leží na zádech, ale nevýhodou této polohy je, že můžete usnout. Tak a jak na to.

Vypněte telefon, zvonek a zaposlouchejte se do hudby. Několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte. Uvolněte se a odevzdejte se tomuto stavu. Po chvíli se v duchu nechte obklopit bílým světlem, které vás chrání. Představujte si, že stojíte na dřevěném mostě nad klidným jezerem. Všechny své starosti a bolesti hoďte do vody a pozorujte, jak se nad nimi uzavírá hladina. To je symbolické osvobození. Poté most přejděte a všechno nechte za sebou.

Pokračujte v meditativní cestě. Představujte si, jak jste se ocitli na louce za můstkem, procházíte trávou a květinami, před vámi protéká potůček. Stinné stromy se linou kolem louky. Procházejte se po louce, naslouchejte šumění trávy, klidu louky a čerpejte z ní pohodu a harmonii. Možná uvidíte lidi a duchy přírody. Chcete-li s nimi mluvit, můžete. Naplno si užívejte klid a pohodu, které zde panují. Čas tu není pánem.

Když zatoužíte skončit s meditací prostě si jen uvědomte své tělo, otevřete oči a vraťte se zpět.

 

Vaše kartářka Zana - Zlatý střed